FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-07-10 17:44  [Galeria] Slingsby T-21b 1:33 (JM precision cardmodels)
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Do tego modelu przymierzałem się już dawno, a relacja Ostoi przyspieszyła decyzję o jego budowie. Nie bez znaczenia było to, że jest to model darmowy z internetu, co daje możliwość drukowania w nieograniczonej liczbie egzemplarzy - a ja akurat potrzebowałem modelu, który będę mógł skleić bez stresu, trochę "na kolanie", bo na poświęcenie większej ilości czasu na budowę nie mogłem sobie pozwolić. Model spasowany rewelacyjnie, jego sklejanie to czysta przyjemność, bardzo ładnie wygląda na półce. Jednocześnie to dla mnie początek - mam nadzieję - serii szybowców, które są moją ostatnią pasją.




A tutaj Slingsby w akcji:
KLIK

--

Post zmieniony (09-07-10 17:45)

 
09-07-10 18:46  Odp: [Galeria] Slingsby T-21b 1:33 (JM precision cardmodels)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Piękny. Przy sklejaniu miałem problem ze zbyt obszernym szkieletem w rejonie kabiny, musiałem przycinać i przypiłowywać ale mogła to być wada wydruku, że wręgi wyszły ciut za duże. Więcej kłopotów nie miałem. Ciekawe jaki szybowiec będzie następny. Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-07-10 19:00)

 
09-07-10 19:11  Odp: [Galeria] Slingsby T-21b 1:33 (JM precision cardmodels)
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Akurat nie przypominam sobie żadnych problemów ze szkieletem. Wyjątkowo natomiast spodobał mi się przemyślany szkielet skrzydeł, zapewniający dużą sztywność i łatwość montażu.
Od siebie dodałem jedynie inny kształt płozy ogonowej, bo ten z modelu nie za bardzo przypominał oryginał.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
09-07-10 19:18  Odp: [Galeria] Slingsby T-21b 1:33 (JM precision cardmodels)
Schiller 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Piękny...
Nigdy nie zwracałem uwagi na szybowce, jak widać po Twoim modelu to był błąd!!!
Moje gratulacje!!!

--
NACHTFLUG
Sklejam Shidena z tego Wydawnictwa

 
09-07-10 20:36  Odp: [Galeria] Slingsby T-21b 1:33 (JM precision cardmodels)
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Dzięki, cieszę się że się podoba. Mam nadzieję, że dzięki temu zobaczymy więcej galerii maszyn cywilnych na forum.
Zauważyłem natomiast, że szybowce mają jedną wadę - ze względu na rozpiętość skrzydeł, większość zajmuje na półce prawie tyle miejsca, co średni bombowiec... :-)

--

Post zmieniony (09-07-10 20:38)

 
09-07-10 21:09  Odp: [Galeria] Slingsby T-21b 1:33 (JM precision cardmodels)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

szybowce mają jedną wadę - ze względu na rozpiętość skrzydeł, większość zajmuje na półce prawie tyle miejsca, co średni bombowiec... :-)

Dlatego też wieszam swoje modele na ścianie za ogony. Na półce już dawno by się nie mieściły. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-07-10 21:23  Odp: [Galeria] Slingsby T-21b 1:33 (JM precision cardmodels)
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1
 
09-07-10 21:57  Odp: [Galeria] Slingsby T-21b 1:33 (JM precision cardmodels)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

jednak nie miałbym serca powiesić modelu za ogon :-)

Jest to jednak bardzo wygodna metoda i efektywna.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024