FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
15-06-10 00:19  [Relacja\Galeria] A12 Matilda MODELIK 9/10
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam wszystkich w kolejnej mojej relacji.
Tym razem na warsztat trafił model, który zawsze chciałem mieć w swojej kolekcji. Jakaż była moja radość z zapowiedzi, że ma on się ukazać to wręcz trudno opisać.
Cytując za wydawcą:
A12 „MATILDA II” Mk III
BRYTYJSKI CZOŁG PIECHOTY Z II WOJNY ŚWIATOWEJ
•7,5 strony A4 z rys. montażowymi
•14 arkuszy A4 z częściami do wycinania
•1,5 strony A4 z opisem - instrukcją budowy modelu
•wielobarwny kamuflaż
•model dla średnio zaawansowanych.
skala: 1:25
Wielkość modelu po sklejeniu: 224 mm
Autor: Mariusz Kita
Okładka:

Przykładowe arkusze:

Przykładowe rysunki montażowe:


Na pierwszy ogień poszedł szkielet. I tu już zaczeły się małe schodki.

Schodki polegają na tym, że część elementów szkieletu nie ma zaznzczonych "ząbków" które mają wchodzić w otwory w innych częściach. Są to elementy W4L, W4P, oraz W10.

Następny ciągle trwający etap to oklejanie szkieletu poszyciem.

Tutaj jak na razie najwięcej problemu sprawiła część nr 11 jest ona sporo mniejsza (ok 1 mm z każdej strony) od elementu W8 na którym "leży".

Wstępne przymiarki błotników też nie są zbyt optymistyczne. Zbyt dużo wystają poza obrys kadłuba i są za długie.

Nie wiem czy z tymi błotnikami czegoś nie pozamieniano??


Pomimo tych mam nadzieję przejściowych trudności będę walczył nadal- myślę, że dalej będzie "z górki" .

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (20-01-11 20:25)

 
15-06-10 00:40  Odp: {Relacja} A12
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Mimo, że modeli alianckich czołgów nie mam zbyt wiele, to jednak ostatnio skusiła mnie Matilda, abym ją zakupił:-) Fajna, rasowa sylwetka, fajny temat, powodzenia:-)

Odnośnie umiejscowienia pokazanych przez Ciebie części na błotnikach, to zdaje się, że na szczęście tylko rysunek złożeniowy błędnie pokazuje ich umiejscowienie.

Monografia przedstawia to nastepująco :

Także chyba wszystko jest OK (zdjęcia rzeczywistych obiektów zreszta to potwierdzają), chociaż lepiej by było, gdyby takich stresujących błędów nie było w instrukcji:>

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
16-06-10 17:27  Odp: [Relacja] A12 Matilda
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Będę podglądał ... powodzenia ...

--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
04-08-10 22:25  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Z przykrością informuję, że czołg mnie pokonał.

Nie byłem w stanie zgrać błotników, z zawieszeniem i pancerzem bocznym. Nie wiem gdzie leży problem czy po mojej stronie, czy po stronie projektu.Nie mogłęm też dopasować części 18 - poszycie pod podstawę "tylnego" koła czołgu. Na domiar złego wydziergałem sobie w międzyczasie gąski z pojedyńczych ogniwek i teraz nie wiem, czy kupować kolejny egzemplarz czy też gra jest nie warta zachodu.

Pozdrawiam

 
05-08-10 01:41  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Walcz, nie poddawaj się :) Twardym trza być, nie miętkim :)

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
25-08-10 20:28  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Walczę dalej. Tym razem zaopatrzony w laserowy szkielet.


Problemiki te same tzn brak wycięć w częściach. Spasowanie laserków bezproblemowe. Po przymiarkach zauważam, że szkielet należy wycinać po wewnętrzej lini obrysu.


