FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 
09-08-10 19:59  Odp: [Zapowiedź] Gloster ''Sea Gladiator'' z Wydawnictwa Haliński
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

A wiesz mad_vins chyba też to zauważyłem :-)

Ponad rok temu miałem sposobność rozmawiać z p. Andrzejem i tak mimochodem przez treść naszej rozmowy przewinął się temat Gladiatora. Nie wnikając w pozostałe szczegóły tej rozmowy, nie sadziłem że będę miał okazję nabyć model dwupłata z AH. Teraz go mam i pomimo że temat niesamowicie ciekawy nie mam umiejętności żeby go poprawnie skleić, ale będę się starał. Na półce razem z Fiatem CR.42 będą stanowiły doskonałą parę.

Dziękuję serdecznie wydawcy i autorom modelu.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
09-08-10 20:20  Odp: [Zapowiedź] Gloster ''Sea Gladiator'' z Wydawnictwa Haliński
Stachowitz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No to Ceva - czekamy na relację. Też zakupiłem ten model, ale to tak do uzupełnienia kolekcji...

Pozdrawiam!

 
09-08-10 21:09  Odp: [Zapowiedź] Gloster ''Sea Gladiator'' z Wydawnictwa Haliński
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Stachowitz - jak przyjdzie na niego pora to zapewne się wezmę, ale raczej bez relacji nie chcę narobić takiego przypału jak w przypadku P-38...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
10-08-10 08:28  Odp: [Zapowiedź] Gloster ''Sea Gladiator'' z Wydawnictwa Haliński
Stachowitz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No to chociaż galerię jak go zmontujesz:) Na Twe dokonania zawsze miło popatrzeć...

 
10-08-10 08:40  Odp: [Zapowiedź] Gloster ''Sea Gladiator'' z Wydawnictwa Haliński
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

"Włodek: a Gladiator się mieści? "

Nie bardzo da się porównać "Gladiatora" z "Tobołkiem". Układ dwupłata to nie wszystko. Kto zna wnętrze kadłuba Swordfisha, od razu będzie wiedział w czym rzecz. Jak wiadomo jest tam trzy miejsca siedzące i (jak już mniej wiadomo) jedno leżące pod trzema pierwszymi bezpośrednio nad dolnym latem. Przy tym konstrukcja kadłuba nie jest półskorupowa tylko kratownicowa. Potężne wyzwanie modelarskie. Trzeba odwzorować 3/4 wnętrza kadłuba. Do tego liczba różnych wystających części też imponująca no i wielkość. Stąd model Swordfisha w standardzie do jakiego przyzwyczaił AH byłby objętościowo ze dwa razy większy od Gladiatora.

 
10-08-10 08:51  Odp: [Zapowiedź] Gloster ''Sea Gladiator'' z Wydawnictwa Haliński
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Włodek - teraz dokładnie rozumiem, co miałeś na myśli. Sądziłem, że bardziej właśnie o fakt układu dwupłata - w końcu, jeśli mnie pamięć nie myli, jest to druga maszyna zastrzałowa po P.11c (i oczywiście pierwszy dwupłat).

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
10-08-10 09:45  Odp: [Zapowiedź] Gloster ''Sea Gladiator'' z Wydawnictwa Haliński
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

P11c z AH świetnie wspominam. Ile razy patrzę na niego, bardziej mi się podoba. Niedawno mi syn (7 lat) powiedział: "wiesz tata, jedenastka to najładniejszy samolot". W Krakowie nie zrobił na nim takiego wrażenia. Opłaciło się robić. Chodzi mi teraz po głowie zrobić go jeszcze raz z wytłoczeniami powierzchni płatów.
I tak sobie myślę, że skoro wychodzą seryjnie Spity i Messery to nie od rzeczy byłoby P11a (inny kadłub), P7, wersje eksportowe P11c (rumuńska miała fajny pierścień Towsenda na silniku), P24. Prawda ?

 
10-08-10 10:10  Odp: [Zapowiedź] Gloster ''Sea Gladiator'' z Wydawnictwa Haliński
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Owszem, i idąc tym nurtem dalej również IAR-80/81. Ale chyba już zanadto odeszliśmy od tematu :-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024