FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
26-05-10 09:58  [R/G] Mitsubishi A6M2 Zero - MM 12/2000
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Witam w nowej relacji. Tym razem wybrałem Zero, model wygląda na niezbyt trudny, części niewiele więc budowa powinna iść szybko i sprawnie. Model opracował p. Paweł Mistewicz.
Okładka:

Model przedstawia wczesną wersję samolotu określaną jako A6M2 Reisen 21w barwach 261Kokutai (korpusu lotnictwa morstkiego). Samolot stacjonował w lutym 1944 r. na wyspie Saipan (Mariany).

Do tej pory skleiłem prawie całe wnętrze kabiny, od siebie dodełem kilka drobiazgów: gałki, zamki KM-ów i pasy, wyciąłem też otwory w fotelu.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (05-06-10 18:38)

 
26-05-10 15:20  Odp: [R] Mitsubishi A6M2 Zero - MM 12/2000
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Fajnie wykonałeś pasy przy fotelu pilota. Kleiłem ten model i mogę Ci powiedzieć, że opracowanie jest bardzo dobre, a model po sklejeniu ma fajną sylwetkę, przynajmniej mnie się ona podoba. Udanej pracy nad modelem.

--

Post zmieniony (26-05-10 15:32)

 
27-05-10 08:31  Odp: [R] Mitsubishi A6M2 Zero - MM 12/2000
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Witam!

Widzę że kolejny forumowicz zabrał się za klejenie tego legendarnego modelu. Bardzo ładnie zrobiłeś kabinkę i te uplastycznienia. O ile pamiętam z modelem nie było problemów wszystko ładnie pasuje:) Polecam zakupić gotową kabinkę bo samem to ciężka w miarę ładnie ją zrbić:/

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
27-05-10 09:13  Odp: [R] Mitsubishi A6M2 Zero - MM 12/2000
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Wykonanie kabiny nie jest aż tak bardzo trudne jak pisze Przemek, można ją w miarę dobrze i przy odrobinie większej cierpliwości samemu wykonać.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
27-05-10 09:48  Odp: [R] Mitsubishi A6M2 Zero - MM 12/2000
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Osłona kabiny w tym modelu jest zaprojektowana w taki sposób, aby można było ją wykonać z płaskich kawałków folii i chyba tak zrobię, będzie niestety trochę kanciasta:-/

--
Żyję by kleić, Kleję by żyć ;-)

Moja strona na Fb
Modele kartonowe

 
27-05-10 10:30  Odp: [R] Mitsubishi A6M2 Zero - MM 12/2000
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Kabinka jest podzielona na 4 segmenty. Wklejałem folię z dużych kawałków w każdy segment (a nie w pojedyncze 'okienka'), a potem kształtowałem. Powinno Ci się udać to zrobić.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
27-05-10 21:00  Odp: [R] Mitsubishi A6M2 Zero - MM 12/2000
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Witam.

Model jak widac zaczyna się rozrastać:

Na chwilę obecną zrobione jest także usterzenie, zdjęcia zrobię jutro przy świetle dziennym.
Pozdrawiam :)

--
Żyję by kleić, Kleję by żyć ;-)

Moja strona na Fb
Modele kartonowe

 
28-05-10 09:38  Odp: [R] Mitsubishi A6M2 Zero - MM 12/2000
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

W dzisiejszym odcinku mam do zaprezentowania gotowe usterzenie. Gdyby ktoś miał dwa egzemplarze wycinanki to można by się pokusić o oddzielne powierchnie sterowe. Ja dysponuję tylko jednym, zresztą rzadko odstępuję od standardu, zazwyczaj staram się kleić model tak jak autor zaprojektował. Ale dość ględzenia, oto fotki usterzenia:

Teraz zabieram się za najtrudniejszy jak dla mnie element modelu czyli osłonę kabiny.
Do zobaczenia w następnym odcinku.

--
Żyję by kleić, Kleję by żyć ;-)

Moja strona na Fb
Modele kartonowe

 
28-05-10 14:51  Odp: [R] Mitsubishi A6M2 Zero - MM 12/2000
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Widzę, że w ciągu 2 dni sporo zrobiłeś. Duże tempo jak dla mnie. Jest w miarę dobrze. Segmenty równo Ci się spasowały, usterzenie pionowe i poziome też. Przy robieniu kabiny nie spiesz się i dokładnie wycinaj. Ja wszystkie elementy kabiny wycinam, retuszuje i sklejam by tworzyła całość (bez oszklenia). Następnie segmentami wklejam kawałki folii, a na koniec formuję całą kabinę. Powinno Ci wyjść.

--

Post zmieniony (28-05-10 14:53)

 
28-05-10 15:38  Odp: [R] Mitsubishi A6M2 Zero - MM 12/2000
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Ja robię w ten sposób, iż najpierw wycinam okienka w ramkach, retuszuję, lewą stronę zamalowuję najczęściej ołówkiem ( do farby butapren słabo łapie), same ramki wycinam z grubsza podobnie jak wręgi. Następnie naklejam na folię przy pomocy butaprenu, ale nie smaruję samej ramki tylko właśnie ten zapas kartonu wokół niej (czasami jednak w zależności od przypadku, nakejam od razu całą ramkę). Po naklejeniu wycinam ramkę zgodnie z jej konturem, w ten sposób mam uzyskany kawałek folii o odpowiednim kształcie, później przyklejam ramkę do tego kawałka folli (jeśli wcześniej tego nie zrobiłem) W przypadku klejenia kartonu z folią wystarczy posmarować tylko karton, jeśli w opracowaniu jest wewnętrzna strona to ją przyklejam, Póżniej ramki formuję i sklejam ze sobą tworząc osłonę. Gotową przyklejam do modelu. Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to opisałem. W razie wątpliwości proszę pytać.

--
Żyję by kleić, Kleję by żyć ;-)

Moja strona na Fb
Modele kartonowe

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024