FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
15-03-10 10:11  Odp: [Galeria] Samolot pasażerski IŁ-62 MM 1/1979
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Widzę, że wrócił wspomnień czar odnosnie modeli samolotów pasażerskich.
W okresie PRL-u na rynku polskim działało wydawnictwo enerdowskie, które również wydawało doskonałe modele. Na początku lat siedemdziesiątych udało mi sie zdobyć Tu-154 tegoż wydawnictwa, jak na ówczesne czasy był to model rewelacja, tam, gdzie miała być biel było białe, tam, gdzie miał być dural był dural. Skleiłem go i jak sobie przypominam nie było z nim wiekszych problemów, problem powstał w 1973r, gdy drapnęli mnie do wojska...gdy wróciłem po dwóch latach Tupolewa już nie było...ot.. z kimś odleciał. Nie pamietam, jaka to byla skala, ale był dosyć duży. Kolega zdobył ten model w ówczesnym Ośrodku Kultury NRD na terenie Krakowa.
Czy ktoś zetknął się z tym wydawnictwem... a może ma jakiś model tego wydawnictwa.
Oczywiście był to model w barwach Aerofłotu.


Pozdrawiam.

 
15-03-10 12:43  Odp: [Galeria] Samolot pasażerski IŁ-62 MM 1/1979
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Dzięki za zainteresowanie:-) Galerię wstawiłem wczoraj ale model skleiłem jakieś 1,5 roku temu. Był b.dobrze spasowany i łatwy. Budowa trwała ok. 4 dni.
Znalazłem film o katastrofie ''Kościuszki'':
Katastrofa Kościuszki w Lesie Kabackim cz.1/5 . cz.2/5 , cz.3/5 , cz.4/5 , cz.5/5 .

Żyję by kleić, Kleję by żyć ;-)

Moja strona na Fb
Modele kartonowe

Post zmieniony (15-03-10 14:30)

 
15-03-10 22:18  Odp: [Galeria] Samolot pasażerski IŁ-62 MM 1/1979
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Biess, chwała Ci za to, że przypomniałeś wszystkim o tych smutnych tragediach.

A zdjęcia modelu umieść w temacie zbiorowym 50 lat MM. Tam jest puste miejsce. Pozdrawiam.

--

STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

Post zmieniony (15-03-10 22:20)

 
15-03-10 22:40  Odp: [Galeria] Samolot pasażerski IŁ-62 MM 1/1979
Schiller 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Łezka kręci się w oku...
Wisiał na ścianie taki duży i piękny a autobusik stał na meblach... ;-(((
Wspaniały model i czasy gdy się go sklejało.

--
NACHTFLUG
Sklejam Shidena z tego Wydawnictwa

 
17-03-10 14:01  Odp: [Galeria] Samolot pasażerski IŁ-62 MM 1/1979
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

A mój IŁ poszybował z 4 piętra, bo wcześniej się okazało że po dodaniu kawałeczka ołowiu środek ciężkości wypada gdzie trzeba . Niewiadomą było tylko ustawienie sterów wysokości.
Model poleciał szerokim łukiem lekko pompując i wylądował na pobliskim stadionie.
Po lądowaniu model nadawał się bez żadnych napraw do dalszej eksploatacji.
Następny lot był równie efektowny, ale tym pompowaniem lekko zarył i się kabina pogięła.
Gdybym go miał to skleił bym raz jeszcze ze względu na ładne pasowanie segmentów na jedną wręgę

--

 
18-03-10 08:27  Odp: [Galeria] Samolot pasażerski IŁ-62 MM 1/1979
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Mam tego MM i od jakiegoś czasu chodzi za mną żeby go skleić z tym że myślałem żeby to zrobić z kserówki i pomalować bo oryginał jest zżółknięty.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
08-09-14 15:28  Odp: [Galeria] Samolot pasażerski IŁ-62 MM 1/1979
FloggerB   

Również posiadam oryginał tego wydania
- na ile skala 1:72 jest w rzeczywistości zachowana w tym modelu ?
- czy ktoś nie zajmował się przerysowywaniam, wektoryzacją, bądź "oczyszczeniem" skanów tego modelu ?

 
21-01-16 15:11  Odp: [Galeria] Samolot pasażerski IŁ-62 MM 1/1979
maria   

poszukuję takiego modelu samolotu !!! Chcę takie cudo kupić aby wyeksponować w nowopowstającej kawiarni na Okęciu w Warszawie!! Kazdy samolot pasażerski w podobnej skali jest OK. Musi być wykonany z papieru lub tektury . czy moze mi Pan jakoś pomóc ???
Maria Racięcka

 
21-01-16 18:59  Odp: [Galeria] Samolot pasażerski IŁ-62 MM 1/1979
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Pani Mario, zapytam się niedyskretnie czy pani może zajmuje się projektowaniem wnętrz ? Jeżeli chodzi o kawiarnię na Okęciu to ja bym raczej proponował ten oto kartonowy model samolotu http://www.hobbysta.pl/tupolew-154m-kreda-p-50825.html, oraz ten http://orlik-models.pl/nr-74-samolot-pasazerski-fokker-f-viib3m/

Post zmieniony (21-01-16 19:02)

 
22-01-16 09:21  Odp: [Galeria] Samolot pasażerski IŁ-62 MM 1/1979
maria   

Tak zajmuję się projektowaniem wnętrz. Myślę ze wyeksponowanie takiego samolotu, ręcznie sklejonego i z takiego szlachetnego materiału jak karton mogłoby być bardzo atrakcyjne. Nie wiem jakiej wielkości sa modele ale jeśli mają kilkadziesiąt cm długości to byłoby super. mam całą ścianę do której najchętniej przymocowałbym ok 10-15 modeli. Rozważam też podwieszenie jednego konkretnego modelu- odpowiedniej wielkości. Ten model który pan zaproponował jest super - Tupolew.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024