FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 
15-06-10 19:10  Odp: [relacja/galeria] DUILIO - Gryf Hobby 1/98 - 1:200
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Randar - dzięki - żebyś wiedział ile razy rzucałem jego klejenie... :-)
Jasiek - "Western River" z Draf Model. A później "Helgoland".
Seba - jutro.

--
DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 
16-06-10 09:15  Odp: [relacja/galeria] DUILIO - Gryf Hobby 1/98 - 1:200
Ramolot 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Pooglądałem i popodziwiałwem. Jacku - szczere gratulacje! Szkoda że nie obejrzę go na żywo (port macierzysty trudno dostępny :))
Mam go w swoich zapasach, ale zupełnie zniechęciłeś mnie do budowy. Nie mam tyle cierpliwości. Powodzenia przy tylnokołowcu.

 
16-06-10 13:12  Odp: [relacja/galeria] DUILIO - Gryf Hobby 1/98 - 1:200
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Model jest nietypowy - myślałem, że coś zostało do zrobienia jak go widziałem.
Gratulacje - fajnie, że wytrwałeś i pokazałeś.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
16-06-10 14:58  Odp: [relacja/galeria] DUILIO - Gryf Hobby 1/98 - 1:200
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Z dawnych lat jest ten pierwszy post w wątku, ale pewne sprawy wymagają uściślenia.
Ciekawy jest fakt, jak ta bitwa wpłynęła na rozwój teorii taktyki walk morskich.
Adm. Tagethoff (dowódca floty A-W) w sytuacji dosyć rozpaczliwej (przewaga liczebna przeciwnika) zdecydował się na staranowanie okrętu flagowego i zatapiajac go rozstrzygną bitwę na swoja korzyść. To spowodowało, że we wszystkich flotach aż do początku XXw budowano okręty z taranem, a taranowanie było jednym z podstawowych manewrów bitewnych. Dopiero masakra cuszimska otworzyła oczy na wartość artylerii.

1. Wbrew powszechnemu mniemaniu okręty wyposażano w tarany już od dawna i opisywana bitwa nie miała na to większego wpływu. Ba, we flocie włoskiej brał udział wyspecjalizowany okręt o nazwie "Affondatore", którego głównym sposobem walki miało być taranowanie okrętów przeciwnika, czyli tzw. taranowiec.
2. Staranowanie "Re d'Italia" przez austrowęgierski pancernik "Ferdinand Max" było praktycznie dziełem przypadku i splotu sprzyjających okoliczności, a nie wynikiem "rozpaczliwej sytuacji": Włoski okręt miał uszkodzony ster, a "Ferdinand Max" miał to szczęście, że wychodząc z chmury dymu przypadkowo był oddalony o zaledwie 500-600 m od przeciwnika. Taranowanie było efektem idealnego ustawienia się atakującego i okrętu atakowane. Notabene, w czasie tej bitwy podejmowano jeszcze wiele innych prób taranowania, ale atakowane okręty zdołały się uchylić przed atakiem.
3. Bitwa pod Cuszimą, również wbrew powszechnej opinii, nie otworzyła nikomu na nic oczu. Dyskusje nad pancernikami uzbrojonymi wyłącznie w ciężkie działa trwała już na kilka lat przed jej rozegraniem, a plany takich pancerników tworzono co najmniej od 1904 roku (Np. US Navy złożyła w tamtym roku w Kongresie plany swoich pierwszych drednotów).

A sam model... Piękny. :-)

 
16-06-10 15:06  Odp: [relacja/galeria] DUILIO - Gryf Hobby 1/98 - 1:200
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Yerpen - masz rację, ale chodzi o to, że opóźniło się rezygnowanie z taranów dziobowych, a po Cuszimie (1905) chyba nie pojawiła się taka konstrukcja.
Oczywiście mogę się mylić, ale takie wyciągnąłem wnioski :-)

--
DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 
16-06-10 23:37  Odp: [relacja/galeria] DUILIO - Gryf Hobby 1/98 - 1:200
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Gratulacje Jac ! Piękny okręt i świetny model! Ja też zrobię Duilio w tej kolorystyce tyle, że nieco większy.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
17-06-10 06:54  Odp: [relacja/galeria] DUILIO - Gryf Hobby 1/98 - 1:200
paakub 

 

Jacu, wspanialy model.
Dodaje mi ochoty, aby zrobic moj DUILIO.

Piotr

 
17-06-10 10:53  Odp: [relacja/galeria] DUILIO - Gryf Hobby 1/98 - 1:200
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Co do konstrukcji z taranem to jeszcze dłuigo po bitwie Cuszimskiej pojawiały się okręty z taranem choć już bardziej prostym (ale fakt że część podwodna styewy dziobowej była wysunięta sporo do przedu choć już ustawiona pionowo). Wystarczy spojżeć na Brytyjskie pancerniki od Drednotha zaczynając na Elżbietach kończąc.

A model jest SUPER. Wykonanie rewelka a sylwetka okrętu taK nie typowa że każdy musi popatrzeć. Czekam na następne Twoje pływadło.
--

Post zmieniony (18-06-10 09:08)

 
17-06-10 11:21  Odp: [relacja/galeria] DUILIO - Gryf Hobby 1/98 - 1:200
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Piekny efekt. Model bardzo mi się podoba.
Gratuluję wytrwałości i świetnego efektu.
Pozdrawiam.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
17-06-10 14:28  Odp: [relacja/galeria] DUILIO - Gryf Hobby 1/98 - 1:200
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Dzięki wszystkim za miłe słowa. Dorzucę trochę szczegółów:

Postaram się jeszcze parę wrzucić, jak ustawię oświetlenie do fotek :-)

--
DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024