FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
11-10-10 14:50  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam ponownie
Czas na małą aktualizację z postępów budowy. Co do poprzedniego pytania to jest już ono nieaktualne. Po założeniu bocznego pancerza i tak nic nie będzie widać.

A oto stan modelu na dzień dzisiejszy:



Nie obyło się bez paru małych problemów, ale jakoś lepiej lub gorzej dałem sobie z nimi radę.

Pozdrawiam

--

 
13-10-10 10:51  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajnie wygląda z gąskami!
Tylko wyszły Ci trochę za "sztywne" w ich górnym przebiegu - brak naturalnego zwisu pod własnym ciężarem ( a nawet trochę sprężynują do góry...).
Popracowałbym trochę nad tym. Ja kiedyś ratowałem podobną sytuację wkładając sprężynujący element między błotnik,a gąsienicę ( skorzystałem ze zwiniętego paska kliszy rentgenowskiej...;-) )(jest gdzieś fotka w relacji z SdKfz 250...).

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-10-10 20:01  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Dorośli faceci w kwiecie wieku a o zwiasach prawią ;-)
A tak na poważnie to tam nie ma co zwisać bo prawie całą górna gąsienica leży na "szynach" a odstęp między nimi wynosi 2-3 ogniwka. Z resztą tej górnej to i tak nie będzie widać.



A ten patent z kliszą naprawdę fajny, będę go musiał zastosować w innym pełzadle.

Pozdrawiam

--

 
25-10-10 23:52  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Czas na kolejną małą aktualizację - nie wszystko wyszło tak jak chciałem, ale tak już musi pozostać.




cdn ...

Pozdrawiam

 
03-11-10 21:52  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Budowa trochę posuneła się do przodu. Jednak cały czas trzeba być czujnym. Gdyby nie elementy z drugiej wycinanki to byłbym poległ na jarzmie armaty. Zresztą oceńcie sami:



Nie wiem czy czarny kolor rur wydechowych i tłumików jest odpowiedni. Zasugerowałem się zdjęciami współcześnie jeżdżącej Matildy, które znalazłem w necie. Grubość rur ( dla mnie wizualnie są jakby zbyt grube) jest zgodna z tym co zaleca autor w wycinance 3mm.

W modelu brakuje łopaty, reflektorów i drucików. Zanosi się jednak na przestój w budowie - czekam na farbki do drutów. Mam nadzieję, że następna będzie galeria końcowa.


Pozdrawiam

Post zmieniony (03-11-10 21:53)

 
03-11-10 22:01  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Całkiem nieźle, ale rury trochę krzywe - wyglądają jakbyś je ukręcił z plasteliny:-)
Ogólnie podziwiam, bo na początku budowy widoki na kosz ze śmieciami były dosyć poważne:-)

Nie myslałeś o uwypukleniu śrubek/nitów/wkrętów? Podniosłoby to znacząco atrakcyjnośc modelu, szczególnie, że kadłub jest dośc "łysy":-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
03-11-10 22:28  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Część nitów już przykleiłem. Teraz czekam na przesyłkę z igłami do robienia większych nitów.
Chociaż patrząc na to zdjęcie, to już nie jestem tako przekonany co do "ekranów" bocznych.


Rury to przewód miedziany w izolacji, jeszcze je trochę mogę skorygować.

Pozdrawiam

 
20-01-11 16:10  Odp: [Relacja] A12 Matilda MODELIK 9/10
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Tym razem to już galeria końcowa. Oto moje wypociny





O problemach już pisałęm w relacji. Nie podobają mi się rury wydechowe, ale innego 3 milimetrowego drutu niż 3mm a koszulce nie miałem.

Dziękuję za uwagę.
Pozdrawiam

--

 
20-01-11 20:53  Odp: [Relacja\Galeria] A12 Matilda MODELIK 9/10
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

No to druga po mojej Matilda, która pojawiła się na Forum. Jak oglądałem Twoją relację to stwierdziłem, że szkoda było tak ładnie wykonanych kół i zawieszenia chować pod fartuchem :-). Mimo uproszczeń w uplastycznieniu modelu, co do których zgadzam się z Kolegą StuG-iem wyszło Ci dość fajnie. Widzę też, że Autor Mariusz K. zastosował inny niż w moim modelu typ gąsienic.
A tak poza tym to chciałem zapytać o te igły-średnice i gdzie zamawiałeś, bo też chyba zacznę próbować tej techniki.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
20-01-11 23:57  Odp: [Relacja\Galeria] A12 Matilda MODELIK 9/10
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Zapowiadał się koszmar, ale wyszło naprawde nienajgorzej, gratuluję:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024