FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
16-08-10 19:57  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
bandi   

Bury, jeśli piankowałeś kadłub to mogłeś poszukać szpachlówki akrylowej do drewna jest o niebo lepsza od samochodowej bo bardziej miękka i łatwa w obróbce i nie daje po nosie jak ta samochodówka .

Kiedys szpachlowałem kadłub Zuikaku taką samochodówką w piwnicy w bloku gdzie mieszkałem a tu wpadają panowie z gazowni i pytają co ja robie ...!!, okazało się że cała klatka schodowa jechała tą szpachlówką i lokatorzy myśleli że gaz się ulatnia :-)

 
16-08-10 20:04  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bandi dzięki za radę myślę że następnym razem spróbuję z akrylową - teraz używałem NOVOL - uniwersalnej ponieważ w jednej z relacji na forum ktoś ją wykorzystywał i efekt był świetny. Co do smrodku mam szczęście że mieszkam w domku jednorodzinnym więc piwnicę wietrzyłem na bieżąco :)

 
02-09-10 19:35  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po dłuższej przerwie :)

Co nowego w stoczni - otóż powstał dalmierz:

i maszt główny - wykonany z patyczków do szaszłyków a wytoczonych na wiertarce :) ( były o 1mm za grube ) Całość potraktowana czarną pactrą
Co do kadłuba zakupiłem primer i spray o odpowiednim kolorze ( tzn najbardziej zbliżony do koloru z wycinanki ) nałożyłem kilka warstw - z góry przepraszam za jakość zdjęć niestety słońca nad wrockiem dzisiaj mało a przy żarówkach aparat robi foty w dramatycznej jakości :( :(



I kilka rzutów na całość złożonej na sucho:




Jeśli jutro uraczy nas słońce obiecuję wstawić lepsze fotki kadłuba.

PS. Podstawka jest zapożyczona więc oczywiście powstanie nowa

To tyle do następnego, pozdrawiam

--
W stoczni:HMS "Sheffield"

 
03-09-10 16:02  Odp: [Relacja] HMS
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam zgodnie z wczorajszą zapowiedzią wrzucam fotki kadłuba przy świetle dziennym:




A teraz kilka słów o kadłubie ponieważ stało się coś nieoczekiwanego i zaskakującego mianowicie 4 wręgi rozeszły się na łączeniu ( tzn nie miałem tektury 2mm więc klejem w sprayu po porstu szkielet podkleiłem 2 razy ) co dalej szpacha w tych miejscach była dość mocno przetarta papierem ( mój duży błąd ) więc powstały pęknięcia kadłuba w kilku miejscach , po kilku nieudolnych próbach zaszpachlowania uzyskałem mizerny efekt:


na moje szczęście po pokryciu jednolitym kolorem te niedokładności trochę zniknęły, zastanawiałem się nawet czy nie wykonać od nowa całego kadłuba, ale ogrom pracy i środków jakie włożyłem w obecny stan mi na to nie pozwalają.

W planach na weekend - przyklejenie pokładu i oklejanie burt.

Pozdrawiam i do następnego !

--

Post zmieniony (03-09-10 16:05)

 
03-09-10 16:47  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
SEB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bury - mam ten model akurat w swojej kolekcji ale jakoś nie miałem weny żeby go zacząć.
Mam natomiast pytanko do Ciebie odnośnie waloryzacji - czy będziesz robił ryfle i czy malujesz dno statku na kolor zgniłej zieleni czy tak zostawiasz?
A jeśli chodzi o rozejście się wręg - też miałem taki przypadek - można łatwo zniwelować to niedociągnięcie - a następnym razem każdy rant wręgi przed piankowaniem możesz zalać kropelką. Wtedy wręgi Ci się nie rozejdą i będzie piknie.
Jak na razie ładny kawal modela.
Powodzenia - SEB.

--
Myśl i pracuj - ciesz się wynikami.

W stoczni: HMS BELLONA - failed

 
03-09-10 17:16  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hej Seb co do walorki to myślę że na to za wcześnie, sheffielda chcę ukończyć i wykonać go w miarę czysto, żeby opanować podstawy. Co do koloru dna jest już kolor docelowy i jest to zgniła zieleń ( kolor bardzo zbliżony do tego z wycinanki ) zdjęcia trochę rozjaśniły w rzczywistości wygląda OK. Co do wręg wszystkie krawędzie zalałem SG tylko widocznie podczas szlifowania szpachli musiałem też zeszlifować warstwę SG.

Pozdrawiam

--
W stoczni:HMS "Sheffield"

 
03-09-10 17:26  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
SEB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dużo pracy w to włożyłeś i mam nadzieję że budowę ukończysz - będę tu zaglądał często - tym czasem - jestem "czynnym" obserwatorem Twojej relacji - trzymam kciuki i czekam na galerię.
Pozdrawiam - SEB

--
Myśl i pracuj - ciesz się wynikami.

W stoczni: HMS BELLONA - failed

 
08-09-10 16:06  Odp: [Relacja] HMS
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po dłuższej ale jakże owocnej przerwie :)

Zgodnie z radami bardziej doświadczonych kolegów braci modelarskiej ( za co dziękuję ) cały kadłub wykonuję ponownie, tym razem w standardzie.
Tak więc co do tej pory się udało zrobić:

Wszystkie wręgi ponownie podklejone, powycinane, przeszlifowane i tym razem sklejone butaprenem z o wiele większą starannością efektem czego wyszedł prościutki w całej linii szkielet, z czego jestem najbardziej zadowolony :) :)
Od kilku dni walczę z poszyciem dennym i jak do tej pory takie oto efekty:



Co do samych oklejek są dobrze spasowane , ale gdzie nie gdzie trzeba szlifować. Kolor retuszu niestety słabo trafiony co widać poniżej ( niestety nie potrafię z dostępnych kolorów uzyskać zgniłej zieleni ). Poniżej foto w makro największej szczeliny w poszyciu:


Na żywo wygląda to całkiem przyzwoicie i jestem w miarę zadowolony.

To na razie tyle, pozdrawiam i do następnego !

Edycja - właśnie zmieszałem zieleń z "polish khaki" który wpada w brąz i udało się uzyskać podobny kolor :)
--

Post zmieniony (08-09-10 16:50)

 
12-09-10 10:37  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po krótkiej przerwie, niestety poległem na burtach "sheffielda" w moją pracę wdało się wiele błędów.... :(
Lewa oklejka burty została zmasakrowana płynem do kurzu... w trakcie porządków wylał się na burtę - próby reanimacji suszenia prostowania przygniatania niestety dały mierny efekt...

Co dalej: w kilku miejscach moje trzęsące się łapy ubrudziły klejem kilka elementów....

Ne lewej burcie w okolicach rufy pojawiły się krowie żebra oczywiście przez moje ignoranctwo i pośpiech za słabo zeszlifowałem wręgi...


teraz kilka fotek całości



Pomimo tych wszystkich błędów postanowiłem dalej kontynuować pracę nad modelem, ponieważ jeszcze wielu rzeczy mogę się nauczyć przy jego budowie, i nadal będzie moim modelarskim "małpim gajem" :)

--
W stoczni:HMS "Sheffield"

 
12-09-10 10:44  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Dobrze że zdecydowałeś się kontynuować budowę. Potraktuj model jako poligon doświadczalny, a w przyszłości będziesz wiedział jakich błędów się wystrzegać.
Powodzenia!

--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024