Wstępne przymiarki poszycia do szkieletu nie są zbyt zachęcające, ale tym razem będę bardziej uważał.
Mam nadzieję, że następny wpis będzie bardziej optymistyczny.
Pozdrawiam

 
25-08-10 20:42  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Chwała Ci, że się nie poddałeś, bo relacja z budowy tego akurat czołgu to swoisty rodzynek, które zresztą bardzo mi są w smak:-) Zastanawia mnie tylko, dlaczego - skoro wiesz już, że szkielet nie za bardzo pasuje do poszycia, nie rozciąłeś i nie podkleiłeś od razu właśnie poszycia, robiąc kadłub metoda pudełkową.

Skoro wiadomo, że szkielet sobie a poszycie sobie, to stara zasada brzmi - "zawsze pasuj szkielet do poszycia, nigdy odwrotnie" - tak dla przypomnienia:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
25-08-10 21:26  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

A o tym akurat nie pomyślałem. Dzięki

 
26-08-10 14:52  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

No niestety nie mam najlepszych wieści. Szkielet to chyba można sobie ciepnąć do śmietnika. Poprzednio myślałęm, że to wina mojego wycinania ale laserówki też to mają. Góra szieletu i dół na przodzie i na tyle mają inne wymiary. Oto zdjęcia:

W efekcie czego dostaniemy fajne szparki przy montażu błotników.

Nad zaproponowaną przez Stuga metodą pudełkową myślałem pół nocy i po wstępnych pomiarach poszycia wiem, że najlepiej to z nim nie będzie.

Najgorsza sytuacja jest na ostatnim zdjęciu. Część nr 18 tak jak teraz to będzie wystawała za obrys jak zwiększe wcięcie to będę musiał rozkroić tylną płytę aż po zaznaczone na niej nity.

 
26-08-10 17:33  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Chyba nie spodziewałeś się, że laserowy szkielet coś zmieni?:> Przecież to te same części, co w wycinance - w końcu musi być jakiś wzór do cięcia. A raczej odpada aż tak niechlujne wycięcie ręczne elementów szkieletu, by powstały znaczące różnice, no chyba, że ktoś pracuje toporem albo młotem i majzlem:-)

W każdym razie zapowiada się niezła kupa. ale ja bym jeszcze spróbował, czy faktycznie przy sklejaniu kadłuba (poszycia) wystąpią problemy nie do przeskoczenia, przynajmniej w standardzie, bo przecież o to chodzi. Inaczej chyba nie ma co się szarpać. Znamienne jest to, że nigdzie nie widziałem choćby surówki tego modelu, może Mariusz Kita czegoś po prostu nie dopilnował? Zobaczymy... o ile Ci się jeszcze chce.

Odnosnie częsci nr 11 - zauważ, że w górnej części tego elementu dochodzą do jego krawędzi po bokach dwie ścianki, które są pochylone. Może to stąd wzięła się ta różnica 1mm z każdej strony? Może trzeba zeszlifować/ściąć pod kątem te wystające końcówki, tylko nie ma tego zaznaczonego?

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
26-08-10 19:39  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Miałem taką cichą nadzieję że za pierwszym razem to ja gdzieś przy szkielecie "dałem ciała". Zemściło się to, że nie zrobiłem skanów przed budową. Walczę dalej ...

Pozdrawiam

 
26-08-10 23:13  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

http://www.cardarmy.ru/forum/viewtopic.php?f=9&t=4108

Zerknij tutaj - a nóż widelec coś uda Ci się podpatrzeć.

 
31-08-10 21:58  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Messer dzięki za linka - dodatkowa motywacja, że Ruski dał radę :
Szkielet wyprostowałem tak, żeby cała wanna kadłuba miałą taką samą szerokość. Rozwiązanie problemu błotników okazało się banalne. Skleiłem je razem z bokiem wanny i dopiero taki element pasowałem do kadłuba.

Troszkę za dużo odstawały , ale jeszcze jedna warstwa 1 mm tektury załatwiła sprawę. Tu wykorzystałem element szkieletu poszerzony o 2 mm, żeby leżał na wręgach.

