FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 19Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
22-01-11 14:28  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Piotr D. - Całkiem fajnie to wygląda tym bardziej, że ja swojego jeszcze chcę zrobić w malowaniu świadczącym o nadszarpnięciu kadłuba przez czas i warunki atmosferyczne. Możesz się podzielić jakimiś wrażeniami z oklejania kadłuba - jakieś problemy, coś na co trzeba uważać?

Post zmieniony (22-01-11 14:28)

 
22-01-11 16:21  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Problemów większych z oklejaniem nie ma, było nawet łatwiej niż się spodziewałem. Klej na taśmie, mimo, że początkowo nie wydawał się zbyt mocny, okazał się naprawdę solidny. Przy próbie oderwania kawałka folii zerwałem zaimregnowany cyjanoakrylem i pokryty podkładem kawałek poszycia, więc takie operacje należy robić delikatnie. Taśma podczas odklejania bardzo się niszczy, jeśli coś wychodzi krzywo, lepiej oderwać i robić od nowa, zamiast poprawiać. To chyba wszystkie uwagi jakie mam, reszta wyjdzie Ci w praniu.

--
pozdrawiam
Piotr


 
22-01-11 20:09  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Dzięki za info, jak będziesz miał jakieś doświadczenia z malowania to będę dźwięczny za relację.

 
23-01-11 15:21  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

No kurde fajnie to wychodzi. Kadłub dopieszczony że aż miło popatrzeć. Co do folii to zastanawiam się jak wyjdzie wyciskanie nitów od wewnętrznej strony ( chyba że ich nie będziesz robił). Widziałem kiedyś oklejony taką folią model samolotu rewelacja, gdybym wiedział że takie ustrojstwo jest dostępne to pewnie na swoim Yamato też bym to przykleił.
czekam na postęp prac i trzymam kciuki.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
25-01-11 15:00  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Wiesław, muszę Cie zmartwić z tą folią. Okazuje się, że farba nie chce się za bardzo trzymać na jej powierzchni. Psiknąłem dzisiaj G-5 podkładem. Olejny revell schodzi z folii od lekkiego drapnięcia paznokciem (nie mówiąc już o pęsecie czy jakimś innym twardym przedmiocie), podczas gdy kartonowych elementów trzyma nad wyraz mocno, więc nie jest to raczej wina samej farby. Może z innymi rodzajami farby byłoby lepiej, ja na razie nie mam ochoty tego sprawdzać, wracam do innych rozgrzebanych modeli.

--
pozdrawiam
Piotr


 
25-01-11 17:50  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Wiesław gdzie można kupić taką folię? Podejrzewam że problem z malowaniem tkwi w farbie gdyż na taki materiał trzeba położyć farbę gruntującą która wzmacnia przyczepność farby z aluminium. Mogę wybadać i zrobić próbki ale muszę kupić tą folie do prób tylko gdzie można ją kupić i jaka jest jej cena?

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
25-01-11 17:50  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

To jest racja ,aluminium,ocynki,metale kolorowe muszą być malowane farbami reaktywnymi, więc ja używam folii samoprzylepnej stosowanej w reklamach ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
25-01-11 18:17  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Thunder909 

 

Powinna byc w sklepach z materialami budowlanymi.

 
25-01-11 18:20  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witek,
Ja folię kupiłem u mojej żony w hurtowni materiałów budowlanych ale chyba można ją dostać w każdym sklepie z materiałami izolacyjnymi bo to folia do oklejania otulin (to info od mojej żony). Jak chcesz to mogę Ci podesłać kilka pasków tej folii bo to powinno wejść w zwykły list. Osobiście bardzo mi się podoba efekt uzyskany przez Piotra więc nie chcę tak łatwo rezygnować z tego pomysłu. Jeśli chodzi o farbę podkładową to przydała by się jakaś w sprayu. Witek jeśli masz jakiś namiar na taką farbę to proszę podeślij linka.

 
25-01-11 20:12  Odp: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński
Paolo vanKossi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam
Jeśli chodzi o malowanie owej folii to zrób sobie następującą próbę: przeszlifuj folię drobnym papierem i pomaluj tak zmatowaną folię lakierem akrylowym w sprayu. Myślę że na tak przygotowanym podłożu farba będzie dobrze trzymać, przynajmniej tak było w moim przypadku. Kiedy możemy się spodziewać pierwszych fotek z oklejania kadłuba?

--
Pozdrawiam:
Paolo vanKossi
______________________________________________________________

Jestem tylko zwykłym sklejaczem i czerpię z tego kupę frajdy.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 19Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024