FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
16-06-10 20:06  [Pytanie] Różnice ORP Piłsudski i ORP Haller
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Witam wszystkich.
Posiadam ORP Generał Haller z Modelika (kleję go przeskalowanego na 1:200) i chciałbym go przerobić na ORP Komendant Piłsudski również w skali 1:200. Posiadam także Modelarza z 1989r. z planami w/w kanonierek. Wynika z nich, że okręty te różnią się tylko kształtem tyłu nadbudówki oraz dalmierzem (Piłsudski go nie posiadał). Przeglądając materiały jakie znalazłem nie udało mi się dopatrzeć innych różnic. Zauważyłem jednak, że na rufie na obu okrętach znajduje się mała łódź, której nie ma w opracowaniu Modelika ani w planach z Modelarza.
Chciałbym się dowiedzieć czy rzeczywiście oba okręty różniły się tylko tymi szczegółami.
Drugą sprawą, o której wyjaśnienie chciałbym prosić to drugi maszt na ORP Piłsudski. Czy we wrześniu 1939r. Piłsudski posiadał dwa maszty czy tylko jeden tak jak Haller?
Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny.

 
17-06-10 21:58  Odp: [Pytanie] Różnice ORP Piłsudski i ORP Haller
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Spróbuj zapytać na Forum Okrętów Wojennych http://fow.aplus.pl/forum/index.php

Od siebie dodam, że zarówno model, jak i plany z "Modelarza" na podstawie, których model powstał, posiadają bardzo poważny błąd polegający na złym kształcie rufy (w rzucie bocznym), steru i jego mocowania. Można więc przypuszczać, że plany te nie zostały oparte na rysunkach stoczniowych, czy ich pochodnych, czyli wierność oryginałowi nie musi być mocną stroną tego opracowania....

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
18-06-10 14:43  Odp: [Pytanie] Różnice ORP Piłsudski i ORP Haller
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Dzięki za podpowiedź.
Jeśli chodzi o poważniejsze zmiany w opracowaniu to chcę tego uniknąć. Staram się skleić model Generała Hallera w standardzie (tylko zmniejszony). Jeśli chodzi o Piłsudskiego to również chcę maksymalnie wykorzystać opracowanie Modelika robiąc tylko niezbędne korekty.
Nie będę ingerował w znaczną przeróbkę opracowania - może kiedyś jak choć trochę nabiorę potrzebnych do tego umiejętności. Oprócz tego chcę uniknąć konieczności malowania (lubię robić modele standardowe).

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024