FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 12Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
22-04-10 20:25  Odp: [Relacja] PZL-38 Wilk MM 4-5/2000.
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Teraz to już trochę musztarda po obiedzie ale w tym modelu łatwo można przerobić łączenie na jedną wręgę i pasek. Trzeba tylko pamiętać o mocniejszym zeszlifowaniu wręg w takim przypadku. Jak narazie bardzo ładnie Ci idzie. Powodzenia w dalszych pracach!

--
Żyję by kleić, Kleję by żyć ;-)

Moja strona na Fb
Modele kartonowe

 
23-04-10 14:03  Odp: [Relacja] PZL-38 Wilk MM 4-5/2000.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Biess, nie bardzo chciało mi się kombinować z przerabianiem sposobu montażu kadłuba, tak prawdę mówiąc chciałem z ciekawości sprawdzić jedno z pierwszych opracowań komputerowych w MM jakim był PZL-38 Wilk.

Kabina tylnego strzelca (za długa podłoga kabiny około 1 mm) i kolejny segmencik kadłuba.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
24-04-10 09:57  Odp: [Relacja] PZL-38 Wilk MM 4-5/2000.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Doszło oszklenie kabiny tylnego strzelca i kolejny segment kadłuba. Ostatnia wręga segmentu okazała się być za mała.



Od dłuższego czasu stosuję pewną metodę wklejania zdjęć z fotosika na forum. U mnie tak wklejane zdjęcia wyświetlają się bez reklam i innych ubocznych fotosikowych informacji.

Mam pytanie - jak to wygląda na waszych monitorach? Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
24-04-10 10:15  Odp: [Relacja] PZL-38 Wilk MM 4-5/2000.
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

fajnie Ci wychodzi, co do fotek to u mnie są bez reklam.


Pozdrawiam-staszek : )

 
24-04-10 11:33  Odp: [Relacja] PZL-38 Wilk MM 4-5/2000.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No to świetnie, że zdjęcia wyświetlają się bez reklam.

Trochę mniej świetnie spasował się ostatni segment kadłuba. Okazało się, że poprzedni segment ma obwód pokrycia zbyt duży dlatego wydawało mi się, że to wręga jest za mała a z kolei ostatni segment ma za małe w obwodzie pokrycie i dlatego trzeba było przyciąć wręgę. Co prawda każdy z Was powie, że można było wstawić wstawkę w pokrycie ale niestety łączenie pokrycia zostało zaprojektowane nie w osi symetrii na spodzie kadłuba tylko na prawej burcie na granicy kolorów i ten fakt odwiódł mnie od dalszego "kombinowania" Segment ustawiłem tak by zgrywał się z kadłubem na górnej powierzchni.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
25-04-10 13:12  Odp: [Relacja] PZL-38 Wilk MM 4-5/2000.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dzisiaj tylko płoza ogonowa i trochę poprawiłem uskok na ostatnim segmencie kadłuba przez naklejenie na wierzch dodatkowego kawałka kartonu.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
29-04-10 19:06  Odp: [Relacja] PZL-38 Wilk MM 4-5/2000.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Usterzenie kompletne. Były kłopoty - musiałem przeciąć co widać na drugim zdjęciu - bez przecięcia właściwe ukształtowanie dolnych części usterzenia pionowego było bardzo trudne lub wręcz niemożliwe.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
04-05-10 16:46  Odp: [Relacja] PZL-38 Wilk MM 4-5/2000.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Klei się skrzydełko. Uprościłem szkielety skrzydła. Żeberka okazały się za długie i trzeba było je skrócić.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-05-10 09:02  Odp: [Relacja] PZL-38 Wilk MM 4-5/2000.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Zdjęcie pokazuje jakie elementy nie weszły do szkieletu skrzydeł, dość dużo tego. Podobnie ze szkieletami usterzenia. Uznałem te części za całkowicie zbędne bo wycinanka została wydrukowana na dość grubym i sztywnym kartonie.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-05-10 14:48  Odp: [Relacja] PZL-38 Wilk MM 4-5/2000.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Skrzydełka gotowe, przyłożone na sucho. Nie było kłopotów i pasują do kadłuba idealnie.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 12Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024