FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10 
02-05-12 08:53  Odp: [Relacja-Galeria] IJN AKIZUKI
Pirania 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam!

Dziękuje wszystkim za pochlebne wpisy:-).

Andreas, Witek - we Wrocławiu planuję się pojawić w tym roku, co do Przeciszowa to jeszcze zbyt odległa perspektywa.

Hastur - nic mi nie wiadowmo o braku stabilności niszczycieli typu Akizuki. Były to jedne z największych niszczycieli II wś i napewno były stabilniejsze od wcześniejszych niszczycieli japońskich. Wbrew wyglądowi niszczyciele te nie były przeciążone uzbrojeniem, kaliber artylerii głównej to tylko 100mm a te nieco gigantyczne wierze to tylko cieńka balcha mająca chronić obsługę przed warunkami atmosferycznymi. Niszczyciele te zbierały raczej pochlebne opinie o swojej dzielności morskiej i według mnie, gdyby nie brak skutecznej małokalibrowej artylerii p-lot były by to napewno jedne z najlepszych niszczycieli IIwś.

Co do następnego modelu to napewno będzie to jakiś okręcik i raczej napewno spod tej samej bandery. Na razie jeszcze nic nie trafiło na matę.

Pozdrawiam Pirania

--

 
02-05-12 12:07  Odp: [Relacja-Galeria] IJN AKIZUKI
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,czym kleisz okapniki i klameczki oraz zawiasy,z czego sa klameczki?,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
02-05-12 15:12  Odp: [Relacja-Galeria] IJN AKIZUKI
Schiller 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Pirania - dopiero teraz tu wszedłem i co ja widzę... Nie mogło być inaczej. Jest piękny!!! Moje gratulacje.

Jak nie wiesz co teraz na warsztat wstawić to Ci podpowiem... Uranami! ;)
Wiem że zrobisz z niego kawał dobrego modelu, nie to co ja.
A po drugie z moją prędkością klejenia to szybko mnie wyprzedzisz i będę mógł sobie podpatrywać jak zawodowiec radzi sobie z tematem. Będzie szansa żeby sporo się nauczyć. ;)

--
NACHTFLUG
Sklejam Shidena z tego Wydawnictwa

 
03-05-12 12:42  Odp: [Relacja-Galeria] IJN AKIZUKI
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Model wykonany przez Piotrka to naprawdę kawał dobrej modelarskiej roboty.
Nalezy Ci się uznanie za wykonanie tego modelu, jak sam niejednokrotnie mówiłeś opracowanie to kumulacja niedoróbeki błędów.
Ale kto sie nie zna to ich nie wyłapie.
Ja natomiast chciałbym Kolegom zwrócić uwage na jedną rzecz która ten model mimo wszytstko stawia na wyzszej półce-mianowicie grafika.
Mając okazje po raz pierwszy dokładnie pooglądać Akizuki na konkursie w Szczecinie (nomen omen zdobył zasłużone złoto) od razu rzuca sie w oczy szata graficzna, Jest ona moim zdaniem fantastyczna że aż sie nie chce wierzyć że to karton.
Gratuluję Piotrze jesteś mistrzem w wykonywaniu drobnicy,co czyni Twoje modele niezwykle atrakcyjnymi.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
04-05-12 08:52  Odp: [Relacja-Galeria] IJN AKIZUKI
Pirania 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Marek1 - klameczki, okapniki i zawiasy to drucik miedziany przyklejany na cyjanoakryl. Najlepszy jest CA w żelu (mi najlepiej przypadł do gustu firmy Pattex). Można też przyklejać takie elementy trochę już "zżelowanym" zwykłym rzadkim CA - nie rozlewa się na części do której przyklejasz element z drutu. Ważne jest również użycie jak najmniejszej ilości kleju.

Schiller - co do tempa to niewiem- Akizuki kleiłem ponad dwa lata. Więc tempo raczej nie jest powalające :-). Do "zawodostwa" jeszcze mi trochę brakuje - to dopiero mój trzeci model i narazie głównie uczę się maskować swoje błedy.

Jorzik - rzeczywiście na pierwszy rzut oka szata graficzna modelu jest w 2D naprawdę niezła (zresztą to ona mnie urzekła i przekonała do tego modelu). Tak naprawdę to w modelu występują 3 odcienie szarości i dwa kolory poszycia dna (chociarz w drugim egzemplarzu który posiadam nie ma różnicy kolorów poszycia dennego - niestety kiedy to zauważyłem było zapóźno na wprowadzenie poprawek na modelu).
Mimo tego naprawdę szkoda, że obecnie modele Answera nie są tak drukowane - naprzykład niedawny Nishin, który wydrukowany jest naprawdę fatalnie.

Pozdrawiam Pirania!

 
06-02-15 13:34  Odp: [Relacja-Galeria] IJN AKIZUKI
^_Sebix_^   

Pomocy podajcie lonk z którego mógłbym wydrukować model IJN AKIZUKI

 
06-02-15 13:43  Odp: [Relacja-Galeria] IJN AKIZUKI
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

chyba chcesz zarobić BANA! wydrukować model?? Forum to nie miejsce dla piratów.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024