FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 18Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
09-06-10 00:36  [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam serdecznie, mam na imię Wiesław a to jest mój debiut na tym forum. Zawodowo zajmuję się modelowaniem 3D (aktualnie pracuję jako Character Artist w gamedevie).

Muszę przyznać, że śledzę z wielką uwagą kilka wątków, które szczególnie mnie interesują już od jakiegoś czasu a które zmotywowały mnie do powrotu po kilku, (jeśli nie kilkunastu) latach do mojego starego hobby - modelarstwa okrętowego.

Powrót po latach chcę zacząć od modelu pancernika Fuso z wydawnictwa Haliński i z tego co zauważyłem będzie to kolejna relacja z budowy tego pięknego okrętu na forum. Mam nadzieję, że Was to nie zniechęci. Model, (po rozważeniu wielu dylematów) postanowiłem zrobić w pełnej waloryzacji, mam nadzieję, że podołam :) Zważywszy na to, że jestem poniekąd przedstawicielem wolego zawodu i często robię dodatkowe zlecenia w domowym zaciszu, tempo relacji będzie zdecydowanie ślamazarne co pewnie już zauważyliście po datach na załączonych zdjęciach. Mimo wszystko jednak mam zamiar ukończyć projekt.

Do dzieła...



Model wypełniony pianką chciałbym pokryć szpachlówką i tu pierwsza prośba do Was. Jaką szpachlę polecacie i przy okazji jakie macie patenty na zagruntowanie kartonu?

Jeszcze tylko pytanie dotyczące wstawiania zdjęć (bo coś nie do końca czaję a nie chcę na wstępie naruszyć zasad Forum) - jeśli dobrze rozumiem to miniaturki muszę zrobić sam "fizycznie z ręki", podać link do tych miniaturek a dalej podpiąć link do zdjęć pełnowymiarowych, czy tak?

Pozdrawiam,
Wiesław

--

Post zmieniony (28-01-11 18:29)

 
09-06-10 00:52  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
konradus 
satrapa ;>


 

wieslaw_ napisał:
> jeśli dobrze rozumiem to miniaturki muszę zrobić sam "fizycznie z ręki",
> podać link do tych miniaturek a dalej podpiąć link do zdjęć pełnowymiarowych, czy tak?

Witaj!
Masz konto na photobucket. Wybierasz fotki, zaznaczasz je i uruchamiasz "Genetare HTML and IMG code", a potem kopiujesz zawartość pola "IMG clickable thumbnails for message boards - recommended" i wklejasz gotowy kod do postu.
Warto jeszcze w opcjach photobucket (Account Settings) w sekcji "Album Settings" - odznaczyć "Images Link Back To Album". Unikniesz wtedy wyświetlania reklam.
Wypróbuj sobie wstawianie miniaturek tutaj: http://www.konradus.com/forum/list.php?f=15

Miniaturki poprawiłem. Tak będą wyglądać jeśli będziesz wstawiał według powyższej recepty :-)
Powodzenia!

Pozdrawiam,
konradus

 
09-06-10 07:15  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Dzięki serdeczne

 
09-06-10 07:38  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Witaj.

Super, że pojawia się kolejny FUSO. Skoro waloryzowany, to zanosi się na bardzo dłuuuuuga relacje. Kibicuje i trzymam kciuki.

Podobnie jak Ty wypełniałem kadłub styrodurem (xps czy jak tam firmy produkujące to sobie zwą) i jestem z niego bardzo zadowolony.

Stosowałem szpachlówkę akrylową. Jednak nie mam 100% pewności, czy jest ona najlepszym wyborem. Dobrze się ja nakłada, obrabia... ale zawiera wilgoć. w 1/300 było ok ale 1/200 to większa łajba, większa powierzchnia, większa możliwość zwichrowania. Warta obejrzenia jest relacja Witka (Yamato), tam znajdziesz mnóstwo porad dotyczących szpachlowania.

Gdybyś jednak decydował się na akryl, to z własnego doświadczenia uważam, że nie zaszkodzi zaimpregnować krawędzi szkieletu. Jednak po wklejeniu klocków styroduru trudno będzie pokryć je np. caponem lub lakierem (zeżre piankę). CA? Jeżeli nie topi styroduru można by spróbować.

Pozdrawiam

--

 
09-06-10 08:19  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Widzę że metoda na deseczke:)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
09-06-10 21:05  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

TomS dzięki za info. Nie ukrywam, że twoja relacja z Hiei jest dla mnie kopalnią wiedzy (właśnie o taką waloryzację mi chodzi).

Post zmieniony (09-06-10 21:09)

 
09-06-10 22:33  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam, dwa miesiące temu zacząłem budować model moich marzeń czyli Bismarcka wyd. HALINSKI. Szkielet także wypełniłem pianką tyle że budowlaną, model po okresie dwóch miesięcy leżakowania powrócił do stoczni i przyszedł czas na szpachlowanie, też miałem dylemat jakiej szpachlówki użyć i postanowiłem użyć coś takiego:
http://www.novol.pl/strony/1/i/52.php
Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć że to była chyba dobra decyzja szpachlówka bardzo twarda a zarazem bardzo łatwa w szlifowaniu, dno już mam praktycznie wyszlifowane, zostały jeszcze tylko drobne dziurki.

 
09-06-10 23:19  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam wśród sklejaczy FUSO i życzę powodzenia w budowie.

Pozdrawiam

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
10-06-10 11:50  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam
I kolejne pływadło Japońskie się szykuje, super!!!
Tak Jak Toms Ci podał zajrzyj do mojej relacji z budowy Yamato tam masz krok po kroku opisane jak i czym wykonać kadłub. Niektóre kadłuby szpachlowane szpachlą akrylową po kilku latach pękają dlatego ja stosuje szpachle samochodowe. W stopce masz link do Yamato a jeśli czegoś tam nie napisałem a będziesz miał pytania to odpowiem na witekw@wp.pl.
Powodzenia

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
10-06-10 22:10  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

I ja jako chyba pierwszy, który sfiniszował ten model również trzymam kciuki :)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 18Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024