FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
30-07-10 14:48  Odp: [Relacja] Jagdpanzer 38 (t) HETZER, Modelik 11/04
wwbs 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sam robisz zawiasy? W wycinance ich chyba nie ma i na modelu zostają białe plamy... znaczy u mnie zostają :D

Klapy dla załogi też mają białe miejsca na które nie ma żadnych części do przyklejenia... sam je wycinasz i dopasowujesz?

 
30-07-10 15:24  Odp: [Relacja] Jagdpanzer 38 (t) HETZER, Modelik 11/04
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Tak, zawiasiki, śruby i inne takie we własnym zakresie. Nie planuję pozostawiania białych plam, więc jeszcze trochę rzeczy do uzupełnienie pozostało ; )

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
03-09-10 23:55  Odp: [Relacja] Jagdpanzer 38 (t) HETZER, Modelik 11/04
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Sporo czasu upłynęło od ostatniego wpisu w relacji. Wakacje, książki, odkrycie „Big Bang Theory” zrobiły swoje ;) Poza tym chciałem następny „odcinek” zrobić po zakończeniu jakiegoś konkretnego etapu klejenia – miał to być tył Hetzera……ale jakbym czekał na ten finisz, to wygasłoby mi konto na fotosiku ;) Co się zabrałem, to wynalazłem coś nowego do dodania, czy też przerobienia. Więc to o na zdjęciach poniżej nie jest absolutnie końcem ;) Zmianie i uzupełnieniu uległy narzędzia i ich mocowani, zabezpieczenia zapasowych ogniw całkowicie przerobione, dodany wizjer na włazie dowódcy oraz peryskop na stropie, dodane uchwyty dla mocowania lin holowniczych oraz przerobiony wlot powietrza. Lekko stunowany został również wydech, tutaj jednak nie zostały zachowane proporcje osłony wydechu na tylnej płycie i nie widać wnętrza tłumika. Na różnicę odcieni na dorabianych elementach na razie proszę nie zwracać uwagi, powiem kiedy będzie można ;) Udało mi się też wymęczyć jarzmo działa – trudny element. Wyszedł średnio, ale częściowo będzie zasłonięty przez osłonę zamontowaną na lufie.





--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
10-09-10 12:19  Odp: [Relacja] Jagdpanzer 38 (t) HETZER, Modelik 11/04
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Gąsienice są pomalowane? Bo, jak mniemam, to chyba włąsna prodakszyn?:>
Drugą razą to weź i wytnij dziursko tam gdzie ma być siatka przy wlocie/wylocie powietrza - wszak za kratami winna być przestrzeń:-) A środek wtedy na czarnuchowsko:-)
Uchwyty włazów nie będzie Ci ciężko malować - głównie przy samym pacerzu, żeby nie upaćkać tegoż przez wiedziony delirą paluch?:> A tak, nie wszystkim się trzęsą łapy jak niejakiemu StuGowi z Bogdańca:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
10-09-10 14:28  Odp: [Relacja] Jagdpanzer 38 (t) HETZER, Modelik 11/04
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

A więc tak. Gąski nie są malowane, są to te z opracowania drukowane na szarym kartonie. To taka hybryda będzie (jak zwykle zresztą) - orginał, zmodyfikowany przeze mnie. Żeby nie zmylić kogoś - w opracowaniu nie ma pojedynczych ogniw.
Z tym wlotem/wylotem to nie jest tak hopsiup. Tam jest dziura, a jakże ; ), ale zasłonięta : ) Przez speszyl edyszyn zasłonę. W fotach na których w większości się wzorowałem przy pracach nad pupą Hetzerka, to "coś" było wyposażone w zamykanie dopływu/odpływu poprzez blachę wsuwaną z lewej strony - tam też jest reszta tego ustrojstwa przymocowana srubą motylkową, która umożliwiała zablokowanie w ustalonej pozycji. Nie jestem natomiast do końca pewny, czy jest to zgodne merytorycznie z opracowaną i prezentowaną wersją pojazdu.
A malowanie....jak nie wyjdzie i zepsuję, to zwalę na jakość opracowania modelu ; )

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
10-09-10 15:18  Odp: [Relacja] Jagdpanzer 38 (t) HETZER, Modelik 11/04
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Faktycznie, teraz zauważyłem tę blachę "wsuniętą" za kratę:-) W sumie niezły "ajnfach" niemiecki:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
24-09-10 11:39  Odp: [Relacja] Jagdpanzer 38 (t) HETZER, Modelik 11/04
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Następny etap ukończony – koła nośne oraz ich zawieszenie. Początkowo dość sceptycznie podchodziłem do samego mechanizmu wahaczy oraz mocowania ich i resora do kadłuba, ale po uzupełnieniu ich o kilka detali zaczęło to wyglądać całkiem sensownie.
Tutaj mamy kilka etapów powstawania kółek: w wersji surowej, przypudrowane i zmontowane w zespoły:

A tutaj już zamontowane do kadłuba, który również został delikatnie potraktowany suchymi pastelami:



--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
24-09-10 12:55  Odp: [Relacja] Jagdpanzer 38 (t) HETZER, Modelik 11/04
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Hetzer nabiera rumieńców pastelowych Demon się rozkręca chyba będziemy mieli większą walorkę niż planowałeś na początku. Ciągnie wilka do lasu?
Pozdrawiam.

 
01-10-10 12:39  Odp: [Relacja] Jagdpanzer 38 (t) HETZER, Modelik 11/04
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie wiem, czy ciągnie do lasu, ale do brudzenia na pewno ; ) Jednak do malowania, nadal nie :P
Układ jezdny został skompletowany...no za wyjątkiem gąsienic, które są na warsztacie i rolek podtrzymujących, które są już gotowe i oczekują na montaż. Nawet by mi się podobało, gdyby nie mały zonk, ale o nim później. Na razie nie mówię o co chodzi, bo może uda się to przymaskować ;) a jak się nie uda będę klął...


--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
01-10-10 15:54  Odp: [Relacja] Jagdpanzer 38 (t) HETZER, Modelik 11/04
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Ten ZONK to pewnie występuje z lewej strony kadłuba, bo cos nam Panie Szanowny tylko prawicę pokazujesz:-) A Hetzer zaczyna wyglądać groźnie:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024