FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
31-08-09 12:34  [Relacja/Galeria] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
Pirania 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Tokio 20.04.1941*

Rozkaz nr 234/04/1941

TAJNE!

W związku z informacjami odnośnie opoźnień w realizacji budowy okrętów zamówionych w ramach planu rozbudowy floty z roku 1939, powołuje się kap. Sanji Iwabuchi na stanowisko głównego oficera ds. wyposażenia hikotei bokan (okrętu wsparcia łodzi latającej) o numerze budowy 131. Niniejszy rozkaz upoważnia kap. Sanji Iwabuchi do podjęcia wszelkich dziłań mających na celu prawidłowy przebieg budowy w/w jednostki.
Na mocy tego rozkazu wszelkie rozkazy kap. Sanji Iwabuchi mają moc rozkazów Admiralicji Cesarskiej Marynarki Wojennej.
Kapitan Sanji Iwabuchi zobowiazany zostaje do przedstawiania raportów z przebiegu budowy jednostki o nr budowy 131.

Dowódca Czwartego Wydziału Technicznego w Departamencie Marynarki
kadm. Kenji Fukuda

PS.* W rzeczywistości kapitan Sanji Iwabuchi został powołany w dniu 1.11.1941, ale na potrzeby niniejszej relacji przyspieszyłem nieco datę jego powołania.


................................................................................................................................................................


Kobe 25.07.1941

Raport nr 1/131/1941

Do: Wydziału Budowy Okrętów przy Czwartym Wydziale Technicznym Departamentu Marynarki.

Zgodnie z rozkazem nr 234/04/1941 udałem się do stoczni Kawasaki Shipbuilding Carporation w Kobe która prowadzi budowę jednostki 131 z programu rozbudowy floty z roku 1939. Stępkę pod okręt położono w dniu 29.10.1940. W dniu Mojego przybycia do stoczni okręt nadal przebywał w "suchym doku" i wykonany był jego szkielet oraz podposzycie pod burty.



Po rozmowie z dyrektorem stoczni do budowy okrętu przydzielono dotatkowych stoczniowców co znacznie poprawiło tempo prac nad okrętem.
W dniu 1.06.1941* roku okrętowi o numerze budowy 131 oficjalnie przyznano nazwę AKITSUSHIMA. Na ten dzień stan okrętu przedstawiał się następująco:





Po uporaniu się z problemami technicznymi związanymi z wieloma nowymi technologiami zastosowanymi przy budowie oraz pomimo błędów w wykonaniu, spowodowanych niedostatecznym wykwalifikowaniem nowych pracowników stoczniowych w dniu 25.07.1941 zwodowano kadłub okrętu AKITSUSHIMA.





kap. Sanji Iwabuchi

PS.* Data zmyślona.



Post zmieniony (22-02-10 13:27)

 
31-08-09 14:05  Odp: [Relacja] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Kapitanie Sanji Iwabuchi.
Konstruktorzy IJN,na tym forum i,nie tylko,cieszą się z kolejnego pływadełka na polu bitwy!Efekt prac rewelacyjny!Okręt,piękny,czekamy na kolejne raporty z prac budowy.
Pozdrawiam.

 
31-08-09 14:21  Odp: [Relacja] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Banzai !!!

--
Pozdrawiam Malych Modelarzy

 
31-08-09 14:53  Odp: [Relacja] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Bardzo fajny sposób prowadzenia relacji. Model też super.

Pozdrawiam!

 
31-08-09 20:16  Odp: [Relacja] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Konicziłaaaaaaaaaaa :)))

--

 
31-08-09 21:04  Odp: [Relacja] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj
Bardzo podoba mi się sposób w jaki rozpocząłeś i prowadzisz swoją relację. To zachęca do częstego odwiedzania tego wątku.
Model, jak każdy zwolennik IJN przyzna jest wyśmienity, pieknie Ci wychodzi.
Będę często tu zaglądał bo i ja mam ten model w planach.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
07-10-09 09:17  Odp: [Relacja] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
Pirania 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Kobe 30.09.1941

Raport nr 2/131/1941

Do: Wydziału Budowy Okrętów przy Czwartym Wydziale Technicznym Departamentu Marynarki.

Melduję, że prace nad budową okrętu AKITSUSHIMA w stoczni Kawasaki Shipbuilding Carporation w Kobe prowadzone są zgodnie z założonym harmonogramem budowy. W dniu dzisiejszym zakończono prace nad nadbudówką dziobową.




