FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
30-03-10 14:29  [zapowiedż] parowóz Tyn6 -ADW PAROWOZY
bandi   

W imieniu ADW PAROWOZY

Witam

Po wielu zapowiedziach,po kilku miesiącach garbienia się nad biurkiem i po 4 specjalnych wyjazdach na oryginał przedstawiam nowy model parowozu tendrzaka Tyn 6 3636 w skali 1:25 zaprojektowany i zbudowany od całkowitych podstaw. Jest to parowóz wąskotorowy na tor 1000 mm z Gryfickiej kolei wyprodukowany przez fabrykę "Vulcan". Ten i inne z rodziny dużych"vulcanów" były bardzo dużymi parowozami jak na wąskie tory. Mocą także nie ustępowały mniejszym tendrzakom normalnotorowym. Te parowozy to bardzo udane i piękne konstrukcje,dlatego uważam że dla miłośnika parowozów to bardzo ciekawy temat. Projekt powstawał kilka miesięcy i zewnętrznie posiada wszytko co oryginał(także pełne wnętrze budki oraz pełne podwozie bez uproszczeń).W tym modelu znajdziecie prawidłowo rozwiązaną konstrukcje budki -z poszczególnych ścian i wzmocnień,a nie jak to bywało do tej pory z 4 głównych uproszczonych ścian. Na egzemplarz składa się 12 stron B4 z częściami i aż 15 stron z rysunkami,kolorowy plan generalny stworzony od podstaw wg. Oryginału ,zdjęcia modelu i przedwojenne fotografie tej maszyny, opis budowy. Do modelu można będzie nabyć zestaw części laserowych oraz zestaw kół także wyciętych laserem.

Kolejny model, który już powstaje to kultowy polski parowóz Okl 27. Bardzo mocno zdetalizowany i zaprojektowany także na podstawie oryginału. Oczywiście jest to jedyna droga do zaprojektowania dobrego modelu gdyż planów nie ma wcale,a jak są to nie dostępne-przynajmniej dla szarego człowieka.Dla chętnych i malujących będą dostępne kalkomanie.

Strona internetowa tytułu ADW PAROWOZY będzie niedługo gotowa pod adresem www.adwparowozy.com.pl od 1 kwietnia- juz dziś zapraszam

Sklejony model można będzie zobaczyć podczas konkursu w Inowrocławiu 10 kwietnia. Będzie możliwość kupienia tego opracowania oraz dodatków laserowych. Cena modelu 49 zł.Zamówienia można składać już od dziś tel.781939554 gg6358779

Pozdrawiam modelarzy

Adrian Wandtke

Linki do fotek
Okładka


Pozostałe









Pozdrawiam Darek Wandtke-Bandi



Post zmieniony (30-03-10 14:36)

 
30-03-10 16:34  Odp: [zapowiedż] parowóz Tyn6 -ADW PAROWOZY
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Gratuluję modelu, wyszedł rewelacyjnie. Może go każdy zrobić w standardzie z wycinanki, a i tak będzie "full wypas". Czy te kalki na nim, to te ode mnie ?

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
30-03-10 19:16  Odp: [zapowiedż] parowóz Tyn6 -ADW PAROWOZY
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Co tu dużo pisać wspaniały model, robi wrażenie.

--

 
30-03-10 19:21  Odp: [zapowiedż] parowóz Tyn6 -ADW PAROWOZY
ADW PAROWOZY   

dzięki,tak to te same kalki jednak tu jeszcze bez lakieru.Do modelu powstają jeszcze dodatki typu bańki,pompki oleju,łopaty itd.
pozdrawiam

 
30-03-10 19:49  Odp: [zapowiedż] parowóz Tyn6 -ADW PAROWOZY
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

I o to chodzi. Modelarstwo kolejowe powoli zaczyna wypływać na pełne wody.

--

 
30-03-10 21:19  Odp: [zapowiedż] parowóz Tyn6 -ADW PAROWOZY
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

No cóż niezłe jajko do koszyka. Gratuluje autorowi,jak dla mnie pozycja obowiazkowa,wąskotorowa.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
30-03-10 21:40  Odp: [zapowiedż] parowóz Tyn6 -ADW PAROWOZY
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Piękny model, gratulacje wspaniałego projektu, wydaje mi się że modele parowozów to chyba najbardziej dokładna dziedzina modelarstwa kartonowego, modele wyglądają dzięki takim ludziom jak Adrian Wandtke jak prawdziwe, jeszcze raz moje gratulacje.

 
30-03-10 22:10  Odp: [zapowiedż] parowóz Tyn6 -ADW PAROWOZY
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Ja kiedyś podobne zdjęcia z forum pokazałem w pracy i dodałem że to z papieru to uslyszałem "ty chyba głupi jesteś?"

 
02-04-10 18:00  Odp: [zapowiedż] parowóz Tyn6 -ADW PAROWOZY
ADW PAROWOZY   

Witam
informuje że działa już poczta ADW PAROWOZY i teraz można pisać i zamawiać na e mail
adwparowozy@adwparowozy.com.pl

Strona www w święta powinna działać,niestety kobiety do pomocy gonią i mało czasu mamy ,także przepraszamy i prosimy o kilkadzisiąt godzin cierpliwości:)
pozdrawiamy

 
14-04-10 15:49  Odp: [zapowiedż] parowóz Tyn6 -ADW PAROWOZY
bandi   

Model zdobył Grand Prix Zawodników na konkursie w Inowrocławiu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024