FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 15Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
29-06-10 09:22  Odp: [Relacja] Polski czołg 7TP 1/25 WAK
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Witam,
O fajna konserwa się klei. Jasiek podziwiam za ilość rozpoczętych projektów. Ja tak nie potrafię. Powodzenia w konkursie mam nadzieję, że zobaczymy się na sjeście 10/07/2010.
Pozdrawiam.

 
29-06-10 23:34  Odp: [Relacja] Polski czołg 7TP 1/25 WAK
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Jasiek czym retuszowałeś. Bo tak na oko to kolor na żaluzjach nieźle dobrany.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
30-06-10 07:58  Odp: [Relacja] Polski czołg 7TP 1/25 WAK
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Humbrole, ale mieszane i dobierane na oko bo odpowiedników nie mam.

--
Pozdrawiam!

 
30-06-10 22:42  Odp: [Relacja] Polski czołg 7TP 1/25 WAK
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

No to masz niezłe oko.
Pozdrawiam.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
02-07-10 10:44  Odp: [Relacja] Polski czołg 7TP 1/25 WAK
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

Cześć,
również pracuję nad 7TP z WAK'u
Powodzenia w budowie.
Pozdrawiam

 
03-07-10 08:58  Odp: [Relacja] Polski czołg 7TP 1/25 WAK
Angerfist 

 

Witam bardzo podobają mi się pojazdy bojowe z WAKu dlatego będe obserwował Twoja relacje. Powodzenia

 
04-07-10 16:13  Odp: [Relacja] Polski czołg 7TP 1/25 WAK
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Dosyć duże zainteresowanie jak na moje marne sklejanie :)
Pogoda nie sprzyja siedzeniu nad modelem, ale coś tam działam. Doszedł właz kierowcy i zaczęła się szopka z nitowaniem kadłuba. Nity nanoszę wikolem bo jestem zbyt leniwy na wybijanie ich igłą. Jest trochę problemu z zachowaniem takiej samej wielkości, ale tragedii nie ma. Spód wanny kadłuba na razie nie nitowałem. Nie mam jeszcze wózków jezdnych i bałem się że od stawiania zniszczę nity na spodzie:



Na tych zdjęciach nity są już wyretuszowane i przetarte metalizerem razem z niektórymi elementami i krawędziami kadłuba które również były retuszowane. Zabieg ten sprawia że zaciera się różnica w odcieniu farby użytej do retuszu, a model nabiera bardziej realistycznego wyglądu:



A teraz mam pytanko do autora który czasami tu zagląda :) Chodzi mi o część 32. Są to elementy które po sklejeniu będą lekko wypukłe i są one umiejscowione na górze kadłuba, nad przedziałem silnika. Z rysunku na tych elementach wnioskuję że jest to imitacja siatki. Jeżeli tak i chciałbym wykonać to z jako siatkę, to powinienem chyba wyciąć w kadłubie miejsca gdzie te elementy będą przyklejone żeby uzyskać efekt przestrzeni pod siatką. Dajcie mi znać czy mam rację i dobrze kombinuję. Poniżej zamieszczam zdjęcie tych elementów:



--
Pozdrawiam!

 
04-07-10 16:25  Odp: [Relacja] Polski czołg 7TP 1/25 WAK
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Chodzi mi o część 32. Są to elementy które po sklejeniu będą lekko wypukłe i są one umiejscowione na górze kadłuba, nad przedziałem silnika.

A może nie wypukłe tylko wklęsłe a siateczka jest rozpieta nad nimi. Nie mam tej wycinanki i jest to tylko moje przypuszczenie.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
04-07-10 16:29  Odp: [Relacja] Polski czołg 7TP 1/25 WAK
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Rysunki w instrukcji pokazują że elementy są wypukłe. Mam parę zdjęć 7TP, ale akurat tej części kadłuba na nich nie widać.

--
Pozdrawiam!

 
04-07-10 16:40  Odp: [Relacja] Polski czołg 7TP 1/25 WAK
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Znalazłem zdjęcie, niestety jest niedużego rozmiaru. Jeden z tych elementów zaznaczyłem czerwonym owalem. Jest wypukłe i raczej jest to siatka. Pytanie; co widać pod nią? Bo po coś tam jest.



--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 15Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024