FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
05-06-10 22:11  Odp: [Relacja]RN destroyers cz.5-HMS "Vega"
Teledzin   

Adrian! Jak postępują prace nad eskortową modernizacją V class destroyera?

 
05-06-10 23:09  Odp: [Relacja]RN destroyers cz.5-HMS "Vega"
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Mysle ze jeszcze jakies 7-10 dni i moze zaczne lepic bo prawie skonczylem opracowanie w 2D.

--
Royal Navy first !!!

 
06-06-10 11:23  Odp: [Relacja]RN destroyers cz.5-HMS "Vega"
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Adrian, a dałbyś radę elementy szkieletu obrysować grubszą linią która dawała by dwie możliwości wykonania kadłuba.
Cięcie na zewnątrz linii - poszycie kadłuba przyklejane do szkieletu bez użycia sklejek. Cięcie po wewnętrznej linii - poszycie kadłuba przyklejane do szkieletu przy pomocy sklejek.
I jeszcze jedna gorąca prośba o podanie średnicy drutu jaki należy użyć do wykonania danego szablonu.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
08-06-10 13:24  Odp: [Relacja]RN destroyers cz.5-HMS
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Ceva..Dodalem srednice na szblonach drutow.Formalnie z gruboscia obrysu czesci szkieletu nie ma problemu ale to nie zadziala.Model ma mozliwosc wykonania poszycia na 3 sposoby.Jeden z oklejkami na wregi rowniez nad KLW i na to burty,drugi to podklejenie burt dodatkowa warstwa..szablony sa zawarte w wycinance(metoda Qnia) a trzecia metoda (stara klasyczna) czyli przyklejanie burt bezposrednio na wregi jest mozliwa pod warunkiem dodania 0,2mm na obrysie wreg nad linia KLW.Moim zdaniem gruba krecha wprowadzilaby tylko zamet.Tym razem wszystko opisalem w opisie instrukcji ktory wlasnie pisze wiec mam nadzieje ze kazdy bedzie zadowolony.

--

Post zmieniony (08-06-10 13:27)

 
08-06-10 15:57  Odp: [Relacja]RN destroyers cz.5-HMS "Vega"
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Adrian, czy istnieje możliwość zdublowania części ścian nadbudówek, na których są poręcze? Jedna wersja miałaby poręcze nadrukowane, tak jak w dotychczasowych Twoich projektach, a druga miałaby tylko zaznaczone miejsca na zamocowanie szablonów z drutu.

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
08-06-10 16:12  Odp: [Relacja]RN destroyers cz.5-HMS "Vega"
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Tuco,szczerze mowiac skonczylem pakowac wczoraj czesci na arkusze.Miejsca na dodatki raczej nie mam gdyz zostawilem troche zapasu koloru.Zobacze co sie da zrobic,obiecac nie moge.....Model na dzis jest zrobiony bez narysowanych poreczy gdyz trzeba zrobic je z szablonu z drutu.

--
Royal Navy first !!!

 
09-06-10 09:08  Odp: [Relacja]RN destroyers cz.5-HMS "Vega"
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Właśnie chodziło mi o to żeby projekt przewidywał wykonanie poręczy z drutu. Jak dla mnie jest super!!

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
09-06-10 09:42  Odp: [Relacja]RN destroyers cz.5-HMS "Vega"
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Zeby bylo jasne ,zrobilem dwie wersje wiec bedzie do wyboru...i to chyba koniec zmian ...

--
Royal Navy first !!!

 
09-06-10 10:34  Odp: [Relacja]RN destroyers cz.5-HMS "Vega"
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Czy w Vedze występuje coś takiego jak flotta net?
W Saumarezie i Lance występuje, ale nie wiadomo gdzie go umieścić.
Czy schemat olinowania nie budzi wątpliwości gdzie doczepić dana linkę. W Lance nie bardzo wiem gdzie dokleić liny odchodzące od rei na maszcie głównym.

Miałbym jeszcze dwie propozycje ( postulaty ). Pierwszy to rezygnacja z podklejania tekturą elementów DO gr. 1mm i zastąpienie tego podklejaniem elementów NA tekturę gr. 1 mm.
Niby różnica niewielka, ale jednak. Łatwiej nabyć tekturę 1 mm niż 0,9 czy 0,8 mm.
I druga prośba o nie uleganie modzie na nieczytelne ( moim zdaniem ) rysunki montażowe 3D w formie szarych plam. Niewiele na nich widać.

