FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
05-06-10 23:36  Odp: [Relacja] Flakscheinwerfer 36 - reflektor przeciwlotniczy, Modelik 7/10
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Kolejny moduł skończony – dolna podstawa mocowana do wózka. Pomimo, że chyba najmniej skomplikowany z dotychczasowych i tak dał mi popalić. Generalnie coraz bardziej dociera do mnie, że model ten jest trudny – jest nie za duży, a przy tym napakowany drobnymi detalami i szablonami do dorobienia. Na sucho przymierzone dwie podstawy, nad pierwszą jeszcze pracuję.



--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
08-06-10 10:43  Odp: [Relacja] Flakscheinwerfer 36 - reflektor przeciwlotniczy, Modelik 7/10
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Trzeci etap z 4 został „zakończone”. Cudzysłów stąd, ponieważ jeszcze trzeba poglutować i pomalować dorabiane szablony – w związku z tym pewne elementy są jeszcze krzywo (korby, uchwyty). Zostaną ustabilizowane glutem. Całość nie jest jeszcze sklejona. Zrobienie tego w tym momencie ograniczyłoby dostęp do niektórych części.
Z pewną taką dozą nieśmiałości zabierałem się za przyczepkę, ale wszystko jest tak zaprojektowane, że skleja się ją bezproblemowo.




--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
16-06-10 18:56  Odp: [Relacja] Flakscheinwerfer 36 - reflektor przeciwlotniczy, Modelik 7/10
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Budowa przyczepki trwa nadal. Ze zrobieniem ramy, nie było żadnego problemu. Podstawa mocowane na niej pasuje idealnie. Wprowadziłem w niej małą modyfikację – po jednej rączce z pokrętła opuszczającego podstawę zostało złożone – umożliwi to złożenie reflektora w pozycję transportową co widać na fotkach.




--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
23-06-10 16:16  Odp: [Relacja] Flakscheinwerfer 36 - reflektor przeciwlotniczy, Modelik 7/10
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Bez zbytniego rozpisywania – przyczepka na finiszu. Wszystko pasowało cacy...no prawie. Problem był z błotnikami i kołami. Błotniki są zamontowane tam gdzie powinny być wg. rozkładówki, montując koła na wahaczu tak jak powinny, były przesunięte w przód, wręcz chowały się w nadkolach jak w stuningowanej furze. Trzeba je było zamontować na samym końcu wahaczy. Same koła trochę płaskawo wyglądają, ale TTTM. Mała uwaga dla potencjalnych klejących ten model. Proponuję po sklejeniu ramy, od razu wzmocnić ją jakimś super glutem. Ja tego nie zrobiłem i w którymś momencie zaczęła mi się rozjeżdżać.



--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
24-06-10 23:31  Odp: [Relacja] Flakscheinwerfer 36 - reflektor przeciwlotniczy, Modelik 7/10
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Puk-puk! Kto tam? Galeria końcowa!
Model skończony, więc wypadałoby zamieścić kilka fotek całości. Farba wprawdzie jeszcze mokra (od 3 dni zresztą) i miejscami ją starłem w trakcie manewrowania. Model wykonany niezgodnie z opisem i rzeczywistością, bo załadowany na przyczepkę w pozycji otwartej, ale musiałem pogodzić wygląd z możliwościami ekspozycyjnymi. Do ciągnięcia zestawu zaprzęgnięty został Opel Blitz. To by chyba było tyle w tym temacie.









--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
25-06-10 12:42  Odp: [Relacja/Galeria] Flakscheinwerfer 36 - reflektor przeciwlotniczy, Modelik 7/10
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Bardzo przyjemny modelik, gratuluję!

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
25-06-10 14:19  Odp: [Relacja/Galeria] Flakscheinwerfer 36 - reflektor przeciwlotniczy, Modelik 7/10
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Demonie - cud miod :-) Teraz jakas p-lotke do kompletu ;-)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
25-06-10 14:44  Odp: [Relacja/Galeria] Flakscheinwerfer 36 - reflektor przeciwlotniczy, Modelik 7/10
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Będzie i plotka ; )

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
25-06-10 23:01  Odp: [Relacja/Galeria] Flakscheinwerfer 36 - reflektor przeciwlotniczy, Modelik 7/10
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Świetnie Ci wyszedł, zwłaszcza fajnie komponuje się z Blitzem. Naprawdę robi wrażenie.

 
28-06-10 08:08  Odp: [Relacja/Galeria] Flakscheinwerfer 36 - reflektor przeciwlotniczy, Modelik 7/10
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Witam,
Model jak zawsze z pierwszej ligi. Rozumiem dylemat co podczepić do Opla Pak-40 czy Flakscheinwerfer 36. Jak widać trzeba coś znów skleić. ;-)
Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024