FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
01-04-06 01:44  [Relacja/Galeria] La Belle Poule 1771 - budowa kadłuba
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Zapraszam na relację z budowy modelu francuskiej fregaty La Belle Poule wydanej w wydawnictwie SHIPYARD (nr 13).



Celowo w temacie podałem rok inny niż w tytule modelu, gdyż zaplanowałem wykonanie go w wersji z 1771 r. z miedzianym poszyciem dna (okręt skierowano wtedy do służby na Oceanie Indyjskim).

Etap I : szkielet



Do wzdłużnicy zamontowałem gniazda w celu osadzenia już gotowego modelu na podstawce i doprowadzenia napięcia z bateri do zasilania diód LED, które (mam nadzieję) ładnie oświetlą salonik. W związku z tym we wręgach zrobiłem otworki do poprowadzenia przewodów zasilających.



Szkielet częściowo złożony (na sucho), widoczne przewody zasilajace. Wzdłużnica wymagała niewielkich korekt nacięć do osadzenia wręg.



Kolejne pasowanie. Wręgi i wodnice osadzone już na swoim miejscu. Na ściance działowej salonu widoczne są otwory na diody.



Post zmieniony (18-12-06 18:21)

 
02-04-06 18:47  Re: [relacja] La Belle Poule - 1771
mariusz w   

witam zapowiada się ciekawa relacja budowy bardzo fajnego okrętu pozdrawiam

 
02-04-06 19:32  Re: [relacja] La Belle Poule - 1771
Marcinek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

A jakie to ma wymiary?

 
03-04-06 01:11  Re: [relacja] La Belle Poule - 1771
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Marcinek3 podstawowe wymiary modelu to w przybliżeniu:
długość od stewy dziobowej do rufowej 460mm
szerokość 117mm

Szkielet c.d.


Wzdłużnica, wręgi i wodnice poniżej linii wodnej spasowane i sklejone.

 
03-04-06 15:16  Re: [relacja] La Belle Poule - 1771
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Klej, klej chłopie, bo żaglowce to rzadkość na tym forum.
Strasznie mnie kręcą te "pękate" kształty XVIII-wiecznych okrętów. I niezły patent z tymi diodami, spodziewam się niesamowitego efektu. Mam tylko pytanie: gdzie zamierzasz umieścić baterię?
Pzdr

--

 
04-04-06 00:33  Re: [relacja] La Belle Poule - 1771
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

JacekPlacek też spodziewam się niesamowitego efektu, po raz pierwszy elektryfikuję model . Baterię i wyłącznik planuję umieścić w podstawce.

 
07-04-06 00:51  Re: [relacja] La Belle Poule - 1771
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Szkielet c.d.


Powoli, ale do przodu: szkielet został wzbogacony o ożebrowanie nawisu zrębu rufy


wodnice powyżej lini wodnej


oraz pokłady: działowy i dziobowy.

 
09-04-06 02:13  Re: [relacja] La Belle Poule - 1771
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Dla odmiany zająłem się drobiazgami czyli wyposażeniem wielkiej kajuty,która służyła za salon, jadalnię, salę zebrań oficerów. Ten model nie ma swoich mebli więc wykonałem je według projektu zawartego w modelu HMS Bellona .Nie będzie to chyba wielkim odstępstwem, że meble angielskie znalazły się w okręcie francuskim.



Meble wykonałem z resztek kolorowego kartonika (pozostałość po RSH) i skleiłem wikolem. Na drugiej fotce dla porównania nieśmiertelna groszówka.



I przymiarka mebli na szkielecie w miejscu wielkiej kajuty. Podłoga i meble na niej stojące nie są jeszcze przyklejone.

 
09-04-06 08:49  Re: [relacja] La Belle Poule - 1771
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Tak na sucho będą chłopaki siedzieć? Zlituj się, i sklej im jaka flaszkę :)

--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
09-04-06 11:54  Re: [relacja] La Belle Poule - 1771
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

panAdaś, Francuzi to i tak tylko jakieś winko do smaku...;)
ANDR7EJ, no zawodowe te drobazgi! myślałem, że to oświetlenie miało być w gołym saloniku, a tak widzę, że diody będziesz musiał oprawić w żyrandole.;)
Czy ten salon ma być na całą szerokość statku? Z tego co się orientuję po bokach mesy znajdowały się łaźnie dla oficerów. Tzn. nie wiem jak to było na tym Belle Poule, ale taki był "standard" na XVIII-wiecznych statkach.
Pozdrawiam

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024