FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
07-03-10 11:00  Odp: [Zapowiedź - relacja] PzKpfw III ausf J - GPM
Emes 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Relacja trochę "zdechła" z przyczyn technicznych, ale prace trwają.
Prawie kompletne wnętrze (brakuje jeszcze kilku drobiazgów):



I zamknięty kadłub:



Układ jezdny też już jest gotowy, ale nie ma jeszcze jego zdjęć.
cdn...

--
ŁSM

 
07-03-10 12:54  Odp: [Zapowiedź - relacja] PzKpfw III ausf J - GPM
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Jako że kleilem dawno temu pierwszą GPM-owska trójkę , jeszcze z żółtego wydania jestem żywo zainteresowany "remakiem" i mam pytanie czy wszelkie niedoskonałości starszych braci czyli stuga A i F oraz pz III ausf G będą wyeliminowane ?
Model wydląda na sklejany z druku , nie ksero ,nie jest też surówką ,stąd moje pytanie i obawy ,czy nie jest już za późno na poprawki ,które należało by wprowadzić.
Czekam na update i będę się przyglądał szczegółom trójeczki do której mam wielki sentyment .

--

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER



Post zmieniony (07-03-10 12:56)

 
17-03-10 21:50  Odp: [Zapowiedź - relacja - galeria] PzKpfw III ausf J - GPM
Emes 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Model już skończony prezentuje się tak:




Relacja jest dość chaotyczna, ale niestety część zdjęć przepadła wraz z dyskiem;-(
Model będzie do nabycia już w najbliższych dniach, a na warsztat wkrótce trafi kolejna nowość...
PS. Piterpanzer - modele dla GPM są klejone z wydruków próbnych, więc na poprawki nie jest za późno i sa one wprowadzane na bieżąco.

--

ŁSM

Post zmieniony (17-03-10 21:53)

 
17-03-10 22:15  Odp: [Zapowiedź - relacja] PzKpfw III ausf J - GPM
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Jeśli tak to warto poprawić tył pojazdu.

Ta częśc z krzyżem wydaje się za długa,a element nad nią był czymś w rodzaju nakładki ,więc nie powinien być projektowany jako część oklejki do prostego zagięcia,powinien być naklejony jako pogrubienie w tym miejscu.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
18-03-10 21:14  Odp: [Zapowiedź - relacja] PzKpfw III ausf J - GPM
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

To malowanie powala. :O
A czy kolega uchyli rąbka tajemnicy i powie co to będzie za nowość? :)

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
18-03-10 22:51  Odp: [Zapowiedź - relacja] PzKpfw III ausf J - GPM
leetomek 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Emes - modele dla GPM są klejone z wydruków próbnych, więc na poprawki nie jest za późno i są one wprowadzane na bieżąco.

Już raczej w tym modelu nic się nie poprawi ...model jest już w sprzedaży cena 40 zł

http://www.gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=5537

pewnie spowodowane jest to wszystko tym że WAK wydał PzKpfw III ....

tak myślę może jakiś " Marder" w zimowym malowaniu ?

 
18-03-10 23:17  Odp: [Zapowiedź - relacja] PzKpfw III ausf J - GPM
Emes 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Co do poprawek - trochę się nie zrozumieliśmy. Są możliwe do wprowadzenia na etapie klejenia modelu próbnego. W momencie wstawienia galerii końcowej model był już w drukarni. Poza tym naszym (bo model był klejony "kolektywnie") zadaniem jest sprawdzenie jego sklejalności. Nie wiem, na jakiej dokumentacji opierał się Autor i nie ingeruję w merytoryczną stronę projektu.
Następny model będzie w podobnym malowaniu, ale to nie Marder...

--
ŁSM

 
19-03-10 12:35  Odp: [Zapowiedź - relacja] PzKpfw III ausf J - GPM
leetomek 



Na Forum:
Galerie - 1
 

a można prosić żeby uchylić rąbek tajemnicy ? :)bo nie wiem zamawiać tylko PzKpfw III czy czekać za następnym i kupić razem ? :D (zależy od tytułu)

pozdrawiam

 
21-03-10 19:36  Odp: [Zapowiedź - relacja - galeria] PzKpfw III ausf J - GPM
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Moze jeszcze w temacie - mialem w rekach surowke, zreszta widzialem poszczegolne etapy jej powstawania. Nie potrafie odniesc sie co do zgodnosci merytorycznej, ale ogolnie model bardzo mi sie podoba, szczegolnie w kwestii wlasnie kamuflazu. Laserowe gaski rowniez swietnie sie prezentuja :)

Cieszy mnie podjecie tematyki tego okresu, mam nadzieje, ze moze ruszy sie rowniez cos w kwestii lotnictwa (poza Ju-87D w winter camo to chyba innego nie bylo - moze Ju-52 i He-111 na ten okres by sie przydal?), jak rowniez strony przeciwnej :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
22-03-10 09:53  Odp: [Zapowiedź - relacja - galeria] PzKpfw III ausf J - GPM
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

Rafał - zgadzam się, model fajny i na pewno wart będzie sklejenia jak się ukaże...

EDIT:
jak widać szykuje się niezla okazja do zrobienia kolekcji - tak jak Wrzesien 39 tyle że dal milośników niemieckiej pancerki :)

--

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

Post zmieniony (22-03-10 09:55)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024