FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
29-03-10 14:04  [Relacja] Czołg T-72 MM 1985
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Witam serdecznie. Wygrzebałem w piwnicy model czołgu T-72, pożółkły, sztywny przebarwiony papier, łamiący się przy zaginaniu, słowem - wspomnień czar. Kiedyś jako nastolatek próbujący swych sił w modelarstwie zabierałem się dwa razy do niego, jednak na moje możliwości był zbyt trudny.
Po latach postanowiłem zmierzyc się z nim jako bardziej doświadczony, co nie znaczy znakomity !!, modelarz. Z racji wyżej wspomnianych mankamentów postanowiłem go przemalowac. Po wielu wieczorach w internecie, fotkach innych T-72 na razie jestem za malowaniem irackim. Takiego czołgu jeszcze nikt chyba nie skleił. Jako farbę piaskową znalazłem "Yellow sand", w Humbrolu jest to "Dark Tan".

Ciekawe jak będzie się malował ten papier ? Podkładem będzie brązowy spray, malowanie kilkoma warstwami pędzlem.







Na razie zapał jest, znalazłem stronę "T-72 w detalach", ściągnąłem ze 40 fotek. Zobaczymy jak to wyjdzie. Zamówiłem też gąsienice od Twardego i trochę śrub od Piterpanzera. Są to moje laserowe eksperymenty. Może pod farbą będzie ładnie wyglądac ?

Rysiu.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
29-03-10 14:29  Odp: [Relacja] Czołg T-72 MM 1985
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Przygotowanie takiego archaicznego papieru do malowania to ciężka sprawa. Osobiście polecałbym skan i wydruk na dobrym jakościowo papierze, najlepiej kredowym.

Co do gąsek. Jak chcesz się zabawić w hard cora to mogę podesłać takie z pojedynczych ogniw ;))

A co do zdjęć polecam: http://www.primeportal.net/tanks/t-72.htm,
http://svsm.org/gallery/T-72-family

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (30-03-10 08:02)

 
29-03-10 14:34  Odp: [Relacja] Czołg T-72 MM 1985
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Dziękuję za odpowiedź od Mistrza !!!
Dziekuję za linka, stronka jest super, fotki też. Już je przeglądam. Na pewno bryły rozwijalne będę rozwijał z bloku technicznego. Bo ten papier jeszcze gorszy od Liberatora.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
29-03-10 16:57  Odp: [Relacja] Czołg T-72 MM 1985
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Witaj Rysiu .

Z dużą przyjemnością będę śledził Twoje zmagania z tym modelem , prawie jak powrót do przeszłości .Zobaczymy jak Tobie uda się wybrnąć z wielu problemów występujących w tym opracowaniu i na pewno będziesz miał we mnie stałego bywalca tej relacji . Pierwszą sprawą jaką już zauważyłem to ilość rolek podtrzymujących gąsienice i ich rozmieszczenie .
Powinno być ich trzy , nie cztery ( jak zaznaczyłeś ) i są one inaczej rozmieszczone. To tak na dzień dobry . Będziesz malował a więc możesz wiele rzeczy jeszcze poprawić .

Pozdrawiam .

Jańcio .


P.S.
Warto skorzystać z opracowania Kagero - topshots- T-72 M1

 
29-03-10 18:22  Odp: [Relacja] Czołg T-72 MM 1985
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Miałem go kiedyś w swojej kolekcji ale nigdy nie skleiłem. Trzymam kciuki. Mam nadzieję że z pomocą mistrzów skleisz z niego wspaniały model.

--
Pozdrawiam!

 
30-03-10 08:03  Odp: [Relacja] Czołg T-72 MM 1985
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Tam są 2 linki - poprawiłem posta, gdybyś nie zauważył ;)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
01-04-10 14:13  Odp: [Relacja] Czołg T-72 MM 1985
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Bardzo dziękuję Koledzy za linki i materiały przesłane na priva. Do tej pory poprzestawałem na budowie według wycinanki, nie wiedziałem czemu większośc modelarzy szuka fotek, szczegółów, planów skoro jest wycinanka typu MM. Teraz po lekturze i obejrzeniu 100 fotek czołgu zaczynam to rozumiec. Można stworzyc własny, poprawiony i wzbogacony znacznie model.

Kiedyś na konkursie widziałem dwa T-34 zdaje się że z MM. Zrobione z tej samej wycinanki bardzo się różniły. Niebo a ziemia jak mówią niektórzy. Ja też postaram się wzbogacic mój model chociaż nie wiem jak to wyjdzie z moimi zdolnościami.

Wstawiam dwie fotki, zacząłem zabudowę płyty przedniej, po lekturze fotek będę ją wzbogacał. Na razie standard z malutkim plusikiem. Czekam na śruby od Piterpanzera.





Resztę chyba dorobię po świętach.
Rysiu.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
11-05-10 20:40  Odp: [Relacja] Czołg T-72 MM 1985
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Trochę ostatnio nie mam weny, zamontowałem błotniki, są oklapnięte ale chciałem powrzucac fotki koniecznie, błotniki będą równiutkie. Trochę się przeliczyłem z siatką na pokrywy silników, myślałem że ładniej wyjdzie. Stare sitko które użyłem zupełnie się do tego nie nadaje, co widac.



Wasze modele tak ładnie wychodzą, ja staram się ale efekt nie zawsze mnie zadowala. Ale brnę dalej, ważne żeby zbudowac model. Zbyt dużo modeli w młodości cisnąłem w kąt niedokonczonych ...



--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
11-05-10 21:33  Odp: [Relacja] Czołg T-72 MM 1985
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Cześć. To nie 'ciskaj' tego modelu w kąt, tylko wykonaj go najlepiej jak potrafisz. Model tego czołgu 'jakoś' szczególnie mi się podoba. A więc udanej pracy nad modelem.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
11-05-10 21:43  Odp: [Relacja] Czołg T-72 MM 1985
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Rysiu nie łam się, będzie dobrze. To dopiero początek budowy.

--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024