Oklejanie przodu kadłuba nie szło gładko poszycie (cz 11) jak poszerzyłem kadłub okazało się za wąskie. Także poszycie boczne trudno było spasować.

Poradziłem sobie w ten sposób, że nie przyklejałem poszycia do całej powierzchni szkieletu, tylko po brzegach.

Szpary z przodu zamaskowałem z zapasu koloru.

Z tyłu też wyszło "jako tako".

A teraz zagadka: Co tu ma być przyklejone? - bo ja "za chiny ludowe" nie mam pojęcia.


Pozdrawiam

 
01-09-10 01:44  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
Marins 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
W tym miejscu powinien być amortyzator z tego co widzę:



Mam nadzieję, że rozjaśniłem. Śledzę relację od początku, ciekawy temat i dobrze się wykonanie zapowiada :)

--

 
01-09-10 08:47  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Marins dzięki rozjaśniło mi to sytuację. Ale jest też nowy zonk, bo ja nigdzie tego elementu wśród części nie widzę. Chyba trzeba będzie to dorobić z zapasu koloru.

Pozdrawiam

 
02-09-10 21:38  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nie jest może idealnie, ale to, co udało Ci sie poprawić i sam fakt, że z takiego bagna potrafiłeś jakoś wybrnąć, powoduje usmiech na mojej głupiej japie:-) O to chodzi:-) Teraz juz sie nie możesz poddać:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
12-09-10 19:37  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Malutki update ;-)
Koło napędowe. Prawdopodobnie będą jeszcze poprawiane zęby.

Pierwsza przymiarka gąsienicy.

Pytanie: Czym najlepiej ciąć druty od tych grubych spinaczy biurowych, żeby mieć głądką i prostą krawędź cięcia?
Pozdrawiam

--

 
12-09-10 20:09  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Najprościej - szlifierką kątową. A tak poważnie, to w przypadku takich drutów tnę zwykłymi cążkami do cięcia drutu, ale z naddatkiem. Potem ten naddatek wyrównuje i skracam do porządanej długości pilnikiem.

 
12-09-10 20:24  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Można zwinąć z bibułki do papierosów pręcik o odpowiedniej średnicy i prosto dociąć ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
10-10-10 09:07  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Mam mały zgryz. Czy pomiędzy wózkami w wersji A12 były poziome amortyzatory/sprężyny tak jak na rysunku, który przedstawił Marins? W modelu takich elementów nie uświadczysz. Zamiast kółek/rolek podtrzymujących są prowadnice. Czy ktoś może mi to rozjaśnić, czy ta wersja miała tekie elementy?

Pozdrawiam

 
11-10-10 14:50  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam ponownie
Czas na małą aktualizację z postępów budowy. Co do poprzedniego pytania to jest już ono nieaktualne. Po założeniu bocznego pancerza i tak nic nie będzie widać.

A oto stan modelu na dzień dzisiejszy:



Nie obyło się bez paru małych problemów, ale jakoś lepiej lub gorzej dałem sobie z nimi radę.

Pozdrawiam

--

 
13-10-10 10:51  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajnie wygląda z gąskami!
Tylko wyszły Ci trochę za "sztywne" w ich górnym przebiegu - brak naturalnego zwisu pod własnym ciężarem ( a nawet trochę sprężynują do góry...).
Popracowałbym trochę nad tym. Ja kiedyś ratowałem podobną sytuację wkładając sprężynujący element między błotnik,a gąsienicę ( skorzystałem ze zwiniętego paska kliszy rentgenowskiej...;-) )(jest gdzieś fotka w relacji z SdKfz 250...).

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-10-10 20:01  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Dorośli faceci w kwiecie wieku a o zwiasach prawią ;-)
A tak na poważnie to tam nie ma co zwisać bo prawie całą górna gąsienica leży na "szynach" a odstęp między nimi wynosi 2-3 ogniwka. Z resztą tej górnej to i tak nie będzie widać.



A ten patent z kliszą naprawdę fajny, będę go musiał zastosować w innym pełzadle.

