FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
01-05-10 16:24  Odp: [Nowość] ORP Kraków - Kartonowa Kolekcja 3-4/09
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dziękuję Konradus za poprawienie kodów do zdjęć. Taki off-topic jest jak najbardziej mile widziany, zwłaszcza że moja wiedza z obsługi komputera i internetu ciągle pozostawia wiele do życzenia. Teraz będę przynajmniej wiedział jak w przyszłości lepiej prezentować fotki na forum.
Pozdrawiam

--
http://www.kartonowa.pl

 
01-05-10 16:40  Odp: [Nowość] ORP Kraków - Kartonowa Kolekcja 3-4/09
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Paweł, nie ma sprawy. Jak już rozmawiamy off-topicowo, to myślę sobie, że mógłbyś spróbowac założyć sobie konto na photobucket. Tam jest możliwość pobierania odpowiednich kodów za free w bardzo prosty sposób (patrz instrukcja). Oprócz tego, moim zdaniem, photobucket jest szybki, w porównaniu np. z imageshackiem - wystarczy porównać sobie szybkość otwierania fotek w galeriach na forum.

Później pozwolę sobie "posprzątać" ten wątek z wpisów nie dotyczących bezpośrednio tematu.

Pozdrawiam,
konradus

 
01-05-10 17:45  Odp: [Nowość] ORP Kraków - Kartonowa Kolekcja 3-4/09
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Model wygląda, na dokładne opracowanie wg planów i szczegółowej analizy dostępnych zdjęć. Widze że autor, musiał długo ślęczeć nad materiałami, bo model zawiera dużo drobiazgów niewidocznych na planach. Brawo ! Dobra robota !

--

Teoretyk ostatnio...

 
02-05-10 21:13  Odp: [Nowość] ORP Kraków - Kartonowa Kolekcja 3-4/09
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Jasiek, Lobo, są też tacy, którzy robią modele tylko w skali 1:100, a mimo, że oferta w tej skali jest dalece mniejsza, wydawcy nie powiększają dla nas modeli ze skali 1:200 ;-)

Brawa za model!!!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
04-05-10 21:05  Odp: [Nowość] ORP Kraków - Kartonowa Kolekcja 3-4/09
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Jak tylko zobaczyłem model bez wahania kupiłem dwa egzemplarze. Moim zdaniem super temat szczególnie dla mnie - krakowianina. Szczegółowość bardzo dobra, podział blach całego kadłuba, dość dużo drobiazgów. Mam jednak kilka drobnych uwag ; niepotrzebnie uproszczono element " kołowrotka" (podstawa zintegrowana z bokiem szpuli), koła ratunkowe mogłyby mieć osobne opaski (z częścią liter nazwy) co moim zdaniem ułatwiłoby wykonanie kół jako obłych a nie kanciastych i bardzo by je uplastyczniło, wykonanie masztów w standardzie jest możliwe ale byłoby chyba dobrze gdyby dano je na cienkim papierze a nie kartonie (to ułatwiłoby zwijanie takiego cieniasa i poprawiłoby sztywność) albo gdyby podano je jako alternatywne wobec szablonów (co pomogłoby przy konkursach), również z myślą o konkursach i upierdliwych sędziach, możnaby podawać jako alternatywę do wykonania : wycinanie bulai i wstawiania szybek (okuć itp). Kupiłem dwa egzemplarze bo chodzi mi po głowie pomysł zrobienia dwóch monitorów jednego w standardzie (ale z wycinaniem bulaji itp) a drugiego jak Wichra (czyli z malowaniem).

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
06-05-10 16:25  Odp: [Nowość] ORP Kraków - Kartonowa Kolekcja 3-4/09
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Przykładowe arkusze dla zainteresowanych...



--
http://www.kartonowa.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024