FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-03-10 21:09  [Galeria] Sopwith Tabloid/Schneider 1:33 (Fitter's Models)
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Oto parę fotek modelu Sopwith Schneider w moim wykonaniu. Model jest projektu Macieja "Fittera" Lewana i swojego czasu był prezentowany przez Autora na tym forum i chyba też zapowiadany był przez jedno z wydawnictw - jednak do tej pory drukiem się nie ukazał. Jest natomiast dostępny w formie elektronicznej w sklepie internetowym ECardmodels.com.

Model przedstawia samolot, który wygrał Puchar Schneidera w 1914 r. Konstrukcja oparta na innej konstrukcji Sopwitha - Tabloid. O dziwo, w internecie nie udało mi się znaleźć zbyt wielu konkretnych informacji na temat samego samolotu.

W modelu wprowadziłem kilka zmian - najbardziej zauważalna to kolor części drewnianych, który w oryginalnym projekcie niezbyt mi pasował. Rozbudowałem nieco silnik oraz śmigło, pierwotnie zbyt uproszczone. Oprócz tego, oczywiście malowanie przodu kadłuba.

Sam model sklejał się przyjemnie i nie nastręczał większych problemów.




--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024