FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
16-05-10 09:35  Odp: [Nowość] Rakietowa "Osa", GPM
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

No i co- chyba jest wszystko, co powinno być. A jesli to jeszcze jest za duże uproszczenie, to ja albo dziekuje za zabawe w modele kartonowe, bo jestem za cienki, albo dziekuje za nowości i siegam do szafki po modele kupione dotychczas, bo itak mam co robić ;p ;)

Kuter rakietowy bardzo mi sie podoba i chciałbym znalezc kiedys czas na niego. A wogóle to fajnie, że ukazały sie prawie jednocześnie dwa polskie okrety w 1/100- przedwojenny i powojenny

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
16-05-10 09:46  Odp: [Nowość] Rakietowa "Osa", GPM
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Do tej pory interesowała mnie tylko skala 1/200 (oprócz żaglowców) ale patrząc na nowości w 1/100 to chyba zmienię zdanie.

--
Pozdrawiam!

 
16-05-10 10:35  Odp: [Nowość] Rakietowa
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Korsarz pamietaj, ze ci co narzekaja na zbyt male uproszczenie jednoczesnie nic nie sklejaja. Ta OSA na pierwszy rzut oka wyglada na malo zdetalizowana, ale przezciez nie chodzi o to zeby robic tez klamki w drzwiach. Ja niedawno skonczylem ten model i widze dokladnie roznice. Na stanowisku dowodzenia jest o wiele wiele wiecej detali niz w moim modelu, armaty nie sa tu tylko uproszczeniem, sa automatyczne tratwy ratunkowe. Wiec jesli sklejasz dla frajdy z samego sklejania i posiadania pozniej modelu a nie skupiasz sie robieniu repliki to nie przejmuj sie.
Po za tym jak sie chce i potrafi to mozna sobie cos samemu dodac.

--

Post zmieniony (16-05-10 10:37)

 
16-05-10 13:35  Odp: [Nowość] Rakietowa "Osa", GPM
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Tzn żebyśmy sie dobrze rozumieli: Mi sie podobają modele sredniotrudne, takie dla plebsu i pospólstwa ;) Jeżeli Osa taka jest to wporządku :)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
16-05-10 13:49  Odp: [Nowość] Rakietowa "Osa", GPM
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Mialem na mysli "narzekaja na zbyt duze uproszczenia".
Zgadzamy sie w pelni.

--
Pozdrawiam Malych Modelarzy

 
16-05-10 20:51  Odp: [Nowość] Rakietowa
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Chyba byłem jedynym który użył określenia "uproszczenia w modelu" więc zapewne kolega Bosman mnie miał na myśli pisząc o tych którzy narzekają i nic nie sklejają. Coś tam jednak sklejam a cyfry pod naszymi awatarami przedstawiające ilość relacji na tym forum aż tak bardzo się nie różnią.
Ale do rzeczy.
Poprzedniego mojego posta napisałem widząc model tylko na dwóch dość marnych zdjęciach na stronie GPM-u. Na o wiele lepszych zdjęciach które przedstawił kolega Astra widać że jest nieźle ale nadal brakuje mi osobiście wnętrza nadbudówki czy wnętrza otwieranej wyrzutni. A może są? Bo aż się prosi żeby były w tej skali. Choćby jako opcja którą można zrobić lub nie.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
16-05-10 21:21  Odp: [Nowość] Rakietowa
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Stary- zupelnie nie mialem na mysli Ciebie, to bylo tak generalnie, rowniez odnosnie do innych watkow o nowosciach.
Z kabina troche ciezko by bylo z racji na te male okienka przez ktore i tak nic nie widac.
A otwierana wyrzutnie mozna samemu zrobic. Mam na to sprawdzony domowy sposob:))
Mi nowa OSA sie podoba.

--
Pozdrawiam Malych Modelarzy

 
16-05-10 21:55  Odp: [Nowość] Rakietowa "OSA" GPM
kari   

... trochę różnic w armacie AK-230:

http://www.google.pl/search?hl=pl&source=hp&q=ak-230&btnG=Szukaj+w+Google&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

 
16-05-10 22:38  Odp: [Nowość] Rakietowa "OSA" GPM
ROBO 

 - 10

....ostatnia nasza OSA ,stanie w KOŁOBRZEGU jako okret muzeum :)

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
16-05-10 23:34  Odp: [Nowość] Rakietowa "OSA" GPM
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Moim zdaniem AK-230 jest w modelu bardzo dobrze odwzorowana , niepokoi mnie natomiast kształt dziobowej części pokładu, który powinien być ostrzejszy .
<http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Project205-1983.jpg> <http://radikal.ru/F/s57.radikal.ru/i157/0912/f9/466a869406e0.jpg.html>

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024