FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
09-04-10 11:03  Odp: [Nowość] Mi-24D Hind - AH
krzych31 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W kabinie jest do wykonania pełna instalacja klimatyzacyjna ;)

Podane zostały przybliżone nr farb do retuszu.
--

Gdy otworzyły się drzwi do percepcji umysłu, każda rzecz ujawniła się taką, jaką jest naprawdę.

Post zmieniony (09-04-10 11:06)

 
17-04-10 13:09  Odp: [Nowość] Mi-24D Hind - AH
Mate'o 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Na rosyjskim forum rozpoczęła się relacja zobaczymy co z tego wyjdzie.
http://www.cardarmy.ru/forum/viewtopic.php?t=3843
Pozdrawiam Mate'o

--

 
17-04-10 13:20  Odp: [Nowość] Mi-24D Hind - AH
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Widać, że korzysta z kompletu wręg. Początki ładne.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
13-05-10 20:17  Odp: [Nowość] Mi-24D Hind - AH
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Na niemieckim kartonbau.de tez juz jest relacja.

 
19-05-10 09:41  Odp: [Nowość] Mi-24D Hind - AH
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Modelarz na rosyjskim forum pokazuje swoją klasę, rewelacyjny model.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
19-05-10 13:20  Odp: [Nowość] Mi-24D Hind - AH
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Potwierdzam ciekawie to wychodzi
http://www.cardarmy.ru/forum/viewtopic.php?f=8&t=3843&sid=00311d85162239c03465f5464ff1680c&start=45

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
27-09-10 21:08  Odp: [Nowość] Mi-24D Hind - AH
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

U naszych południowych sąsiadów całkiem zaawansowane stadium :-) Gdybym miał czas i troszkę funduszy kto wie czy nie był by to pierwszy ukończony mój śmigłowiec ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
27-09-10 21:39  Odp: [Nowość] Mi-24D Hind - AH
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

NASI są już dalej, a przy okazji widać że chyba będzie okazja do wydania erraty.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
28-09-10 18:46  Odp: [Nowość] Mi-24D Hind - AH
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

W związku z problemami niektórych budujących model Mi-24 pragnę poinformować, że cała belka ogonowa zaprojektowana jest tak, by można ją było oddzielnie złożyć w całość ze wszystkimi elementami i wtedy dokleić do kadłuba. Nie musimy wówczas manewrować całym kadłubem, by przykleić np. statecznik pionowy i anteny. W opisie budowy przydałoby się jeszcze zdanie, żeby szkieletu belki ogonowej nie przyklejać do reszty kadłuba - choć nie jest również napisane, by ją przyklejać... Załączam rysunek montażowy, który pokazuje prawidłowe ustawienie szkieletu względem poszycia belki.



Ceva, co do koloru lewego steru wysokości wszystko jest jak najbardziej zgodne z materiałami i schematem malowania, które mieliśmy z Marcinem Dworzeckim jako projektanci do dyspozycji. Żadna errata nie jest tu potrzebna. W chwili obecnej nie mam niestety do nich wglądu, ale załączam kilka na prędce ściągniętych z internetu zdjęć pokazujących iż niekiedy plamy kamuflażu w miejscu styku stateczników z belką ogonową nie zgrywają się. Na polskich Mi-24 malowanych w szaro-zielony kamuflaż europejski zdarza się nawet, że są w całości ciemnozielone :)





Taka praktyka być może podyktowana jest warunkami eksploatacji, a w czasie wojny (jak w przypadku konfliktu w Afganistanie) ewentualną wymianą uszkodzonych sterów między różnymi maszynami.

--

Post zmieniony (28-09-10 18:47)

 
28-09-10 19:50  Odp: [Nowość] Mi-24D Hind - AH
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

I gra :) Ceva wystarczylo zapytac i mamy wyjasnienie, cytuje "erraty nie trzeba bo wszytsko jest dobrze projekowo" czy jakos tak ;) Bardzo przyjemny dla oka model!

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024