FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
16-05-09 11:43  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Tomek, jeszcze trochę, a pokażesz nam model atomu uranu jako paliwa do tej elektrowni ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
18-05-09 14:47  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Dawno nic się nowego nie pojawiało, gdyż nie miałem czasu przygotować zdjęć na forum.

Odpowiadając na pytania – nie pamiętam ile tych budynków jest. Jest ich „troszkę”. Ale tylko te 2 są tak skomplikowane, z pełnym wnętrzem. To szacunkowo około 2/3 czasu budowy całej elektrowni.

Ze względu na ryzyko skażenia mojej kuchni, nie będę kleił paliwa do tej elektrowni.

Przegląd relacji zaczynam od gotowej praktycznie dużej suwnicy. Skomplikowany element, aczkolwiek ładnie spasowany. Małe wyciągarki ustawione na próbę. Brakuje jeszcze barierek na tym stromym podeście oraz haków z linami.



Zabrałem się za element, który odkładałem ciągle na później – dach budynku reaktora. Zaprojektowany jest on jako zdejmowany, ale ja postanowiłem skroić go conieco i przykleić na stałe (nikt nie będzie zdejmował ciężkiej tafli szkła z elektrowni, żeby na chwilkę zdjąć kopułę). Elementy dopasowane perfekcyjnie, jedynie w najniższym pasku autor źle zaznaczył pionowe podziały. Aby zachować odpowiedni kształt, całość wymagała po rozcięciu wzmocnienia od spodu.



I przymiarka do budynku.



Kolejny element to prawdopodobnie sterownia. Świadczy o tym odsłonięte pomieszczenie z pulpitami, schematami i całą masą innych dziwnych rysunków (dopiero makro 7 megapixelowego aparatu pozwoliło zobaczyć, że to nie jakieś bazgroły, ale faktycznie sensowne obrazy sterowni).



Również i w tym budynku nie obyło się bez pomyłek w opracowaniu. Na szczęście jakoś udało się po części załatać babola.



Cały budyneczek prezentuje się tak: (przepraszam za zdjęcia z „kaszą”, ale fotografują głównie w nocy i mam kłopot z zapewnieniem dobrego oświetlenia większych budynków)



I przymiarka do cylindra:



Na koniec część, która o mały włos nie wyprowadziła mnie z równowagi. Piękny „Zamek Królewski” w Warszawie. Spędziłem nad nim bite kilka godzin (autor twierdzi że można go skleić w godzinę). Najpierw pasowanie zgodnie z rysunkiem. Za ciasno, Nie ma szans aby to wcisnąć (nie sprawdzałem tego wcześniej, gdyż (niewidoczna tutaj) część spodnia (ostatecznie nie wklejona w ogóle) pasowała idealnie.



Na boku ściany też problem.



Okazuje się, że tego elementu nie ma na żadnym renderingu. Nie ma go również na sklejonym modelu elektrowni zamieszczonym na www autora opracowania.



Zatem kilka godzin pracy poszło na marne. Być może jest to jakaś opcja, nie wiem. Nie zamierzam jednak tego poprawiać. Zbyt dużo kombinacji. Przymierzyłem tylko na ogólnym planie do 2 budynków (bo wygląda to na jakieś górne przejście) – nie chce się zmieścić. Jakieś czary mary… sam nie wiem.

To tyle.
Do następnego razu.

--
pzdr
Kemot

 
18-05-09 20:25  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Ta ,,kasza'' to promieniowanie :D

A elektrownia b. fajna, życzę dużo cierpliwości i powodzenia w budowie :)

Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
19-05-09 08:46  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Promieniowanie, he he, nie wpadłem na to...

Gotowy już jest następny budynek (Access building). To jeden z mniejszych na makiecie. Niestety i tutaj nie obyło się bez konieczności wykonania korekt. Na szczęście łatwe do naprawy. Niemniej jednak to już kolejna wpadka autora.



Zbliżenie na jakieś zabudowane okrągłe elementy.


I już na gotowym budynku. Jak widać, również i w tym przypadku usztywniłem ściany (a sklejki mocujące element do podłoża całkowicie usunąłem).



Widok od „podwórka” – ta część będzie się stykała z poprzednio pokazaną sterownią.