I prośba do potencjalnego wydawcy. Proszę arkusze zawierające elementy do zwijania przewidziane przez projektanta do wydruku na papierze drukować na papierze, a nie ze względów oszczędnościowych (?) na kartonie. To zupełnie mija się z celem.

To chyba by było wszystko w temacie pytań, próśb i propozycji. Mam nadzieję że ich uwzględnienie nie tylko mnie to się przyda.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
09-06-10 12:19  Odp: [Relacja]RN destroyers cz.5-HMS
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Ceva,odpowiadajac po kolei na pytania/postulaty:

-Vega ma flotta net(czyli korek) i tak samo jak w Saumarezie i Lance wiadomo gdzie przykleic bo jest to uwzglednione na rysunkach montazowych albo planie generalnym(zachecam do ponownej analizy-sprawdzilem).Wzor korka narysowany przy szablonach drutow jest dla tych modelarzy co zamiast zwijalnej czesci chca zrobic to bardziej realistycznie i bawic sie w robienie "korali".Poki co na rynku znalazlem korek dedykowany dla skali 1/96 czyli nie dla "mnie"

-Schemat olinowania jest osobnym rysunkiem na Vedze z rzutem bocznym i z gory w skali modelu czyli 1/200,pokazujacym wszystkie linki i odciagi rowniez z komina i szalup.Czesciowo powtorzone jest to na rysunkach montazowych lodzi i ich mocowania oraz szablonie masztu.Chyba nie powinno byc problemu(doszly mnie sluchy ze nie zawsze dobrze to pokazywalem wiec wyszedlem naprzeciw ).Olinowanie a w szczegolnosci przebieg linek sygnalizacyjnych jest o tyle czasami problematyczny ze nawet na rysunkach stoczniowych na arkuszach "Rigging" linki sygnalizacyjne "urywaja" sie zaraz ponizej reji i tyle tego widac.Zwyczajowo koncza sie one mocowaniem na gornej plaszczyznie szafek z flagami sygnalowymi ale widzialem rowniez mocowania do tylnej sciany nadbudowek,krawedzi pokladow obok szafek,gornej krawedzi oslon przeciwodlamkowych a w najbardzie beszczelnym wariancie mocowane do.....relingu! Nie wiem na ile to kaprys zalogi a na ile "stan projektowany"...tutaj prosze nie miec pretensji do projektantow.To jest czasem trudne do odtworzenia..szczegolnie kiedy na fotkach niewiele widac.

-co do podklejania tektura do 1mm....nie wiem ja z tym jest ale ja nie mam zadnych problemow z zakupem tektury 0,8mm w sklepie dla artystow.Sa to cale "szmaty" A0 i dostepne sa tak samo jak inne grubosci.Podejrzewam ze rowniez dedykowane wycinane laserowo szkielety latwiej akurat jest zrobic wydawcy na popularniejszej grubosci 1mm niz szukac z kolei grubosci 1,2....ale moze sie myle

-co do rysunkow 3D...no mnie osobiscie sie podobaja.Akurat nie do konca zrezygnowalem z "kresek" bo dodaje czasem male perspektywy kolo czesci rysowane kreskami....widac to dobrze bedzie na wydanym monitorze M15.W miedzyczasie zmienilem silnik renderujacy,zwiekszylem rozdzielczosc i teraz rysunki sa ostrzejsze i wyrazniejsze niz na Jaguarze-wysylalem do kolegow ktorzy to potwierdzili.Z niecierpliwoscia czekam na wydanie monitora bo tam naprawde powinna wyjsc "zyleta".....no wlasnie czemu monitora jeszcze nie ma? :-)

-co do elementow zwijalnych byla kiedys tutaj mowa ze wydawanie modelu na kilku roznej grubosci arkuszach jest ekonomicznie nieoplacalne...ja akurat nie cierpie elementow zwijalnych drukowanych na offsecie za wyjatkiem luf dzial glownego kalibru.

to chyba tyle......

--

Post zmieniony (09-06-10 12:22)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024