Jednocześnie pomimo dużych trudności w dostawach do "magazynu wyposażenia" trafiły pierwsze elementy. Udało się uzyskać wyposażenie nadbudówki dziobowej, lornetki, reflektory oraz radionamierniki.




kap. Sanji Iwabuchi

 
06-11-09 10:26  Odp: [Relacja] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
Pirania 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Kobe 30.09.1941

Raport nr 2/131/1941

Do: Wydziału Budowy Okrętów przy Czwartym Wydziale Technicznym Departamentu Marynarki.

Zgodnie z planem budowy zakończono prace przy napędzie okrętu. W kadłubie zamontowano cztery silniki wysokoprężne KAMPON No. 22 Model 10 o mocy 2250BHP które mają umożliwić uzyskanie prędkości maksymalnej 19 wezłów. Zbudowano również komin wraz z przyległymi elementami: podstawa działa, skrzynki amunicyjne, nawiewniki itp. W związku z tym na okręcie pojawili się pierwsi członkowie załogi do obsługi maszynowni którzy dokonali rozruchu silników i wykonali pierszych prób maszynowni na uwięzi.



Wykonano również przedni maszt, który ze względu na możliwość przeszkadzania w dalszych etapach budowy zostanie zamocowany na okręcie w póżniejszym czasie.



Na zakończenie dzisiejszego raportu chciałbym wskazać, że budowa postępuje naprzód pomimo iż ostatnimi czasy bardzo trudno zdobyć materiały do budowy, oraz stoczniowcy są ciągle przenoszeni do prac przy przeglądach okrętów pierwszej lini (chyba flota szykuje się na jakieś wielkie manewry?). Mimo tego stoczniowcy pracują z pełnym zaangażowaniem, czego przykładem mogą być spawcze którzy po godzinach pracy zespawali pojemnik na bomby głębinowe.



kap. Sanji Iwabuchi

 
06-11-09 12:02  Odp: [Relacja] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
lehcyfer 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Wow! Już się oblizuję na oglądnięcie tego cacka na WLKP5 :D

 
06-11-09 17:48  Odp: [Relacja] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jak mówił Król Julian: "szaleństwo, szaleństwo!!!

 
06-11-09 20:35  Odp: [Relacja] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Miazga, rozwaliłeś mnie tym pojemnikiem na bombki :)))) Brawo!!

--

 
06-11-09 23:46  Odp: [Relacja] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
lehcyfer 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Niestety obszedłem się smakiem - pojemnik nie trafił na WLKP5. Oglądnąłem kilka ciekawych detali ale ten najważniejszy mnie ominął :(

Ale na pewno zobaczę za miesiąc (Pirania - jakbyś nie podłapał, to jest taka aluzja)

 
04-12-09 12:12  Odp: [Relacja] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
Pirania 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Kobe 04.12.1941

Raport nr 4/131/1941

Do: Wydziału Budowy Okrętów przy Czwartym Wydziale Technicznym Departamentu Marynarki.

Przedstawiam raport z kolejnego etapu budowy. Niestety przeniesienie większości stoczniowców do prac remontowych innych jednostek spowodowało opóźnienia w stosunku do planu budowy. Zamiast całości dźwigu na rufie udało się tylko zbudować jego podstawę stanowiącą jednocześnie maszt rufowy. Mam nadzieję, że obecnie po zakończeniu większości remontów w stoczni uda się nadrobić zaległości. Wykonano również podstawę pod wodnosamolot.



Chciałbym również pochwalić pracę naszego wywiadu a konkretnie Sekcji V Organu Wywiadu Wojskowego Joho-Kikan działającej w strukturach Kempeitai. Dzięki działalności naszych agentów udało się wykraść z ameryQŃskiej stoczni patenty na nową technikę produkcji łańcuchów kotwicznych. Poniżej przedstawiam zdjęcia wykonanego nowo wdrożoną techniką łańcucha przed oraz po wstępnym malowaniu:



kap. Sanji Iwabuchi

 
04-12-09 14:20  Odp: [Relacja] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Ty ten łańcuch sam wydziergałeś?! Aż przysiadłem z wrażenia.

--
Pozdrawiam!

 
06-01-10 08:40  Odp: [Relacja] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
Pirania 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Naruo 24.01.1942

Raport nr 5/131/1942

Do: Wydziału Budowy Okrętów przy Czwartym Wydziale Technicznym Departamentu Marynarki.

