FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
10-01-12 12:59  Odp: [R] Znalezione w szafie, czyli Fokker Dr.1 z MM
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Fajnie to wszystko Ci wychodzi. Do naciągów używasz drucików?
Ja mam z tym zawsze problem. Ja używam drucików i z czasem mi się luzują :/

--

 
10-01-12 14:37  Odp: [R] Znalezione w szafie, czyli Fokker Dr.1 z MM
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
marek1, dzięki za doping!
TRH, widziałem Twojego Fokkera w galerii MM-a, jest tak jak piszesz - model jest świetnie zaprojektowany, a jego klejenie daje dużo radochy. To tylko ja tak sobie marudzę ;-)
Mejdej, naciągi robię z pomalowanej Humbrolem 56 cienkiej żyłki (na szpulce pisało, że 0,09 mm). Niestety nie jest to najlepszy materiał na naciągi. Na żyłce, w trakcie malowania tworzą się małe kropelki farby, która poza tym łatwo się złuszcza, co widać na zbliżeniach. Gdyby skombinować żyłkę o odpowiedniej barwie… lub gdyby ją dobrze pomalować, to byłaby inna historia. Żyłka dobrze się klei CA i można ją (zwłaszcza tak cienką) odrobinę naciągnąć.

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
10-01-12 15:12  Odp: [R] Znalezione w szafie, czyli Fokker Dr.1 z MM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Polecam jednak taki materiał na naciągi.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
04-04-12 10:41  Odp: [R] Znalezione w szafie, czyli Fokker Dr.1 z MM
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Dzień dobry!
OSTOJA, dzięki za patent, na pewno przetestuję!
Skleiłem uzbrojenie i podwozie:


Już na początku budowy założyłem wykonanie ażurowych chłodnic km-ów, jako że te karabiny to dość charakterystyczny element niemieckich samolotów tamtego okresu. Na początku miały być tylko chłodnice, a potem od słowa do słowa poszły całe karabiny. 08/15 zrobione są na podstawie projektu z tytułowej wycinanki, projektu S. Śliwińskiego z modelu Hansa-Brandenburg W.29, rysunków z Modelarza, renderów z MILITARII i oczywiście fotek z netu (zwłaszcza polecam tę stronkę) Muszę przyznać, że taka robota daje dużo satysfakcji lecz zabiera masę czasu (zwłaszcza jeśli jest źle przemyślana). Zamocowanie karabinów na przykład należy planować już na etapie budowy wnętrza kabiny – u mnie była to radosna twórczość dzięki której popełniłem podstawowy błąd – podajniki amunicji są nie takie jak być powinny – bałem się, że właściwe się nie zmieszczą i zrobiłem proste. Pewnie już tego nie poprawię, bo mogłoby to przynieść więcej szkód niż pożytku.
Z daleka wygląda to całkiem przyzwoicie, jednak zbliżenia obnażają moje braki warsztatowe (UWAGA: dwie ostatnie fotki dla prawdziwych twardzieli, otwierać tylko na własną odpowiedzialność):



Teraz będzie silnik z osłoną.

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
04-04-12 10:57  Odp: [R] Znalezione w szafie, czyli Fokker Dr.1 z MM
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,miód ,cud i orzeszki,toś poszalał ,ale piękna robota, trud sie opłacił , pięknie,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
04-04-12 11:50  Odp: [R] Znalezione w szafie, czyli Fokker Dr.1 z MM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

O Matko Jedyna...!
Pisz Chłopie szybko, z czego te ażury...

Zupełnie się rozkojarzyłem ogladając te cuda...
Chyba zacznę wysyłać : mejdej, mejdej... ( mayday ;-) )

--

Post zmieniony (04-04-12 11:54)

 
04-04-12 12:15  Odp: [R] Znalezione w szafie, czyli Fokker Dr.1 z MM
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Chłodnice to ksero wycinanki na papierze 80g/m3, otwory wybite przy linijce, odpowiednio zeszlifowanym wybijakiem zrobionym z drutu stalowego o średnicy 1,5 mm. O takim:

W tym momencie dysponuję tylko takim zdjęciem...

Żeby nie było za słodko dodaję jeszcze dwa zdięcia:



Takie chłodnice w 1:50 to by było COŚ! ;-)
--

Post zmieniony (04-04-12 12:23)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024