FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 14Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
21-05-10 15:41  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
kari   

... na przestrzeni lat poszczególne armie zmieniały schematy malowania ... może to malowanie jest po prostu starsze
http://www.airliners.net/photo/Germany---Navy/Westland-Sea-King/1668211/&sid=a418ba41ce7261593506b111cd6fae50 w opisie jest data 1977r.
lub to http://www.airliners.net/photo/Germany---Navy/Westland-Sea-King/1115937/&sid=b76e54f518edbdad19cc7737ecab9c1b z 1988r.,
a aktualnie (np. od 2000r. ) malowany jest w takim schemacie jak to zapodał stachooo.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
21-05-10 15:45  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Na tłoczoną kabinkę raczej nie ma co liczyć ponieważ Gomix nie robi już kabinek do nowych modeli, przeszukałem na szybko ofertę i nie znalazłem też kabinki do starego Sea kinga z GPMu, pozostaje dobrać coś od innych śmigłowców, mam trochę kabinek, jak kupię MM to przymierzę i napiszę czy coś podejdzie.

--
PZDR!!

 
21-05-10 15:51  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Znalazłem jeszcze taką fotkę z '82, ale na niej niebieski jest znacznie ciemniejszy....

--

Post zmieniony (21-05-10 15:51)

 
21-05-10 16:01  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
jacek2121   

Starling ja kupilem dzis mm w empiku w m1 wiec jak chcesz to napewna sa jeszcze:P zastanawiam sie nad rozpoczeciem budowy tego modelu ale boje sie troche tych szybek a bez oszklenia nie ma sensu sklejac;/

 
21-05-10 16:05  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Na moje to nigdzie nie jest tak perfidnie niebieski. Wszędzie są to po prostu odcienie szarości. A co z tymi żółtymi kołami i goleniami? Jakieś pomysły?:D

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
21-05-10 16:05  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Co do schematu malowania, to zdjęcie w modelu potwierdza, że ten egzemplarz w pewnym okresie służby nosił to malowanie. Powtarzam - co do schematu, bo co do kolorów się nie wypowiadam, nie zapominajmy że to są zdjęcia, na każdym kolor może wyglądać inaczej.
Po drugie - zwróćcie uwagę, że egzemplarz ten oprócz tego, że był przemalowany, to był także przebudowany. Na zdjęciach podanych przez Konradusa widać, ze ma dodaną obudowę jakiegoś urządzenia przed kabiną załogi, czego nie ma w wersji przedstawionej w modelu.

--

Post zmieniony (21-05-10 18:29)

 
21-05-10 19:03  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
AWOT   

Kupiłem i stwierdzam, że model jest bardzo fajnie opracowany. Aż się chce chwycić nożyczki w rękę i zacząć kleić. Szkoda tylko, że nie mam na to czasu.

--

AWOT

 
21-05-10 21:34  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

To fakt. Model robi pozytywne wrażenie. Pomimo , że ten temat to nie moja działka to uległem i zakupiłem model. Mam ochotę skleić pierwszy w życiu śmigłowiec. Kupiłem go pomimo tego niebieskiego szarego ;-) i beznadziejnej okładki.
Panu RM proponuję jednak projektowanie modeli , a malowanie (przemalowywanie ) grafik na okładki niech zostawi innym. Widać, że nawet nie wie co to perspektywa i takie tam.
Jeśli redakcji MM rzeczywiście nie stać na grafika to niech lepiej na okładkach umieszczają już te fotki z netu, tylko bez żadnych udziwnień.

--


 
21-05-10 22:29  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Uf.... ale MM pędzi jak oszalały. Cztery potrójne numery i rok z bańki. Kupiłem Połowę numerów Me-110 i obecny. Pierwszego skleiłem itego też skleję bo jestem w temacie smigłowcowym i mam na ukończeniu Apache z połowy lat 90-tych

--

 
22-05-10 01:16  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
tygrys 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

A ja powiem krótko, nie podoba się nie kupować, po co ta kolejna dyskusja prowadząca do niczego albo jeszcze dalej? To jest Mały Modelarz wydawnictwo dla młodych zaczynających zabawę z tym pięknym hobby - z założenia model prosty miły i przyjemny. Przez dziesięć stron każdy będzie się wymądrzał i udawał najmądrzejszego i na tym się skończy, co zapowiedź ta sama śpiewka, nagle każdy udaje wielkiego eksperta, na 50 mądrzących się jeden sklei i będzie zadowolony reszta się poszczyci tym, że udawali mądrzejszych od kury... Reszta bez komentarza...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 14Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024