Melduję, że prace przy budowie Akitsushimy przebiegają bez zakuceń, a po wybuchu wojny pracownicy niesieni falą naszych zwycięstw pracują znacznie wydajniej. Ja jednak korzystając z kilkudniowego urlopu w drodze powrotnej odwiedziłem zakłady KAWANISHI KOKUKI K.K. w Naruo, które budują główne wyposażenie okrętu. Korzystając z gościnności inżynierów tego zakładu miałem okazję bliżej zapoznać się z łodzią latającą Kawanishi H8K2 która ma zapewnić przewagę dalekiego rozpoznania naszej flocie. Akurat w czasie mojego pobytu w Naruo na wodach pobliskiej zatoki przeprowadzano testy łodzi latającej która ma być przypisana do współpracy z Akitsushimom.



Ku mojemu zaskoczeniu pod koniec testów na wodach zatoki wylądował kolejny egzemplarz Kawanishi H8K2.



Na koniec raportu dla pokazania jak potężną maszyną jest Kawanishi H8K2 porównanie z najnowszym myśliwcem marynarki Mitsubishi A6M5.




kap. Sanji Iwabuchi

 
06-01-10 09:26  Odp: [Relacja] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Podobnie jak koledzy, jestem pod wrażeniem jakości wykonania, zwłaszcza że w standardzie.
Na dużych zbliżeniach raster na częściach trochę razi (dlatego sam preferuję malowanie), ale domyślam się że w realu nie jest to tak upierdliwe dla oczu.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
25-01-10 08:48  Odp: [Relacja] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
Pirania 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Kobe 29.04.1942

Raport nr 6/131/1942

Do: Wydziału Budowy Okrętów przy Czwartym Wydziale Technicznym Departamentu Marynarki.

Prace przy okręcie posuwają się szybko do przodu. Zbudowano ramię dźwigu które zostanie zamontowane na okręcie w końcowym etapie budowy. Ponadto do magazynu wyposażenia trafiły kolejne elementy wyposażenia: trały przeciwminowe, kotwice, wózki pod łódź latającą, itp.



W dniu dzisiejszym na pokładzie pojawił się kapitan Haruo Mayuzumi który obejmie dowództwo nad AKITSUSHIMA. Wraz z nim przypłyneła reszta oficerów i załogi okrętu.



Na powitanie kapitana załoga oraz stoczniowcy pracujący przy budowie zorganizowali regaty wioślarskie na basenie portowym. Ku zdziwieniu wszystkich regaty wygrała osada stoczniowców. Kapitan Haruo Mayuzumi obiecał załodze, że szybko zajmie się tą wpadką jego nowej załogi co zapewne zagwarantuje "odpowiednie" wyszkolenie podległych mu marynarzy.



kap. Sanji Iwabuchi

 
25-01-10 09:12  Odp: [Relacja] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

jak widać na zdjęciu osada stoczniowców zajęła przedostatnie miejsce a osada załogi zaszczytne drugie i tą wersję należy rozpowszechnić
szalupy i kutry świetne
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
11-02-10 09:04  Odp: [Relacja] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
Pirania 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Kure 30.03.1942

Raport nr 7/131/1942

Do: Wydziału Budowy Okrętów przy Czwartym Wydziale Technicznym Departamentu Marynarki.

Budowa AKITSUSHIMY zbliża się do końcowego etapu. Obecnie okręt pod dowództwem kapitana Haruo Mayuzumi wypłynęł na pierwsze próby na otwartym morzu. Natomiast ja po naradzie z kapitanem Mayuzumi udałem się do Arsenału w Kure aby zbadać sprawę opóźnijącej się dostawy uzbrojenia AKITSUSHIMY- co może spowodawć opóźnienie we wprowadzeniu do służby.
W Kure przekonałem się, że tutejszy arsenał obciążony jest coraz większymi zamówieniami marynarki dotyczącymi artylerii przeciwlotniczej. Dzięki moim pełnomocnictwom udało mi się jednak załatwić szybką dostawę artylerii do Kobe. O ile z zestawem dział 12/7cm/40 type 89 bez osłony stojącym na śródokręciu nie było problemów bo jest on w ciągłej produkcji to z dziobowym zestawem mogły pojawić się opóźnienia bo nie znajduje on się obecnie na taśmie produkcyjnej. Jednak udało mi się uzyskać zgodę na użycie zestawu dział z zapasów magazynowych mających stanowić rezerwę dla ciężkich krążowników typu Mogami.



