FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-06-10 22:21  [galeria] Nieuport 11 - Kartonowa Kolekcja
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Powitać;-)

Ukazanie się tytułowego modelu w tym konkretnym malowaniu doprowadziło mnie do modelarskiej ekstazy;-) Wczesne wersje Nieuporta są wg. mnie jednymi z najładniejszych samolotów pierwszej wojny światowej. Model ten zacząłem kleić krótko po ukazaniu się. Obyło się bez większych problemów, jedyną rzeczą, która sprawiła kłopot jest laserowy szkielet. Mniejszy niż ten z wycinanki, doprowadził do kilku zgrzytów. Musiałem przez to przycinać poszycie boków kadłuba. Nie wyszło mi tak jak bym sobie tego życzył, stąd czarne okleiny na krawędziach. Okleiny takie występowały w oryginalnych Nieuportach 11, jednak w przypadku tego konkretnego malowania, były po prostu zamalowane na kolor kamuflażu - w związku z tym jest to pewne odstępstwo od oryginału.
Z efektu końcowego byłbym w sumie zadowolony, gdyby nie to, że udało mi się model "pięknie" upaskudzić paluchami w trakcie manewrowania kadłubem podczas klejenia (widoczne jest to zwłaszcza na białych krawędziach) - no cóż, taki urok modelu z białymi akcentami kamuflażu.
Z uwag marudzących mam tylko jedną;-) - szkoda, że w jednym zeszycie ukazały się aż 3 wersje malowania francuskiego. Można to było bardziej urozmaicić, np jedno francuskie i jedno belgijskie, albo francuskie/rosyjskie(radzieckie). Trudno, mam drugi egzemplarz, więc będzie okazja, żeby sobie w corelu co nieco poszaleć i samemu zrobić co dusza zapragnie;-) Zapraszam do oglądania.










--
pozdrawiam
Piotr


 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [galeria] Nieuport 11 - Kartonowa Kolekcja  nowe
Piotr D. 4861 12-06-10 22:21
 Odp: [galeria] Nieuport 11 - Kartonowa Kolekcja  nowe
BeBe 555 12-06-10 22:48
 Odp: [galeria] Nieuport 11 - Kartonowa Kolekcja  nowe
piotter 350 12-06-10 23:06
 Odp: [galeria] Nieuport 11 - Kartonowa Kolekcja  nowe
Piotr D. 527 13-06-10 00:27
 Odp: [galeria] Nieuport 11 - Kartonowa Kolekcja  nowe
Jasiek 529 13-06-10 08:51
 Odp: [galeria] Nieuport 11 - Kartonowa Kolekcja  nowe
Matiz1911 475 13-06-10 11:09
 Odp: [galeria] Nieuport 11 - Kartonowa Kolekcja  nowe
Stealth 323 13-06-10 14:12
 Odp: [galeria] Nieuport 11 - Kartonowa Kolekcja  nowe
Dziadek 372 04-07-10 14:56
 Odp: [galeria] Nieuport 11 - Kartonowa Kolekcja  nowe
Jorzik 721 04-07-10 18:30
 Odp: [galeria] Nieuport 11 - Kartonowa Kolekcja  nowe
vwsmok 703 04-07-10 19:54

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024