FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
02-06-10 01:08  Odp: [nowość] WAK 5/10 - Pz.Kpfw. II Ausf. D
Waldemar   

Też to stwierdziłem.Model jest prawie czarny.Myślalem,że to wina oświetlenia sklepu,jednak przy lepszym świetle okazało się to samo.Został na półce :-(

--

 
02-06-10 08:04  Odp: [nowość] WAK 5/10 - Pz.Kpfw. II Ausf. D
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Kolor jest prawidłowy.

Po licznych "krytykach" kolorów w PzKpfw 35(t) czy Flammpanzer ("bo za jasny" "na pewno był inny, ciemniejszy, prawie czarny", "nie kupiłem modelu, bo kolor to jakieś SF") - użyliśmy koloru dokładnie wg wzornika RAL. Użycie innego koloru, jaśniejszego, byłoby nieprawidłowością, choć czarne linie konturów byłyby bardziej widoczne.
Linii podziałów na szczęście nie jest za dużo i większości są zaznaczone także po za obrysem części. W następnym modelu w TYM kolorze, użyjemy jednak linii w innym kolorze .

--
-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
02-06-10 08:18  Odp: [nowość] WAK 5/10 - Pz.Kpfw. II Ausf. D
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Widzę że Wydawca już się wypowiedział, to ja tylko dorzucę swoje 3 grosze.
RAL 7021 to naprawdę ciemnoszary, prawie czarnoszary kolor (zwany zresztą czasem "schwarzgrau"). Każdy może się o tym przekonać oglądając jakikolwiek porządny wzornik RAL - ten kolor nie zmienił się od przed wojny.
Krótka zajawka tu czy tu - oczywiście to tylko kolory na monitorze, ale pewien pogląd jest.
Jest jeszcze kwestia płowienia koloru, zabrudzeń itp. które mogą sprawiać wrażenie, że kolor jest jaśniejszy, ale to już zupełnie inna sprawa i w niewaloryzowanym modelu nie ma znaczenia.

PZDR. Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
02-06-10 08:49  Odp: [nowość] WAK 5/10 - Pz.Kpfw. II Ausf. D
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Nie będę się rozpisywał. Myślę, że poniższe zdjęcia wyjaśnią już wszystko. Wzornik koloru sprawdziłem z kolorem farby jaki używam do malowania moich modeli (Pactra A-107)



Mogę jeszcze dodać, że tym razem nie będzie problemu z wybraniem farby do retuszu, śmiało można użyć Pactry A-107.

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
02-06-10 09:04  Odp: [nowość] WAK 5/10 - Pz.Kpfw. II Ausf. D
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Dziękuję za szybką odpowiedź. :-)

Pozdrawiam

 
02-06-10 09:06  Odp: [nowość] WAK 5/10 - Pz.Kpfw. II Ausf. D
Waldemar   

Wyglada na to,że wszystko gra.Jednak metoda ,,na pierwszy rzut oka" nie zawsze widać ma potwierdzenie.No cóż-trzeba się będzie znowu przejechac do empiku :-)

--

 
02-06-10 15:58  Odp: [nowość] WAK 5/10 - Pz.Kpfw. II Ausf. D
mario1970   

Kwestie koloru i doboru barw były wielokrotnie omawiane na tym forum. Prawdą jest jednak to, że wraz ze skalą modelu kolory powinny być coraz jaśniejsze ( dotyczy to w szczególnosci ciemnych kolorów - własnie chodzi o to by to co w realu było ciemnoszare w skali 1/25 nie było czarne ) . Temat powszechnie wiadomy ... ale w modelarstwie plastikowym.

--



 
22-06-10 22:13  Odp: [nowość] WAK 5/10 - Pz.Kpfw. II Ausf. D
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Oglądałem dzisiaj model i się przeraziłem. Zamiast klasycznego Panzergrau, model jest prawie czarny. Nie wiem, czy to wina drukarni, czy doboru koloru w fazie projektu modelu, ale efekt finalny jest fatalny. Przykładowo czarne kropeczki, symulujące ażurową konstrukcję, chyba osłony wydechu są, w ogóle nie widoczne na tle koloru kamuflażu. Podobnie jest z kołami- trudno na nich znaleźć granicę, gdzie kończy się gumowy bandaż, a zaczyna felga koła. Ogólnie model to wielka, czarna plama. Wydaje mi się, że teraz wydawca przeholował z kolorem w drugą stronę.

--

 
22-06-10 22:37  Odp: [nowość] WAK 5/10 - Pz.Kpfw. II Ausf. D
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

 
23-06-10 09:55  Odp: [nowość] WAK 5/10 - Pz.Kpfw. II Ausf. D
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

PiterATS ja oglądałem w Empiku i we Wrocku i myślę że to chyba drukarnia dała ciała bo jakoś tak odcieniowo to w Empiku też miałem takie samo wrażenie. Nie wykluczam tutaj również działania światła naturalne/sztuczne.

--
pozdro.


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024