Wraz z ciężką artylerią przeciwlotniczą na okręcie zainstalowane zostaną dwa podwójne zestawy dział przeciwlotniczych 25mm/60 type 96.




kap. Sanji Iwabuchi

--

 
11-02-10 09:07  Odp: [Relacja] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Oj ładne to, ładne :))

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
22-02-10 13:24  Odp: [Relacja/Galeria] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
Pirania 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Kobe 29.04.1942

Raport nr 8/131/1942

Do: Wydziału Budowy Okrętów przy Czwartym Wydziale Technicznym Departamentu Marynarki.

W dniu dzisiejszym nastapiło długo oczekiwane wcielenie AKITSUSHIMA w szeregi Cesarskiej Marynarki. Stoczniowcy w ostatnim etapie budowy pracowali bardzo solidnie dlatego udało sie ukończyć budowę z tylko z 1,5 miesięcznym opóźnieniem w stosunku do zakładanego planu. Z okazji wcielenia do służby okretu przy nadbrzeżu odbyła się skromna uroczystość podniesienia bandery. Nastepnie załoga wraz ze stoczniowcami wypiła czarkę rytualnego sake.









Pierwszym przydziałem AKITSUSHIMA jest 25 Dywizja Powietrzna działająca w ramach 11 Floty Powietrznej. Portem docelowym jednostki w pierwszym rejsie został świeżo zdobyty Rabaul w archipelagu Bismarka do którego okręt odpłyneł zaraz po ceremoni. Po drodze zamierza się przeprowadzić szereg ćwiczeń mających zespolić załogę okrętu i łodzi latajacej i tym samym przygotować ich do spełniania podstawowego zadania jednostki - dalekiego rozpoznania na rzecz naszej floty.



kap. Sanji Iwabuchi

PS. W rzeczywistości w momencie wcielenia do służby Akitsushima posiadała kapę na kominie. Została ona wkrótce zdjęta ponieważ zasłaniała pole ostrzały dział 127mm na śródokręciu.

--

 
22-02-10 13:45  Odp: [Relacja/Galeria] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wg mnie model wyglada super. Wykonanie jest bardzo dobre, detalizjacja i drutologia najwyzszych poziomow. Gratuluje swietnej roboty.

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
22-02-10 14:13  Odp: [Relacja/Galeria] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Z wielką przyjemnością obejrzałem galerię końcową. Bardzo ciekawy i porządnie sklejony model. Czystość oraz precyzja wykonania godna pozazdroszczenia.
Moje gratulacje!

--
Pozdrawiam!

 
22-02-10 15:13  Odp: [Relacja/Galeria] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Świetny efekt końcowy. Moje gratulacje.
Pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
22-02-10 15:15  Odp: [Relacja/Galeria] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Gratulacje!
Pięknie i czysto sklejony model. Będzie dla mnie wzorem do sklejenia, jak tylko skończę Kiji.
Tradycyjne pytanie, co następne? Przyszły już rozkazy z "Wydziału Budowy Okrętów przy Czwartym Wydziale Technicznym Departamentu Marynarki. "?:-)
Pozdrawiam.

 
22-02-10 18:19  Odp: [Relacja/Galeria] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
Highlander 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 2

Witam.

Gratuluję pięknego modelu, wykonanie jest na najwyższym poziomie i przyznaję, że jest lepsza od mojej Akitsushimy. Gdybym ją teraz sklejał, to dzięki tej relacji uniknąłbym wielu błędów, jakie zrobiłem na swoim okręcie. Jedyna uwaga, jeśli można, to dorobiłbym światła na konstrukcji znajdującej się z tyłu dźwigu, poza tym model jest doskonały. Szczere gratulacje !!!

Pozdrawiam.

 
22-02-10 18:33  Odp: [Relacja/Galeria] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Znakomity model, jeden z najlepszych"niemalowanych".
Gratulacje !!!

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
22-02-10 19:02  Odp: [Relacja/Galeria] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Wspaniały i pięknie wykonany model. Gratulacje!

Liczę, że "Wydział Budowy Okrętów przy Czwartym Wydziale Technicznym Departamentu Marynarki" szybko przyśle nowe rozkazy i wkrótce rozpocznie się kolejna budowa okrętu.

