FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
08-09-10 15:53  Odp: [Relacja] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
Marins 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
W miarę prawidłowe sklejenie układu jezdnego zależy od decyzji już na etapie oklejania szkieletu. Koła napinające i rolki podtrzymujące są na górnym poszyciu, koła napędowe i koła jezdne przyklejane są do dolnego.
Problem polega na tym, że szkielet jest wyższy od poszycia o ok. 1.5 mm. Jeżeli teraz okleimy szkielet poszyciem i zamalujemy szparę o w/w szerokości to rolki będą wyżej i dostaniemy taki bzdurny skok. Jak zetniemy szkielet, zmierzyłem, że powinno być w miarę dobrze.
Druga sprawa, że patrząc po zdjęciach koła jezdne są za wysoko w stosunku do napinających i napędowych.

Moronen na tym etapie nie próbuj tego poprawić, schowaj tą "..." pod błotnikiem i tyle.
Model skończy, myślę, że się sporo na nim nauczysz. Na następny model wybierz coś nieco prostrzego.

--

 
08-09-10 19:45  Odp: [Relacja] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
Hosegawa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Jak ja chciałem ten czołg skleić tak mnie niosło i .....
model wylądował w koszu została po nim tylko okładka
Dlatego trzymam kciuki za Ciebie może Tobie się uda Pozdrawiam :D

--

 
13-09-10 12:32  Odp: [Relacja] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
kolejny_cichy   

Witam Wszystkich ( jest to mój pierwszy post, więć dodam, że sklejam modele od lat dwudziestu i takie tam)

Swój model Twardego, zacząłem składać między innymi pod wpływem tej relacji, początkowo miałem się nie logować, i zostać biernym obserwatorem, jednak wtrące swoje "trzy grosze" apropo kół napędowych.
Fakt umiejscowienia ich w tym miejscu, na kadłubie wynika IMHO z błędnego opracowania samego modelu, co niestety jest w tym, modelu niejako standartem. Do tego dochodzi Instrukcja składania, która dodatkowo "zamula obraz sytuacji".

@ Moronen jeśli sklejasz model w wariancie prostrzym tzn. z gładkim kadłubem bez wnęk na koła napędowe, to możesz je delikatnie odciąć i przesunąć wyżej, lub jak tutaj napisano zostaw tak jak jest a błąd ten zniknie pod błotnikami. Jeśli jeśli tak jak ja wykonałeś wnęki to już po zawodach. Model jest trudny, ale jest to dobry materiał do nauki - tzw. głęboka woda.

Moją bardzo krytyczną relację i fotki można zobaczyć tutaj:

http://www.strefacichego.pl/?module=models&catId=61&modelId=234

Jeśli komuś się ona przyda to dobrze. Wszystkim, którzy twardo zmagają się z Twardym życzę powodzenia

Pozdrawiam
cichy

P.S. Też miałęm ochotę wyrzucić ten model do kosza, ale złożony w między czasie model Stara 20 przywrócił mi wiarę, że modelarstwo to przyjemność.

Post zmieniony (13-09-10 12:40)

 
13-09-10 14:08  Odp: [Relacja] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Fajne. Polecam... Szczególnie czterej pancerni i .... niemieckie czolgi.

--
gienek

 
15-12-10 21:04  Odp: [Relacja] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam po dłuższej nieobecności!
Mimo braku czasu, doszły:
- błotniki ze skrzynkami i pancerzem reaktywnym

- ,,wyposażenie'' płyty przedniej

- transmisyjnej

-i tylnej

- doszło też takie dziwne coś z przodu

-beczki

- jak i oklejona wieża z kilkoma detalami i lufą

I widok na dotychczasową całość

(tę dziurę na wieży to załatam w najbliższym czasie)
Większych błędów do tego momentu nie spotkałem.
Kłopotliwe tylko okazało się zwinięcie lufy, zlepienie poszycia wieży i wykonanie kłody, ale to przez to że pierwszy raz zetknąłem się z czymś takim.
Następny będzie spód i mechanizm obrotu wieży.

Mario1970- Cóż, kiedyś w końcu przestanę brać się za takie modele... To miłe, że podobają Ci się moje relacje :-).
Mariusz- Tym razem robiłem zdjęcia na biurku przy jasnym oświetleniu, różnicy nie widać... Będę musiał jeszcze poeksperymentować. Kiedyś wkońcu się musi udać :)
Ostoja- Najgorsze już chyba za mną, więc raczej dojadę do końca :-)
Kolejny_cichy- Witaj na Forum! Miło, że moja relacja się przydała :-) Też miałem chwile zwątpienia, ale Apache z MMa przywrócił mi siły.

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (15-12-10 21:12)

 
15-12-10 22:13  Odp: [Relacja] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

No całkiem nieźle :)

--

 
16-12-10 01:48  Odp: [Relacja] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Radzisz sobie :) Na załamujące się poszycie wieży polecam użycie śliny modelarskiej, nawet na tym etapie może jeszcze coś poradzisz.

Zwijanie lufy to prosta sprawa, ma taka sama średnice na całej długości, więc po prostu zwijasz ją na coraz mniejszych okrągłych przedmiotach, raz z jednej strony, raz z drugiej. Możliwe że papier na końcach się przy tym rozdwoi, ale to nawet lepiej, ucinasz spodnią warstwę i masz ładniejsze łączenie.

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
16-12-10 06:35  Odp: [Relacja] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Pamietam jak sie tem model ukazał i jaka była ne ten temat dyskusja na tym forum. Że wszystko jest źle itp.
A tu proszę Modej jest do złozenia. I to co widzę bardzo mi sie podoba. Powodzenia i ukonczenia budowy.
Pozdrawiam

--
Pozdrawiam

 
18-12-10 11:54  Odp: [Relacja] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

A ja prosiłbym o dokładne zaprezentowanie na zdjęciach kolejnych etapów sklejania ogniwa gąsienicy, myślę że to będzie bardzo pouczające i przyda się wszystkim mniej doświadczonym.

--
PZDR!!

 
19-12-10 12:44  Odp: [Relacja] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Jeśli chodzi o gąsiennice z pojedyńczymi ogniwami to najlepiej pasują do pobrania z http://fk.konradus.com/modele/modele.php
Wiem bo sam teraz robię te gąsienice i pasują i do twardego jak i do t-72M1 z fly modelu.
Jeśli chodzi o model to szacun bo kiedyś robiłem i wiem,że na zrobienie miesiącnie wystarczy a już po zrobieniu wygląa super tak jak twój model teraz!!!

--

Post zmieniony (19-12-10 12:47)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024