FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
25-03-10 10:39  Odp: [Relacja] Włoski niszczyciel Leone Pancaldo, Dom Bumagi skala 1:200
Luke 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Nadbudówka nieco się rozrosła:



Na tym etapie właściwie bez problemów, z uwag to tylko tyle, że tylna osłona, cz. 46a nie ma wydrukowanej wewnętrznej strony, więc zamalowałem ją na kolor "czekoladowy" :-P Te niewielkie przesunięcie kolorów kamuflażu to efekt nałożenia się niedokładności przy przyklejaniu ścian i pokładów, ale mam nadzieję, że "ujdzie".
Części papierowe, jak i blaszki retuszowałem w ramach eksperymentu temperami - okazuje się, że farbki te bardzo dobrze kryją powierzchnię, nie ma też większego problemu z doborem koloru, więc jestem do nich przekonany :-)

A tu jeszcze 2 fotki, jak się prezentuje model na obecnym etapie budowy:



Pozdrawiam ;-)

--

 
12-01-11 17:26  Odp: [Relacja] Włoski niszczyciel Leone Pancaldo, Dom Bumagi skala 1:200
Luke 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Piotrze, ale jakich trupów? ;) Pancaldo ma się dobrze, po prostu z oczywistych względów najpierw muszę uporać się z tym. Jak dobrze pójdzie do na początku lutego wracam do Włocha. Proszę o cierpliwość ;)

Pozdrawiam.

Post zmieniony (12-01-11 17:28)

 
02-02-12 18:20  Odp: [Relacja] Włoski niszczyciel Leone Pancaldo, Dom Bumagi skala 1:200
Luke 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Witam ;-)

Miałem zacząć na początku lutego, a jakoś przypadkiem zacząłem w lutym następnego roku... Biorąc pod uwagę jak długo mnie tu nie było, postępy z budowy są delikatnie mówiąc mizerne, ale od czegoś trzeba przecież zacząć :D
A więc bez zbędnego przedłużania - kontynuacja prac przy nadbudówce dziobowej. Powstał dalmierz, podstawa radaru Gufo oraz mocowanie masztu. Sam maszt będzie (zgodnie z ilustracją na okładce) malowany w górnej części na kolor ciemno brązowy. Całość na chwilę obecną wygląda tak:



Jak widać zdążyło się to już dobrze zakurzyć... Jest też kilka miejsc do poprawek retuszu (zwłaszcza elementy masztu) ale nadbudówka nie jest jeszcze przyklejona do pokładu, więc nie będzie z tym problemów.

Na razie to tyle.
Pozdrawiam.

--

 
14-03-13 18:28  Odp: [Relacja] Włoski niszczyciel Leone Pancaldo, Dom Bumagi skala 1:200
Luke 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Witajcie ;)

Długo to trwało..... ale przybyło co nieco na Leonie.

Dokończyłem maszt główny.



Kominy:



Platforma dla działek p-lot. Ktoś wie do czego miały służyć te stelaże?



Tak wstępnie - nadbudówka rufowa. Maszt wystrugany z patyczka od szaszłyków.



Równolegle powstaje trochę drobnicy:



Pozdrawiam.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024