Pozdrawiam
TomS

 
22-02-10 22:52  Odp: [Relacja/Galeria] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
MAREK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17


 - 11

Pirania, przywieziesz AKITSUSHIMA w piątek na spotkanie WLKP ,wspaniały model , gratulacje, MAREK

 
22-02-10 23:32  Odp: [Relacja/Galeria] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piękna robota. Tylko pozazdrościć czystości i precyzji wykonania. Gratulacje!

Pozdrawiam

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
23-02-10 14:52  Odp: [Relacja/Galeria] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Na kotwicowisku IJN wielka gala banderowa. Nowa jednostka wchodzi do służby.
Gratuluję ukończenia tego pięknego okrętu. Twoje wykonanie tej jednostki zasługuje na podziw i pochwały. BRAWO!

--

Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

Post zmieniony (23-02-10 14:53)

 
24-02-10 09:45  Odp: [Relacja/Galeria] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
Pirania 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dziękuję wszystkim za gratulacje :-). Nie wierzcie jednak zdjęcią, dla mnie model na nich wygląda lepiej niż w rzeczywistości. Niestety kiepski ze mnie fotograf i nie umiem uzyskać lepszych zdjęć na których widoczne były by moje braki w warsztacie. Szczególnie denerwuje mnie zabrudzenie na poszyciu burt pod kominem (widoczne na czwartym zdjęciu) - efekt zbytniego głaskania poszycia i eksperymentów z doborem najlepszego kleju do przyklejania poszycia dna do podposzycia.

Szczególne podziękowania dla Highlandera - to Twoja galeria sprawiła, że zapragnełem mieć coś podobnego na półce, a jakość Twojego wykonania była dla mnie wzorem do naśladowania. Z założenia moja AKITSUSHIMA miała być plagiatem Twojej - jedyną zmianom miała być Emily - ta z Fanatyka Kartonu zdecydowanie bardziej mi się podobała.

Cyryl, TomS - coś tam już nawet mam na macie ale na razie nie ma co pokazywać. Zdjęcia okładki oraz wrąg nie są zbyt pasjonujące więc rozpocznę relację za jakiś czas.

MAREK niestety na WLKP nie wezmę okrętu. Muszę jeszcze dorobić deskę na której będzie stał model.

Pozdrawiam Pirania.

 
24-02-10 10:21  Odp: [Relacja/Galeria] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Piękny model!
Jak tak sobie oglądam, to jakem samolociarz ( i czasami pojazdowiec) aż chciałoby się coś takiego skleić...
Ale to nie takie proste...
Podziwiam i gratuluję!

--

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (24-02-10 11:42)

 
24-02-10 10:52  Odp: [Relacja/Galeria] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
Cyfex   

Pirania lehcyfer się ucieszy że nie ominie go prezentacja modelu. na razie się byczy na wczasach zwanych sanatorium. Mimo zabrania modeli jakoś klejenie mu nie wychodzi...

 
24-02-10 11:02  Odp: [Relacja/Galeria] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
Pirania 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Cyfex mam nadzieję, że ma tam "lepsze" zajęcia niż klejenie dinozaurów :-). "Jesteśmy na wczasach, w tych mazurskich lasach ..... "

 
24-02-10 13:28  Odp: [Relacja/Galeria] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jest co pooglądać. Całe mnóstwo smaczków. Łańcuch z przetyczkami, dzwon, wiosła, detale, drutologia, szklenie reflektorów...

Świetne wykonanie. Gratuluję.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
25-02-10 12:51  Odp: [Relacja/Galeria] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Pięknie wykonany model, bardzo czysto! Cieszy oko, chciałem zapytać o wykonany reling, ale już na sąsiednim forum padło pytanie i odpowiedz.
Luty Ci podarujemy, ale w marcu obowiązkowo chcemy go zobaczyć na WLKP;)

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
25-02-10 22:10  Odp: [Relacja/Galeria] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Rabaul 16.05.1942

Do: Kap. Sanji Iwabuchi

Brawo kapitanie, dzięki Waszej pracy Cesarska Flota otrzymała jakże nowoczesną i przydatną jednostkę. Jej budowa i wykończenie stoi na niezwykle wysokim poziomie. Wasz wysiłek i zaangażowanie w budowę Akisushimy nie pozostaną zapomniane.

Adm. Sakopij Tucoichi, szef sztabu 11 Floty Powietrznej

--
Pozdrawiam!
Tuco

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024