FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
05-05-10 21:50  Odp: [G] Jelcz GCBA 13/48 1:25 Orlik 12/2005
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

http://www.czerwonesamochody.com/details.php?image_id=5885&mode=search&sessionid=66298466d80beee4256fb7dafed6cdd8
Chyba o tego Steyra chodziło ?? Faktycznie zabudowa podobna

--
Nie umiem kleić ładnie ale to lubię :D
Pozdrawiam.

 
05-05-10 22:00  Odp: [G] Jelcz GCBA 13/48 1:25 Orlik 12/2005
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Właśnie ten typ pojazdów miałem na myśli.

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
05-05-10 22:58  Odp: [G] Jelcz GCBA 13/48 1:25 Orlik 12/2005
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Wspaniały model. Bardzo dobre i dokładne wykonanie.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
06-05-10 01:21  Odp: [G] Jelcz GCBA 13/48 1:25 Orlik 12/2005
Hator   

kudłaty998
Moim zdaniem wozik wyszedł Ci dobrze, tak jak wcześniej napisałem. A retusz? Hmm.... Jak oglądam relacje, gdzie modele pokrywają pancerne warstwy farby pełniącej za retusz, to mi się odechciewa zaczynać z tym przygodę. Z reguły jest to malowane pędzlem, a wtedy z grubością nakładanej farby jest różnie. Przy wozach straży jest ten plus, że można najzwyczajniej w świecie przenieść potrzebne części modelu na karton barwiony w masie. Z retuszu zostaje wtedy co najwyżej dodanie oznaczeń kodowych i lakierowanie ogólne. Planuję w ten sposób zrobić swego Jelonka. Myślę, że nie powinieneś się zrażać e(R)ką Aviatora. Jeśli spróbujesz testowo zrobić Żuka z kartonu barwionego w masie, to myślę, że nie będziesz zawiedziony. Odpada retuszowanie krawędzi, ale też można poprawić daną część, jeśli ta z oryginalnej wycinanki okaże się niewymiarowa. Jak się człowiek uprze to zrobi cały model tą metodą, tak jak ja kiedyś Half-Trucka z FM. Mimo, niedobranego odcienia zieleni sprzęt wyglądał całkiem znośnie, pomijając błędy w samym klejeniu. Obecnie jest bardzo duży wybór różnej maści papieru, z którego można naprawdę wiele gatunków wykorzystać do budowy modeli.
Wracając do "kogucików". Nie myślałeś zrobieniu ich w wersji oświetlonej? Same światło, bez wyjącej syreny.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
06-05-10 20:58  Odp: [G] Jelcz GCBA 13/48 1:25 Orlik 12/2005
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Zastanawiałem się nad wykorzystaniem diód do oświetlenia (nie tylko "strażaków"). Jednak moje modele stoją sobie w witrynie i nie miałbym okazji żeby sobie pobłyskać światełkami ;)
Więc odpuściłem temat.

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
30-12-10 08:24  Odp: [G] Jelcz GCBA 13/48 1:25 Orlik 12/2005
MrFifi387   

Cudo po prostu zabrakło mi słów jak zobaczyłem ten i inne twoje modele,może też kiedyś sobie będę kleił. A Jelcza skleję na pewno tylko muszę jeszcze potrenować.Pozdrawiam!

--
Fifi

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024