FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
19-12-10 13:24  Odp: [Relacja] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

No no :) Idzie coraz lepiej z tym klejeniem ;)
Myślę że końcowy efekt będzie więcej niż zadowalający.
Popracuj jeszcze troszkę nad formowaniem okrągłości i będzie już tylko lepiej.

--
Pozdrawiam, Kłosek!

 
19-12-10 13:37  Odp: [Relacja] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

To i tak jest duży postęp w porównaniu do poprzednich modeli. Twój rozwój idzie w dobrym kierunku. Tak trzymaj a będzie jeszcze lepiej niż jest.

--
Pozdrawiam!

 
30-12-10 18:23  Odp: [Relacja] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
Podczas Świąt doszły:
-przewody paliwowe

-kolektor spalin

-pozostałe płytki pancerza reaktywnego na wieży, celownik nocny i peryskop (?)

-skrzynki na narzędzia

-takie cuś

- ,,urządzenie pozwalające na przejście pojazdu po dnie''

- wieżyczka dowódcy

- jedna z dwóch kaset z granatami dymnymi

- i całość


Kat- Prosta, ale nie gdy od strony gdzie się zwija trza wcięcie zrobić, i nie wie że lepiej by było najpierw zwinąć, rozwinąć, potem dopiero odciąć, ponownie zwinąć i skleić ;-) Najpierw odciąłem a potem zacząłem zwijać... Dlatego moja lufa już nie ma jednakowej średnicy, ale ciiiiii...
Darek71- ,,...zaprezentowanie na zdjęciach kolejnych etapów sklejania ogniwa gąsienicy, myślę że to będzie bardzo pouczające i przyda się wszystkim mniej doświadczonym ''. Czyli np. mi ;) Gąski robiłem z pasków, a jedyne moje pojedyncze ogniwka to tylko 2 sztuki na tylną płytę więc nie bardzo jestem obeznany z nimi. Ale jakbyś chciał to mogę po kolei pokazać jak swoje (z pasków) robiłem, zostało mi jeszcze trochę z drugiego egzemplarza (który kleiłem zaraz po wydaniu, teraz jest bardzo pomocny jako źródło części zapasowych).

Właściwie jeszcze druga kaseta, karabin, liny holownicze, zamocowanie tego wszystkiego do modelu i koniec :-)

Szczęśliwego Nowego Roku!

--

Post zmieniony (31-12-10 16:19)

 
01-01-11 14:23  Odp: [Relacja] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ja jeśli kiedyś się odważę na ten czołg to kupię do niego gotowy zestaw gąsienic z GPM i na ich podstawie będę próbował skleić ogniwka z modelu, a dopiero jak nie wyjdzie to wtedy...wiadomo co.
Nie ukrywam, że Twoja relacja pomoże mi w klejeniu.

--
PZDR!!

 
01-01-11 16:06  Odp: [Relacja] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

darek71: gąski z GPM-u są ok. 3 cm za krótkie ! Na szczęście są boczne fartuchy, które maskują tę "małą" niedogodność.
Ja swojego Twardego skończyłem wczoraj :)

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
01-01-11 21:16  Odp: [Relacja] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Podczas gdy cała Polska świętowała podwyższenie VATu, powstał KM

(zdjęcia słabej jakości, bo po skończeniu KMu koniecznie chciałem go udokumentować osobno, a już mnie łapy swędziały by go zamocować na wieżyczce dowódcy i dlatego...)

Teraz jest już na swoim miejscu, tak samo jak obydwie kasety z granatami dymnymi. Nie pstryknąłem ich bo już za ciemno, jutro się zrobi.
Zrodziło mi się też pytanie- czy liny holownicze są w ,,Twardym'' obowiązkowe? Nie bardzo mam z czego ich zrobić i dlatego się pytam...

Darek71- Życzę powodzenia, przyda się :)
Norvik- Gratulacje! Można prosić o galerię?

Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
01-01-11 21:20  Odp: [Relacja] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Chylę czoła. Ja utknąłem ze swoim T-72 na podwoziu, zniechęc też to,że stary karton i się łamie. Brakuje mi trochę cierpliwości. W międzyczasie skleiłem chyba ze trzy modeliki, ale do czołgu będę musiał powrócic. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku !

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
02-01-11 11:54  Odp: [Relacja] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

moromen: wstawiłem swoją galerę na główne forum.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
02-01-11 12:56  Odp: [Relacja] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
DarkLord 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 1

Moromen, wyrabiasz się. Ogólnie widać jeszcze niedoskonałości warsztatu, ale odnosząc się do jakości samego projektu można powiedzieć, że jest dobrze.
Będą z Ciebie ludzie.

--
Ukończono:
PzKpfw I Ausf. A, 4TP, Sturmtiger(99%), E-10
Na warsztacie:
Sd.Kfz. 9 FAMO

 
02-01-11 16:17  Odp: [Relacja] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Po przyklejeniu tak to wygląda:

Byłbym całkiem zadowolony, gdyby nie... krzywo przyklejone kasety (znaczy jedna wyżej od drugiej). Zauważyłem to dopiero po fakcie, a że klejone SG to już po ptokach. Próbowałem poprawić jedną, ale tylko ją uszkodziłem więc już tak musi zostać...

Rusiu: I wzajemnie :) Części do zaokrąglenia spróbuj nawilżyć śliną, powinno być łatwiej.
DarkLord: Dzięki, lecz zawsze mogło być lepiej ;-) Mniej więcej wiem czego nie robię jak trzeba, więc następny model powinien mieć mniej niedociągnięć.

Z linami holowniczymi jednak dam sobie spokój, po googlaniu stwierdziłem że nie wszystkie pojazdy je mają więc mój też ich nie musi mieć. Tym bardziej że nie mam nawet ich z czego zrobić.

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (02-01-11 16:56)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024