FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
21-04-10 18:20  Odp: [Zapowiedź] GPM - Pancernik TEGETTHOFF
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Czegoś nie rozumiem. Czytam i czytam i juz nie wiem co za okręt ma byc w MM. Good
Hope ma być? Czy jakiś drednot, a jak z 1906 to wiadomo jaki (bo był tylko jeden).

--
Pozdrawiam

 
22-04-10 17:43  Odp: [Zapowiedź] GPM - Pancernik TEGETTHOFF
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

GH ma być podobno kiedyś w Fantom Model a w MM ma być drednot wiadomo jaki ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
23-04-10 10:35  Odp: [Zapowiedź] GPM - Pancernik TEGETTHOFF
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Korsarzu

Czemu podobno. Póki co swoje zapowiedzi w 100% realizuję. Co prawda z dużymi opóźnieniami ale jednak tak.

Skoro jesteś w bliskich kontaktach z projektantem HMS Dreadnought to możesz mu polecić tę ksiązkę:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/1848320590/ref=pe_3421_19728471_snp_dp

Ja wiem, że Anatomy of the Ship to ogólnie wspaniałe źródło planów, ale akurat co do tej jednej pozycji, to jest tam wiele o "bebechach" okrętu, ale stosunkowo mało detali zewnętrznych. Co akurat modelarzy najbardziej interesuje. A w tej książce na pewno będzie widać wiele szczegółów budowy brytyjskich dreadnoutów z epoki. Ja zaraz zamawiam.

 
17-01-12 16:25  Odp: [Zapowiedź] GPM - Pancernik TEGETTHOFF
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Czy ktoś już kleił ten model, albo widział sklejony? Nie udało mi się nic wygooglować na jego temat. GPM spuścił trochę z ceny, zastanawiam się czy warto kupić.

--
pozdrawiam
Piotr


 
17-01-12 19:01  Odp: [Zapowiedź] GPM - Pancernik TEGETTHOFF
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

~

Post zmieniony (20-04-12 05:53)

 
17-01-12 19:08  Odp: [Zapowiedź] GPM - Pancernik TEGETTHOFF
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Relację na kartonist.de już widziałem, pozostałe linki też. Moja culpa, bo nie dopisałem w poprzednim wpisie, że interesuje mnie "mniejszy" Tegetthoff, w 1:400.

--
pozdrawiam
Piotr


 
17-01-12 19:24  Odp: [Zapowiedź] GPM - Pancernik TEGETTHOFF
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

~

Post zmieniony (20-04-12 05:23)

 
18-01-12 08:46  Odp: [Zapowiedź] GPM - Pancernik TEGETTHOFF
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ja mam małego Viribuska z GPM, stoi grzecznie na półce i czeka.
Jest sliczny.
Dla mnie - i tez, tak jak mirosław, pojęcia nie mam, czemu - Viribus jest kwintesencją okrętowego piękna. Zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia. Traktuję go póki co jak lekarstwo na chandrę - gdy mi źle, wyciągam go sobie z półki, oglądam, i blues mija.

Na moje oko Viribus w 400 niemal nie różni się od "dużego" Tegetthoffa. Arkusze w Tegetthoffie są formatu A3, w Viribusku A4. Może rozkład części na arkuszach jest nieco inny, ale też nie za bardzo. Uproszczeń jakichś większych nie wychwyciłam - gdybym wychwyciła, kupiłabym dużego Tegetthoffa. Jedna różnica, że Viribus w 400 jest tylko waterline, gdy duzy Tegetthoff - pełnokadłubowy.
Jak nie zapomnę, zrobię na jutro recenzję Viribuska.

mirosław - jesli chcesz sobie obejrzeć Viribuska ze wszystkich stron, zerknij tutaj:
http://www.viribusunitis.ca/Jalbum/Viribus%20Unitis/3D%20Model%20Renders/index.html

Pyszności absolutne.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-01-12 08:01  Odp: [Zapowiedź] GPM - Pancernik TEGETTHOFF
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Recenzję, kto ciekaw, zrobiłam TUTAJ .

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-01-12 09:57  Odp: [Zapowiedź] GPM - Pancernik TEGETTHOFF
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Podziękował za recenzję:-)
Widzę, że nie jest to model na 1-2 tygodnie klejenia.

--
pozdrawiam
Piotr


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024