FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
30-05-10 22:42  Odp: [G] Pancernik RODNEY
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Model super tylko następnym razem prosze o relacje :)

--

 
31-05-10 08:41  Odp: [G] Pancernik RODNEY
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oggo - bardzo miło się ogląda zdjęcia Twojego RODNEY'a. Dziękuje Ci także za wyrozumiałość dla projektanta i wiele miłych słów pod jego adresem. Chętnie i to bardzo zabrałbym się za nowe opracowanie tego okrętu, do którego mam podobny sentyment, jak wielu z nas, modelarzy sklejających przed wielu laty MM z tym okrętem. To stare opracowanie z Fly Model to stara, ręczna robota i żal, że takie, a nie inne kolory "poszły" w druku. Model powinien mieć zupelnie inne barwy. Oczywiście powinien być także o wiele lepiej opracowany. Ale coż... Gdyby któryś wydawca miał ochotę na jego wydanie - jestem do dyspozycji.
Pozdrawiam!

--
MacGregor

 
31-05-10 20:41  Odp: [G] Pancernik RODNEY
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
Dzieki Grzechu za wpis,teraz pewnie wielu z nas otworzylo oczy i usta szerzej !!!
Wpis Adriana powyzej i Twoje checi zabrania sie znowu za Rodney-a,maja ze soba cos wspolnego ??? Mysle ze checi sa najwazniejsze !!!,a przy takiej ilosci wydawnictw,moze jednak znajdzie sie ktos ? Myslales moze o zagranicy ??.............no O.K juz nie bede Cie dalej "meczyl",poczekamy ,zobaczymy. Pozdrawiam Krzysztof.
P.S jeszcze na koniec ,chcialem odpowiedziec na wpisy i tematy o ktorych nie pisalem.
Z relacjami to u mnie troche problematyczne..............kazdy wie ze kosztuje to sporo czasu,zdjecia ,opisy co sie zrobilo,odpowiedzi na pytania itd...........u mnie z czasem jest troche krucho ,a i z aparatem i komputerem nie czuje sie jeszcze za swobodnie.
Co do okretow (pancernikow).............. jesli ktos ma ochote skleic sobie okret,to moze wybrac cos nie skomplikowanego, moze cos w skali 1:100,jakis kuter czy monitor ,na rynku modelarskim mozna cos znalesc.Pancerniki maja duzo elementow,ale wiele z nich ma wieksze rozmiary ,szkielet,burty,uzbrojenie glowne itd. a te wydane pare lat temu nie sa tak bardzo skomplikowane ,w nowosciach tez mozna cos wybrac.
Co do mojej "floty",to beda zdjecia po wystawie we Wroclawiu,bo te starsze modele nie sa tak interesujace jakosciowo....

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
01-06-10 13:16  Odp: [G] Pancernik RODNEY
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Krzysiek - nie wiem, o jakim RODNEY'u pisze Adrian. Pisałem wyłącznie o tym, że z przyjemnością zabrałbym się za zupełnie nowe opracowanie modelu tego okrętu, bo mam do niego wielki sentyment. Nie wiem jednak - szczerze mówiąc - WĄTPIĘ, czy jakikolwiek wydawca zaryzukuje pieniądze w takie nowe opracowanie, więc pewnie nic z tego nie będzie. W sumie mogę sobie tylko pomarzyć o ponownym opracowaniu takich modeli jak NAGATO, RODNEY, NELSON, WASHINGTON czy ALASKA. Albo otworzyć własne wydawnictwo :-) Niestety, ja się do tego nie nadaję...

Pozdrawiam!

--
MacGregor

 
01-06-10 13:41  Odp: [G] Pancernik RODNEY
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Gdzie jeden nie da rady to może grupa coś wskóra. Chodzi mi o modelarską inicjatywę grupową wspólnej pracy nad modelami, które chcielibyśmy mieć. W taki sposób właśnie niedawno powstał model Zary: pomysł padł na tym forum. I wydawca nawet się znalazł o dziwo. Choć kolega Roman miał niewielkie wsparcie..

Głównym problemem faktycznie jest koszt takiego projektu, który dla pancernika jest ogromny. Także pracochłonność. Dlatego może by tak niekoniecznie olbrzymy ale coś mniejszego wspólnymi siłami? Tylko jak skonsolidować rozdrobnione, niekiedy nawet skłócone środowisko kartonowych modelarzy okrętowych i projektantów/kandydatów na projektantów?

Ja w swoim zakresie od dawna przymierzam się z Darfu w ramach grupowego projektu "Okręty US Navy II wojna światowa" na sąsiednim forum do próby czegoś takiego, ale...modelarzy sklejających, chętnych brak.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
15-02-11 14:25  [KOSZ]
MarekC   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 



Post zmieniony (08-11-16 12:39)

 
15-02-11 15:03  Odp: [G] Pancernik RODNEY
rysiu62   

RODNEY z MM to pierwszy model jaki "wyrzeżbiłem" , a ten jest ekstra.

 
16-02-11 09:34  Odp: [G] Pancernik RODNEY
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piękny okręt sobie wybrałeś, robi wrażenie! :)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024