FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
06-05-10 19:50  Odp: [Galeria] Jelcz 004M GBA - Answer
strażak 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Witam.
Mnie cieszy że ktoś w ogóle podjął ten temat, a model z wycinanki będzie stanowił
dla mnie bazę do przerobienia na samochód znajdujący się w naszej OSP.

Pozdrawiam Dawid.

--

 
06-05-10 19:57  Odp: [Galeria] Jelcz 004M GBA - Answer
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Hator - w modelu są skrętne koła przednie, ruchome tylne, żaluzje są wykonane w pozycji
otwartej a co do wytwornic- to pooglądaj to http://yogi.bubu.w.interia.pl/02_01_09w.htm.
a co do szyby przedniej to określ się wyraźnie.


kudłaty 998 - w modelu jest dodatkowy bieżnik oraz dodatkowe drzwi do wersji otwieranej.

pozdrawiam : )

 
07-05-10 06:56  Odp: [Galeria] Jelcz 004M GBA - Answer
Ushi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Ja tam uważam, że oba Jelcze są poprawne i nie wnikam wielce w szczegóły, tym bardziej że na pożarnictwie się znam na tyle, iż wiem że powinienem mieć w samochodzie gaśnicę ;)

Hm... na szczęście mam już inne wróble i gołębie w garści, więc parcia na zakup Jelonka nie mam. Jak będę miał ochotę uzupełnić strażackie jeździdła, to poszukam orlikowego GCBA, gdzieniegdzie można go jeszcze dostać.

Przypuszczam też, że modelarscy maniacy-strażacy będą wyciskali z tego modelu, co się da... spodziewam się wysypu relacji na forum :D (hehe, tak jak jest wysyp relacji z klejenia Saubera, którego właśnie męczę).

Zastanawiam się też, jeśli można lekki offtopic - czyżby autor modelu "pogniewał" się z wydawnictwem "Modelik"? ;)

A tak poza tym, niech się mury pną do góry, jak również powstają nowe pojazdy w skali 1:25. Howgh! Pod względem pojazdów wszelkiej maści moim zdaniem czeskie forum Papirove modelarstvi CZ wymiata :D

--

Post zmieniony (07-05-10 06:57)

 
08-05-10 22:13  Odp: [Galeria] Jelcz 004M GBA - Answer
Hator   

@stanisław.z
Napisałem jedynie to, co widzę na zdjęciach z prezentacji modelu testowego w połączeniu z niepoprawną nazwą wozu. Podaną przez Pana stronę znam dość długo. Ciężko się po niej poruszać, bez pomocy Google'a, albo coś nie tak z moją przeglądarką.
Z tymi wytwornicami to się nieco rozpędziłem. Po prostu, średnie samochody gaśnicze muszą mieć na zabudowie drabiny nasadkowe i 1-2 sztuki wytwornic. Wynika to z ich przeznaczenia. GBA jest wozem bardziej ogólnym, a ten Jelcz, którego Pan skleił testowo do takiej kategorii się nie zalicza. Jest wozem ciężkim, bardziej specjalistyczym. Wracając do zdjęć z linka to można powiedzieć, że zawartość "zabudowy" na dachu zależy od konkretnej jednostki. Czasem będzie tam prawie pusto, czasem na odwrót. Jak taki Jelcz jest jedynym wozem gaśniczym OSP w małej miejscowości, czy wsi to nie sądzę, że posiada tylko to, co zaproponował Aviator.

Jeżeli chodzi o przednią szybę, to chodziło mi o to, że górna krawędź przedniej szyby jest źle rozrysowana. Kabina ma tylko z tyłu łukowe przekrycie. Im bliżej przodu, krzywizna dachu powinna maleć. Co za tym idzie, przednia szyba nie powinna mieć takiego nadmuchanego kształtu. Obecnie wygląda to tak, jakby projektant modelu zapomniał poprawić zwierciadlane odbicie tylnej części dachu.
Szeryf nadmienił coś o podobnym przejaskrawieniu przedniej części kabiny w Jelczu z Orlika. Nie sklejałem orlikowych, ale na rysunkach w wycinance boczny widok wydaje się OK.

Wcześniej nie przyglądałem się zbytnio proporcjom kabiny, poza karykaturalną przednią szybą. Obecnie nabrałem przekonania, że ta kabina jest tak naprawdę w całości do przeprojektowania. Nie zmienia to faktu, że każde podejście do "czerwonego" tematu jest u mnie mile widziane.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
08-05-10 22:30  Odp: [Galeria] Jelcz 004M GBA - Answer
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Hator - szyba przednia z tego co wiem jest przeprojektowana.

Jak wyjdzie w sklejaniu -zobaczymy przy nastepnym projekcie ; )

Pozdrawiam - Staszek : )

--

 
09-05-10 16:49  Odp: [Galeria] Jelcz 004M GBA - Answer
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Tak to wygląda, żeby było wiadomo o czym mowa:

http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg 76.imageshack.us/img576/7804/jelcz004.jpg

Post zmieniony (09-05-10 16:51)

 
09-05-10 19:33  Odp: [Galeria] Jelcz 004M GBA - Answer
Thunder909 

 

no,szyba ma za wielkie wyoblenie. Ita czesc pomiedzy dolna krawedzia szyby i reflektorami jest troche za wypukla. Zderzak i blotnik troche za kanciate.
Wezow ssacych jest w sumie ok, wytwornice pian nie maja nic wspolnego z dzialkiem ,ich ilosc jest tez w porzadku. Zreszta wyposazenie bylo rozne w roznych miastach i latach.
To dzialko Rossenbauera bylo tez montowane na Starach 244 i tego zabraklo mi w modelu z Answera. Tego Jelcza kupie bo odpowiada temu ktorym sam jezdzilem w Zabrzu. Ten z Orlika niestety byl tylko prototypem marzeniem ;-) Fajnie opracowany ale...... to nie to.

 
09-05-10 22:53  Odp: [Galeria] Jelcz 004M GBA - Answer
Hator   

Link od Kierownika więcej mówi, niż najdłuższy opis, co jest nie tak z kabiną.
Skoro szyba została poprawiona to i trzeba mieć nadzieję, że reszta baboli z kabiny też zniknie. Jeśli nie, to najwyżej samemu się poprawi. :-)

@Thunder909
Z wersjami Jelcza jest mniejsza różnorodność, niż z wersjami Stara :)))) Z tym, co jest na dachu to już inna bajka.
Jak ma się możliwość zrobienia odpowiedniej dokumentacji do konkretnego modelu to tylko siadać i lepić. Z orlikowego Jelonka da się zrobić popularnego 422. :-)

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
09-05-10 23:28  Odp: [Galeria] Jelcz 004M GBA - Answer
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

"Skoro szyba została poprawiona to i trzeba mieć nadzieję, że reszta baboli z kabiny też zniknie."
A świstak siedzi i owija w sreberka...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
10-05-10 22:35  Odp: [Galeria] Jelcz 004M GBA - Answer
adamori   

Witam wszystkich modelarzy ;-) Mam na imię Adam i jestem nowy na tym forum. Może nie powinienem od razu kogoś krytykować, ale dla znawców tematyki pożarniczej wszystkie "babole" rzucają się w oczy od razu. Nie mam nic do projektanta, bo wiem ile pracy kosztuje zaprojektowanie takiego pojazdu, ale ten jelcz jest kolejną "porażką" tak samo jak star 244 z Answera. Po prostu za dużo niedokładności związanych z wymiarami i innymi szczegółami, wpływającymi na wygląd zewnętrzny.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024