Pozdrawiam

--

 
25-10-10 23:52  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Czas na kolejną małą aktualizację - nie wszystko wyszło tak jak chciałem, ale tak już musi pozostać.




cdn ...

Pozdrawiam

 
03-11-10 21:52  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Budowa trochę posuneła się do przodu. Jednak cały czas trzeba być czujnym. Gdyby nie elementy z drugiej wycinanki to byłbym poległ na jarzmie armaty. Zresztą oceńcie sami:



Nie wiem czy czarny kolor rur wydechowych i tłumików jest odpowiedni. Zasugerowałem się zdjęciami współcześnie jeżdżącej Matildy, które znalazłem w necie. Grubość rur ( dla mnie wizualnie są jakby zbyt grube) jest zgodna z tym co zaleca autor w wycinance 3mm.

W modelu brakuje łopaty, reflektorów i drucików. Zanosi się jednak na przestój w budowie - czekam na farbki do drutów. Mam nadzieję, że następna będzie galeria końcowa.


Pozdrawiam

Post zmieniony (03-11-10 21:53)

 
03-11-10 22:01  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Całkiem nieźle, ale rury trochę krzywe - wyglądają jakbyś je ukręcił z plasteliny:-)
Ogólnie podziwiam, bo na początku budowy widoki na kosz ze śmieciami były dosyć poważne:-)

Nie myslałeś o uwypukleniu śrubek/nitów/wkrętów? Podniosłoby to znacząco atrakcyjnośc modelu, szczególnie, że kadłub jest dośc "łysy":-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
03-11-10 22:28  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Część nitów już przykleiłem. Teraz czekam na przesyłkę z igłami do robienia większych nitów.
Chociaż patrząc na to zdjęcie, to już nie jestem tako przekonany co do "ekranów" bocznych.


Rury to przewód miedziany w izolacji, jeszcze je trochę mogę skorygować.

Pozdrawiam

 
20-01-11 16:10  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Tym razem to już galeria końcowa. Oto moje wypociny





O problemach już pisałęm w relacji. Nie podobają mi się rury wydechowe, ale innego 3 milimetrowego drutu niż 3mm a koszulce nie miałem.

Dziękuję za uwagę.
Pozdrawiam

--

 
20-01-11 20:53  Odp: [Relacja\Galeria] A12 Matilda MODELIK 9/10
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

No to druga po mojej Matilda, która pojawiła się na Forum. Jak oglądałem Twoją relację to stwierdziłem, że szkoda było tak ładnie wykonanych kół i zawieszenia chować pod fartuchem :-). Mimo uproszczeń w uplastycznieniu modelu, co do których zgadzam się z Kolegą StuG-iem wyszło Ci dość fajnie. Widzę też, że Autor Mariusz K. zastosował inny niż w moim modelu typ gąsienic.
A tak poza tym to chciałem zapytać o te igły-średnice i gdzie zamawiałeś, bo też chyba zacznę próbować tej techniki.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
20-01-11 23:57  Odp: [Relacja\Galeria] A12 Matilda MODELIK 9/10
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Zapowiadał się koszmar, ale wyszło naprawde nienajgorzej, gratuluję:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
21-01-11 09:00  Odp: [Relacja\Galeria] A12 Matilda MODELIK 9/10
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Całkiem nieźle. Fajny efekt końcowy.
Pozdrawiam pol.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
21-01-11 18:14  Odp: [Relacja\Galeria] A12 Matilda MODELIK 9/10
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Dzięki chłopaki za dodawanie otuchy.

Panie Sławku igły zakupiłem na allegro i mają średnicę 1,6 mm. Są to igiełki do przekłuwania\kolczykowania ciała. W aptece u mnie w okolicy to można dostać jedynie 1,2 mm. W nodelu użyłem igieł 0,9 1,2 i wspomnianych już 1,6.

Pozdrawiam

Post zmieniony (21-01-11 20:02)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024