FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
04-11-09 14:19  Odp: [relacja] F-117A (1:33 Nowe Modele)
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Znów miałem wolny późny wieczór i opanowując ziewanie aby nie połknąc całego modelu trochę posklejałem. Model zyskał drugi segment z przodu z wnęką FLIR, kilka płaszczyzn po bokach. W celu zamontowania skrzydeł wkleiłem czarne paski łączące.



Spód jest prawie dokończony. Na razie łapię go w niektórych miejscach, to prawda że miejscami odstaje. Będzie podklejony na całej długości. Ładnie jest zaprojektowany ten model. Wszystko pasuje idealnie. Poza tym wieczornym montażem powycinałem parę części i schowałem do teczki.



Od dołu samolot prezentuje się trochę jak X-Wing z Gwiezdnych Wojen.



Co jeszcze mi się udało to pousuwac ślady palców. Chuchałem i glansowałem chusteczką. I udało się. Niestety na fotkach samolot nie wygląda tak ładnie jak w realu i trochę traci. To co nie rzuca się w oczy tutaj na zdjęciu jest wyeksponowane.

Rysiu.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
11-11-09 18:25  Odp: [relacja] F-117A (1:33 Nowe Modele)
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Miałem chwilkę wolnego i dokończyłem wreszcie tył kadłuba. Jeszcze został mi jeden detal do wyprofilowania i całkowitego zamknięcia tyłu. Dysze wylotowe i stateczniki :





Na razie samolot w całej okazałości. Czemu wygląda jakby był zakurzony i pozaginany ? W realu ładnie się prezentuje.



A to mój kącik w kuchni. Mało miejsca w mieszkaniu, co zrobic ? Furę modeli wyniosłem na segment do rodziców ;-))



Bardzo proszę o komentarze. Czy są jakieś plusy, jakieś minusy ? Uwagi przydadzą się przy następnym modeliku. Pracuję nad warszatem. Jedne modele wychodzą mi pięknie i czyściutko inne tak sobie.

Rysiu.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
11-11-09 19:00  Odp: [relacja] F-117A (1:33 Nowe Modele)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

A co tu komentować. Model wychodzi Ci przyzwoicie więc oglądam sobie Twoją relację z przyjemnością. Pamiętaj tylko żebyś na koniec wykończył model matowym werniksem. F-117 jest matowy i to bardzo.

--
Pozdrawiam!

 
18-02-10 12:34  Odp: [relacja] F-117A (1:33 Nowe Modele)
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Trochę mnie wzięło akurat na 117stkę także domontowałem kilka podzespołów. Wykonałem wnętrze kabiny, osłonę, trochę drobnicy, klapy podwozia, golenie z grubsza bez detali jeszcze, klapy komory bombowej. Aktualnie tworzę koła.





--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
19-02-10 23:53  Odp: [relacja] F-117A (1:33 Nowe Modele)
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

ten model jest na kredzie co nie? zreszta wszystkie nowe modele sa na kredzie.
czym ty to kleisz?

 
20-02-10 20:38  Odp: [relacja] F-117A (1:33 Nowe Modele)
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Niestety papier kredowy jest bardzo niewdzięczny. Widac na nim wszystkie paluchy ale na szczęście daje się doczyścic. F117A jest matowy a tu wydrukowali taką niespodziankę. Kleję butaprenem. Zauwazyłem że im starszy buti tym lepiej klei.

Nie wiem czy jestem tak ograniczony czy nie umiem kleic ale mam kłopot ze skrzydłami. Jak zamocuję tak jak chce wydawca będą one opadnięte i to dośc sporo. Jeżeli będą trzymały poziom - na spodzie pojawi się szczelina. Chyba dam spokój i dopasuję z dołu jakąś sklejkę. Trudno. Nic więcej nie zrobię.

Modelik stoi już na kołach i ma wszystkie klapy. Teraz robię pylony uzbrojenia.
Rysiu.

--

Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

Post zmieniony (20-02-10 20:44)

 
11-03-10 12:56  [Relacja/Galeria] F-117A (1:33 Nowe Modele)
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Udało mi się zakończyc budowę sto siedemnastki. Było to w bólach i cierpieniach ale w końcu dociągnąłem do końca. Już chciałem go cisnąc ze względu na skrzydła. Wykonałem jak umiałem, wiem że Wy zrobilibyście go ładniej ale ważne że nie wywaliłem tego modelu.

W przypływie chęci skleję jeszcze dwie bomby kierowane laserowo i zamontuję na pylonie uzbrojenia. Wtedy wstawię dodatkową fotkę.









Po zrobieniu fotek poprawiłem podwozie i teraz samolot stoi prościutko. A wkrótce zawiśnie obok Liberatora.

Pozdrawiam wszystkich.
Rysiu.

--

Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

Post zmieniony (11-03-10 12:58)

 
11-03-10 15:34  Odp: [Relacja/Galeria] F-117A (1:33 Nowe Modele)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Pamiętaj Rysiu że nie o to chodzi jak co komu wychodzi :)
Gratuluję ukończenia modelu! Chętnie pokibicuję przy następnym i czekam na fotki z bombami!

--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024