FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  -> 
28-06-10 21:35  Odp: [Relacja/Galeria] PZL-38 Wilk MM 4-5/2000.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Biess, nie zapomniałem. W relacji wcześniej pisałem na ten temat. Dla mnie te wskaźniki są bardzo problematyczne bo są poza typowym polem obserwacji pilota, daleko z tyłu i podejrzewam, że to nie są wskaźniki mówiące o stanie podwozia tylko klapki upustu powietrza przepływającego przez chłodnice oleju. Nie wkleiłem też kierownic strug na końcówkach skrzydeł bo nie doszukałem się ich na rysunku s-tu zamieszczonym w przedwojennym prospekcie wydanym przed PZL.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-06-10 21:40  Odp: [Relacja/Galeria] PZL-38 Wilk MM 4-5/2000.
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

No i bardzo pięknie. Moje gratulacje.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
28-06-10 21:41  Odp: [Relacja/Galeria] PZL-38 Wilk MM 4-5/2000.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Andrzej, nie wiem jeszcze na co mnie będzie stać i na co będę miał ochotę. Jeżeli nie będzie to dla Ciebie zbyt dużym problemem to nie widzę przeszkód, każda informacja będzie cenna i mile widziana. Od nadmiaru głowa nie boli gorzej jest gdy informacja jest skąpa lub jej nie ma. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-06-10 23:47  Odp: [Relacja/Galeria] PZL-38 Wilk MM 4-5/2000.
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Gratuluję ukończenia modelu, zwłaszcza że nie należy on do najłatwiejszych w montażu. Projekt tego modelu powstały przed 10 laty i zdążył się już zestarzeć; tym bardziej cieszy Twój poprawnie sklejony "Wilk".
Odnośnie tych "klapek" na skrzydłach były to prawdopodobnie wskaźniki chowania podwozia - tak przynajmniej podaje A. Glass. Nie widać ich na zdjęciach samolotu ze schowanym podwoziem, widoczne są zaś (w pozycji wysuniętej) na skrzydłach stojącego na kołach płatowca. To, że owe "klapki" znajdują się stosunkowo blisko krawędzi spływu i są słabo widoczne dla pilota można uznać za błąd konstrukcyjny w projekcie samolotu (w końcu prototypu). Mogło to wynikać z niewielkiego doświadczenia naszych konstruktorów w projektowaniu chowanego podwozia, które w owych czasach było raczej rzadkością w naszych samolotach.
Pozdrawiam

--
http://www.kartonowa.pl

 
28-06-10 23:59  Odp: [Relacja/Galeria] PZL-38 Wilk MM 4-5/2000.
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


I jeszcze jedna drobna uwaga. Te niskie paski blachy na końcach skrzydeł to nie kierownice strug a jedynie element konstrukcyjny łączenia (nitowania) końcówki skrzydła do kesonu (znowu powołuje się na A. Glassa). Rozwiązanie stosowane powszechnie w PZL i sprawdzone chociażby w samolotach P.11 (nitowanie pokrycia dolnej powierzchni płata). Element ten widoczny jest na niektórych archiwalnych zdjęciach "Wilka".

--
http://www.kartonowa.pl

 
29-06-10 09:41  Odp: [Relacja/Galeria] PZL-38 Wilk MM 4-5/2000.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Paweł, jednym słowem przekombinowałem. Mam nadzieję, że będzie mi to wybaczone. Nie upieram się przy swoich "założeniach". Pamiętając wizualnie P-11c z Muzeum Lotnictwa w Krakowie łączenia dolnych ryflowanych pokryć skrzydła z żebrami miały wysokość około 15 góra 20 mm co w skali 1/33 daje 0,45 - 0,6 mm. Możliwe, że podobnie było na łączeniach końcówek ze skrzydłami w Wilku. Chyba już nie będę się "znęcał" nad swoim modelikiem Wilka i zostawię to tak jak jest.

Gratuluję Ci pięknego dorobku w tworzeniu wycinanek modelarstwa kartonowego. Na pewno masz prywatny rejestr swoich projektów - jestem niezmiernie ciekaw ile takich projektów zrobiłeś od początku działalności.

Serdecznie pozdrawiam.

--

Post zmieniony (29-06-10 09:47)

 
29-06-10 13:52  Odp: [Relacja/Galeria] PZL-38 Wilk MM 4-5/2000.
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Kolejny piękny model do kolekcji:)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
29-06-10 18:44  Odp: [Relacja/Galeria] PZL-38 Wilk MM 4-5/2000.
Jacekredfive 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Mam nadzieję, że doczekam się nowego opracowania tego modelu, szczególnie kabiny strzelca z wysuwanymi kaemami.
Gratulacje za część nosową.

 
02-07-10 08:35  Odp: [Relacja/Galeria] PZL-38 Wilk MM 4-5/2000.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jacekredfive, nowe opracowanie z poprawionymi dotychczasowymi drobnymi błędami, które nie są aż tak uciążliwe - dlaczego nie ale chyba nic więcej nie udałoby się nowego "doprojektować" bo dostępne materiały na temat Wilka są niezwykle skromne.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
11-09-12 14:32  Odp: [Relacja/Galeria] PZL-38 Wilk MM 4-5/2000.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wróciłem z Jaworzna z wyróżnieniem za Wilka. :-)



Post zmieniony (26-10-18 14:09)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024