FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
04-06-10 16:11  Odp: [GALERIA] Ju-87 D3 /GPM/
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

Witam
Ja Caponu nie rozcieńczam i wałeczkiem (takim z futerkiem) dosłownie namaczam i rozsmarowuje po stronie wydruku aby kartka była mokra i przesiąknięta na wylot. Po namoczeniu odkładam w przewiewnym miejscu i po kilku minutach jest już sucha. Co prawda do całkowitego "przewietrzenia" potrzeba kilku godzin aby nie śmierdziało ale zdarzało się w chwilach bólu niecierpliwości oczekiwania, że zaczynałem kleić już po pół godzinie od zaCapowania i nie było żadnych problemów. Co do sztywności po impregnacji to nie zauważyłem różnicy jedynie karton jest bardziej sprężysty i dzięki temu mniej podatny na załamania.
Co do modelu to wyszedł Ci bardzo ładnie i czysto. Ładnie wyglądałyby zdjęcia gdybyś umieścił model na neutralnym i jednolitym tle (np błękitnym, zielonym lub czerwonym bo na białym za bardzo by się zlewał). Co innego zdjęcia z relacji gdzie fotki robi się na szybko i w ferworze klejenia gdzie nie ma czasu na przygotowania do sesji fotograficznej. Za to galeria powinna być tą prezentacją z najlepszej strony i złe tło psuje cały efekt. Mam nadzieję, że nie masz mi za złe tej tyrady ;-).

pozdrawiam Paweł

--
"Nigdy nie może być tak źle aby nie mogło być jeszcze gorzej."

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

J8N1 Kikka / Jak 15 Feather / Bf-108 Tajfun / C6N1 Saiun / Jak55

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [GALERIA] Ju-87 D3 /GPM/  nowe
bleriot 4345 04-06-10 15:15
 Odp: [GALERIA] Ju-87 D3 /GPM/  nowe
QN 433 04-06-10 15:37
 Odp: [GALERIA] Ju-87 D3 /GPM/  nowe
pawelecd 415 04-06-10 16:11
 Odp: [GALERIA] Ju-87 D3 /GPM/  nowe
Windus 431 04-06-10 17:15
 Odp: [GALERIA] Ju-87 D3 /GPM/  nowe
bleriot 647 04-06-10 19:59
 Odp: [GALERIA] Ju-87 D3 /GPM/  nowe
Windus 369 05-06-10 07:59
 Odp: [GALERIA] Ju-87 D3 /GPM/  nowe
bleriot 1281 05-06-10 10:12

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024