--
pzdr
Kemot

 
21-05-09 07:53  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Dzisiaj tylko jedno zdjęcie, fragment kolejnego zabudowania elektrowni. Tego typu konstrukcje są 2, bardzo podobne.



Chciałbym przekazać dodatkowo bardzo dobrą wiadomość dla potencjalnego zdobywcy modelu we Wrocławskim konkursie. Oprócz samej wycinanki modelarz wzbogaci się o laserowo wycięte trudniejsze elementy elektrowni. Poniżej skany tego co można będzie zdobyć wraz z elektrownią (jest jeszcze jednak kartka z konstrukcją ożebrowania dachu). Dodam tylko, że barierki są jeszcze do poprawy. Źle zaprojektowałem szablony i niektóre z poręczy się przepaliły.
Nie muszę chyba wspominać, że te dodatki zawdzięczam(y) uprzejmości Pana Rafała Drzymulskiego z DrafModel. Jeszcze raz serdecznie dziękuję!



--
pzdr
Kemot

 
01-06-09 10:51  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Dawno nic nie pojawiało się w tym wątku. Zatem czas na nowe zdjęcia.

Na początek próby z wyciętymi barierkami na schodnie.



Śmieszny błąd, lewa strona jest za mała, żeby w całości „pokolorować” prawą stronę. Całe szczęście ze tego i tak praktycznie nie widać.



Jak już o błędach, to kolejny, dziwne, bo do tej pory tego typu połączenia pasowały perfekcyjnie.



Z podestami było nieco więcej kłopotu niż tylko za mała lewa strona. Brak jest w nich wycięcia na rurę i generalnie były u mnie one ciut za duże.



Finalne zdjęcia 2 bliźniaczo podobnych budynków.



Następna konstrukcja z wnętrzem. Najpierw środek i płaszcz zewnętrzny.



I wyposażenie



Oraz gotowy w pełnej okazałości.



Cała elektrownia nie była by zbyt wysoka, gdyby nie komin.



Jakieś inne budowle, mniejsze i większe.



--

pzdr
Kemot

Post zmieniony (01-06-09 10:59)

 
01-06-09 10:54  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Prace nad poniższymi budynkami pochłonęły prawie 3 pełne dni. Są to 2 identyczne konstrukcje prawdopodobnie z jakimiś generatorami awaryjnymi czy coś w tym rodzaju. W jednym z budynków wykonałem pełne wyposażenie takiego pomieszczenia.
Detale:



Skala porównawcza i już wewnątrz.
Niestety popełniłem tutaj błąd i rura w dopływem powietrza jest za mało odsunięta od Diesla. W konsekwencji nie trafia w otwór w ścianie. Zbyt późno to zauważyłem i na korektę nie było już szans.



Ściany zewnętrzne.



Kominy. Też masa pracy, ale chciałem zrobić je full wypas.



Mała wpadka przy mocowaniach kominów.



Rzut oka na stan z 28 maja.



Niedziela to zmagania z 11-toma elementami, najprawdopodobniej rozdzielnia.



Pozostało jeszcze dokończyć budynek, do którego przylegają te zielone pudełeczka.
wykonać
Budynek biurowy – z wyciętymi okiennicami. Grupa transformatorów. Dwa zbiorniki i jeszcze wielka suwnica na szynach. Nie mam pojęcia czy uda się wszystko skleić do wystawy. Ale tak czy inaczej będę z elektrownią.

--
pzdr
Kemot

 
01-06-09 11:23  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
Highlander 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 2

Moc (elektrownia też) niech będzie z Tobą ;)

 
01-06-09 20:08  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Sie nie odzywałem, choć długo tu zaglądam. Ale dzisiaj to pojechałeś bo bandzie.

Kemot jesteś gigant, jak ta elektrownia !!!

Kominy i generatory pomocnicze zrzuciły mnie z krzesła, nie jestem godzien nawet otwierać Ci tubek z klejem.

I tak sobie zostałem z pogodnym uśmiechem lobotomika.....

randar

--

 
01-06-09 20:24  Odp: [R] Elektrownia atomowa 1600MW
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Jeszcze trochę, a dobierze Ci się do skóry jakaś agencja do spraw energii atomowej , albo inne CBcoś tam ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024