FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
28-08-10 23:38  Odp: [Relacja] Samolot Macchi M.5 wyd. II Answer 8-9.2007
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam..
Henryku, jeśli chodzi o tą monografie to już dawno sobie ją zakupiłem podczas sklejania I wydania tego modelu, ale w nim to ten element chyba źle przykleiłem, dlatego teraz staram się to zrobić tak jak powinno być...
Co do tych bolesnych popychaczy to wydaje mi się, że były to popychacze steru kierunku a nie wysokości zobacz na to zdjęcie, ale pewny ta 100% nie jestem, dlatego nie wiem jak je połączyć i do czego bo autor tego nie opisał a z rysunków poglądowych nic nie wynika?

Pozdrawiam…

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
29-08-10 10:00  Odp: [Relacja] Samolot Macchi M.5 wyd. II Answer 8-9.2007
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Tutaj na zdjęciu dokładnie widzę ze popychacze idą do steru wysokości.

 
13-09-10 21:25  Odp: [Relacja] Samolot Macchi M.5 wyd. II Answer 8-9.2007
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam….
W kolejnej odsłonie przedstawiam ukończony górny płat. Jeśli chodzi wytłoczenia na płatach to robie to w następujący sposób najpierw wykonuje szkielet skrzydła następnie poszycie w miejscach wytłoczeń delikatnie namaczam wodą, aby papier zrobił się bardziej miękki, co pozwoli lepiej go ukształtować, następnie przykładam go do szkieletu i za pomocą zaokrąglonej końcówki nożyka AK-3 wykonuje wytłoczenia, to bardzo prosta czynność zawsze można sobie wypróbować na starym modelu…



Pozdrawiam…

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
28-09-10 23:20  Odp: [Relacja] Samolot Macchi M.5 wyd. II Answer 8-9.2007
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam….
Po małej przerwie chciałem odświeżyć relację i pokazać kilka zdjęć z posuwających się prac i tak jak widać na zdjęciach silniczek wraz ze śmigłem i chłodnicą w pełni gotowe i przygotowane do zamontowania, jedna rzecz, jaka była zmieniona to wlot chłodnicy, który wykonałem z drobnej siateczki :D





Pozdrawiam…

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
03-10-10 23:28  Odp: [Relacja] Samolot Macchi M.5 wyd. II Answer 8-9.2007
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam…
Po ciężkich trudach i niespełna 20 godzinach pracy przy montażu silnika do kadłuba w końcu udało mi się to przezwyciężyć i zamontować. Śmiało mogę powiedzieć, że jest to najtrudniejszy element do przyklejenia efekty może nie się powalające, ale zrobiłem, co mogłem szczególną uwagę trzeba zwrócić na oś symetrii silnika a to w tym modelu naprawdę nie łatwy orzech do zgryzienia i do tego jeszcze trzeba obracać całym modelem po set razy…..





Pozdrawiam…

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
04-10-10 16:29  Odp: [Relacja] Samolot Macchi M.5 wyd. II Answer 8-9.2007
Lobo 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Przepraszam ale zadam jedno małe pytanko. Może i dla niektórych głupie ale mnie nurtuje. Dziadek, po co tak owinąłeś tak ten ogon. Czy to ma służyć jakiemuś zabezpieczaniu modelu podczas pracy czy po prostu by go nie ubrudzić. Będę wdzięczny za wyjaśnienie :)

--
_________________________________________________________
Na warsztacie ORP Wicher 1:200 Military Model 4/96

Dioramy: Polowanie na Japońską latającą łódź 1:200

Ukończone i w Galerii: JAK 1 / TK-3 / TKS / RWD 25 / Wall-E

Projekt "50latMM :
4/82 Mi-24 i Ki-43 / 1-2/84 Pancernik Potiomkin / 3/84 J2M Raiden

 
07-10-10 10:02  Odp: [Relacja] Samolot Macchi M.5 wyd. II Answer 8-9.2007
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam…
„Lobo” tak jak napisałeś ma to za zadanie zabezpieczyć model podczas pracy przed przypadkowym pobrudzeniem czy to klejem czy farbką. Wyobraź sobie jak podczas sklejania silnika musiałem model obracać set razy to w końcu białe elementy zrobiłoby się czarne, choć i tak ręce podczas sklejania staram się myć kilka razy hehe
Pozdrawiam…

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
27-12-10 21:19  Odp: [Relacja] Samolot Macchi M.5 wyd. II Answer 8-9.2007
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam…
Prace nad Macchi M.5 wyd.II dobiegły końca samą wycinankę oceniam pozytywnie, pomimo kilku błędów, jakie posiada, ale o nich wspomniałem w relacji. Podsumowując - model sklejało się miło i przyjemnie. Polecam zwrócić szczególną uwagę na montaż górnego płata, osobiście polecam najpierw przymocować płat górny do zastrzałów silnika a dopiero później przymocować dolne płaty do kadłuba, ponieważ dolne płaty powinny być cofnięte do tyłu o jakieś 0,5 – 0,8cm, aby zastrzały płatów górny z dolnym idealnie do siebie pasowały.
Może efekt końcowy nie powala i posiada pewne wady to myślę, że wam się spodoba a moja skromna relacja będzie pomocna, jeśli ktoś się zdecyduje z niej skorzystać.
P.S. W razie jakichkolwiek pytań chętnie posłużę pomocą…









Pozdrawiam...

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
27-12-10 21:24  Odp: [Relacja/Galeria] Samolot Macchi M.5 wyd. II Answer 8-9.2007
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

bomba!! odpowiednia ilość drutu i zastrzałów :)
super, podoba mi się, nie powiem, że nie czekałem na koniec relacji...

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024