FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
04-06-10 15:15  [GALERIA] Ju-87 D3 /GPM/
bleriot 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Cześć

Model o którym ktoś napisał że nie posiada duszy, nie zgadzam się absolutnie. Temat bardzo wdzięczny, a przy okazji klejenia zmieniłem zdanie na temat tej konstrukcji. Zawsze wydawało mi się, iż przedmiotowy Ju-87 to bezkształtna, brzydka maszyna, a tutaj proszę - ładna, smukła linia kadłuba, duża powierzchnia skrzydeł etc. etc. W mojej opinii, konstrukcja pełna gracji i piękna - jednak :-)
Model z wydawnictwa GPM, arkusze caponowałem - dwukrotnie, od strony druku - po raz pierwszy w mojej "karierze". Stosunek ambiwalentny, z jednej strony super zabezpiecza karton przed częstym kontaktem z palcami i jego rozwarstwianiem z drugiej jednak usztywnia materiał co wydatnie pogarsza jego właściwości plastyczne /zwijanie, w szczególności elementów o malej średnicy/ Nie wiem być może to wina samego kartonu, ale przed następnym modelem zastanowię się w temacie wspomnianego caponowania (może powinienem go rozcieńczyć?) Chętnie poczytam Wasze opinie koledzy na ten temat.
Model pociągnięty jednokrotnie lakierem Humbrol - matt /słoiczek 28ml/ - pędzel.

Ok dość marudzenia, czas na fotki.

Okładka



oraz sam model



Następny model będzie lepszy, taką mam nadzieję!

--

Post zmieniony (16-11-15 23:10)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [GALERIA] Ju-87 D3 /GPM/  nowe
bleriot 4331 04-06-10 15:15
 Odp: [GALERIA] Ju-87 D3 /GPM/  nowe
QN 432 04-06-10 15:37
 Odp: [GALERIA] Ju-87 D3 /GPM/  nowe
pawelecd 409 04-06-10 16:11
 Odp: [GALERIA] Ju-87 D3 /GPM/  nowe
Windus 424 04-06-10 17:15
 Odp: [GALERIA] Ju-87 D3 /GPM/  nowe
bleriot 644 04-06-10 19:59
 Odp: [GALERIA] Ju-87 D3 /GPM/  nowe
Windus 365 05-06-10 07:59
 Odp: [GALERIA] Ju-87 D3 /GPM/  nowe
bleriot 1269 05-06-10 10:12

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024