FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
03-06-10 22:01  [Relacja/Galeria] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam po dłuższej nieobecności!
Spowodowana była ona sporą ilością nauki, ale to nie znaczy że się obijałem z klejeniem ;-) Ponieważ już zrobiło się nieco więcej luzu, pozwoliłem sobie na tą relację.
Modelu chyba nie muszę przedstawiać, swego czasu został już wystarczająco obgadany.
Dłubię przy nim od kilku dni, oto rezultaty:

(Sory za jakość fotek, ale dopiero sobie wszystko przypominam...)

Jak dotąd wychwyciłem:
-za krótkie poszycie górne kadłuba cz. 31( po obydwu stronach brakuje po 2-3mm, ja poradziłem sobie z tym zamalowując szparę farbką);
-za długie boki cz. 40; na częściach jest taka czarna linia, wzdłuż której można bez obawy ciąć, a kolorowe ścinki mogą posłużyć jako zapas koloru;
-zbyt długie ,,ramiona'' cz. 34;
-odbicie lustrzane cz. 41- wszystkie części powinny być wyrysowane tak jak ta dolna połowa, oczywiście jeżeli chcemy je przykleić jak Autor każe. Ja zamalowałem wystające białe pola po sklejeniu;
- skośne położenie gniazd amortyzatorów (cz. 62), które są pomiędzy 1.,2. i 3. (od czoła) gniazdem kół nośnych- powinny być pionowo, ja skalpelem je odciąłem i przykleiłem pionowo, a żeby nie została dziura okleiłem je z zapasu koloru;
-ciut za duże białe pola na dolnej części kadłuba, co jest widoczne na zdjęciach;
- brak dwóch par cz. 58a,b i d;

Więcej nie pamiętam. Pomimo dotychczasowej ilości poprawek, nie tracę optymizmu.
W następnej części amortyzatory.

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (16-10-11 19:34)

 
03-06-10 22:10  Odp: [Relacja] PT-91 ,,Twardy'' MM
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

Dawno cię nie było :)
Trudny model sobie wybrałeś :). Masz go dokończyć. Cały czas w pamięci mam Dar Młodzieży w twoim wykonaniu. Nie mogłeś się zabrać za coś łatwiejszego ??
Pozdrawiam i trzymam kciuki.

--
Nie umiem kleić ładnie ale to lubię :D
Pozdrawiam.

 
03-06-10 22:45  Odp: [Relacja] PT-91 ,,Twardy'' MM
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

No a już myślałem żęzrezygnowałeś z pokazywania swoich prac :) brawa za nową relacje a co z Orkanem?

--

 
03-06-10 23:13  Odp: [Relacja] PT-91 ,,Twardy'' MM
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Ooo Moromen wrócił ;)
Ładnie idzie Ci to klejenie muszę przyznać ale kurcze mogłeś wybrać jakiś model który na pewno jest sklejalny...
Bo jak dotąd tego modelu nikt jeszcze nie ukończył(przynajmniej ja nie widziałem).
Ale i tak trzymam kciuki!

--
Pozdrawiam, Kłosek!

 
03-06-10 23:18  Odp: [Relacja] PT-91 ,,Twardy'' MM
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

Koledzy może na razie nie chwalmy Moromena ??. Bo się popsuje jak w Darze Pomorza tzn. do kadłuba wszystko pięknie a potem reling i detale do bani.
Kłosek. Ja widziałem galerię (a nawet dwie) ukończonego modelu pod tym linkiem;
http://www.kartonowki.pl/kartonowki.php5?m0=gallery
Pozdrawiam.

--
p.s Coś się rozwaliło. Proszę w wyszukiwarkę u góry wpisujcie pt-91. Za problemy przepraszam.

Post zmieniony (04-06-10 09:44)

 
04-06-10 08:02  Odp: [Relacja] PT-91 ,,Twardy'' MM
kartoniak 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ładnie czysto, tylko jedno ale zrobił byś coś z tymi śladami po nożyku na zagięciach. Ale ogólnie to ładnie idzie Ci budowa, oby tak dalej trzymam kciuki

--
Nieważne gdzie się jest, ale ważne by się było.

Strzelecki Oddział Kawaleryjski "BELINIAK"

Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
04-06-10 08:05  Odp: [Relacja] PT-91 ,,Twardy'' MM
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
Smarqu- Mogłem, oczywiście że mogłem, ale... Na Twardziela od dawna mam chętkę, lecz odstraszała mnie jego ,,recenzja''. Zresztą, i tak prędzej czy póżniej bym go ,,dorwał''. Tej relacji początkowo miałem nie zakładać, bo i nie miałem pewności czy dojdzie do końca (teraz też nie mam), ale doszedłem do wniosku że może się komuś przydać. Dzięki za link, już wiadomo że ,,Twardziel'' jest sklejalny :)

Benek-Z przykrościa piszę, że nic już z niego nie będzie... Lecz w swoim czasie planuję budowę ,,Pioruna'' z MM, a obydwa okręty wyglądają bliźniaczo :)

Kłosek- Następny model będzie sklejalny ;)

Kartoniak- Robi się :)

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (04-06-10 08:06)

 
04-06-10 22:38  Odp: [Relacja] PT-91 ,,Twardy'' MM
zadziora   

Moromen Orkan i Piorun wyglądają podobnie ale napewno nie bliźniaczo :)


--------------------
---------------------

SĄ TYLKO DWA RODZAJE OKRĘTÓW

OKRĘTY PODWODNE I ICH CELE



BÓG STWORZYŁ OKRĘTY PODWODNE

ABY SIAŁY ZAMĘT I ZNISZCZENIE

 
06-06-10 22:39  Odp: [Relacja] PT-91 ,,Twardy'' MM
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

zadziora ma niestety rację. Piorun to zupełnie inny statek. Może jedna coś będzie z tego twardego.
Moromen zerknij na gg
Pozdrawiam.
--

Post zmieniony (06-06-10 22:48)

 
08-06-10 20:43  Odp: [Relacja] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Wahacze i amortyzatory gotowe:

Nie było żadnych problemów, nie licząc dociekania, pod jakim kątem powinno wszystko być.

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024