FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
10-03-10 10:38  Odp: [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Dzisiaj kosz dziobowy. Trochę mnie to kosztowało ale efekt jest do przyjęcia



powoli powstają elementy na burtach ale o tym w następnym odcinku
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
10-04-10 09:17  Odp: [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Witajcie.
Po dość długiej przerwie mała aktualizacja wątku.
Pracowałem nad artyleria pokładową i drobiazgami z pokładu artyleryjskiego.
Powstały armaty prawej burty. Przymocowałem również wszystkie zewnętrzne ławy wantowe.



Śródokręcie jest wzbogacone o parę dodatkowych detali i talie do armat. Na robienie bloczków do armat nie zdobyłem się, może następnym razem.
Sklejam model według numeracji części i trochę się to na mnie zemściło. Po przyklejeniu górnych pokładów walka z armatami jest bardzo utrudniona, liny montuje już na wklejonych armatach - makabra.



Na razie tyle. Ruszam do walki z armatami drugiej burty
pozdrawiam.

--

pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

Post zmieniony (10-04-10 13:07)

 
10-04-10 13:46  Odp: [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Długo czekałem na aktualizację ale warto było! Dajesz czadu pol. Twój żaglowiec naprawdę robi wrażenie.

--
Pozdrawiam!

 
03-05-10 14:01  Odp: [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Witajcie.
Zrobiłem już wszystkie armaty pokładu bateryjnego i zamontowałem na okręcie.
Na śródokręciu dodałem pompy zęzowe przy maszcie (w wycinance ich nie ma).
Dorobiłem wyposażenie pokładu dziobowego i powklejałem na swoje miejsca.



I na razie tyle.
Zastanawiam się czy nie dorobić jeszcze wyposażenia dodatkowego do armat, ale nie mam jeszcze koncepcji. Może ktoś ma jakiś pomysł?
Teraz walczę z wyposażeniem pokładu rufowego a konkretnie z gretingami.
Robię już ..............trzecią wersję.
Pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
03-05-10 14:30  Odp: [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Efekt Twojej pracy jest naprawdę imponujący.
Gretingi to jedna z rzeczy które będę poprawiał w swoim żaglowcu więc życzę powodzenia!

--
Pozdrawiam!

 
05-05-10 09:51  Odp: [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
ten_pioter 

 

Ale pompy to powinny być innego typu. Widać je dosyć wyraźnie tu:
http://www.touscollectionneurs.com/~arthurmolle//images/labellepoule/index.htm
i tutaj też trochę:
http://www.modelismonaval.com/magazine/barcelona2008/mmagerotte.html.
A swoją drogą wydawnictwo powinno umieścić na swojej stronce jaką erratę. Ty korzystasz ze wznowienia, a tych nieszczęsnych pomp co im "uciekły z druku" pierwszego wydania, jakoś nie znaleźli...

--
==============
W budowie: La Belle Poule
==============
Pozdrowerki

 
05-05-10 13:13  Odp: [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

ten_pioter masz racje pompy może nie do końca odzwierciedlają rzeczywistość ale zrobiłem je trochę na oko. Może popracuje nad tematem i zobaczymy co się da zrobić.
Dzięki za wpis.
Pozdrawiam.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
05-05-10 22:39  Odp: [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

poszukałem w necie i znalazłem rysunek pomp z mojej łódki,więc stare wyrwałem i wstawiłem inne trochę bardziej podobne do oryginału



wracam do walki z gretingami
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
06-05-10 00:08  Odp: [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Przy budowie swojej “kwoczki”też zastosowałem pompy zęzowe innego typu, ale nie poprawiałem już tego. Może trochę za późno, bo już widzę zamocowane rasowe elm tree pump, ale na tej stronie widać w całej okazałości pompy królewskie.
http://www.hermione.com/en/the-construction/2009/680-pumps.html

--

 
06-05-10 10:42  Odp: [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
ten_pioter 

 

Nie wiedziałem że one były operowane z topdecku. Hmmm.... To znaczy że musiały być nad nimi jakieś otwory. W modelu Arthura Molle'a można zauważyć coś jakby kwadratowe dekielki z uchwytami. Widać ciemniejsze miejsca w pokładzie.

W replice "Hermione" widać takie otwory...
Ale to już chyba szczególiki

--
==============
W budowie: La Belle Poule
==============
Pozdrowerki

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024