FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
22-02-10 18:36  Odp: [Relacja] ORP"ORZEŁ" z Małego Modelarza
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Jak zwykle pędzisz z klejeniem - stąd niedokładności plus niewyraźne zdjęcia. Wszystkie cztery. Na szczeście na tyle wyraźne, że widać babole.

 
23-02-10 01:22  Odp: [Relacja] ORP"ORZEŁ" z Małego Modelarza
tigi   

A ja mam jedno pytanie. Bo nie wiem, ale chyba jestem ślepy... A mianowicie, gdzie zamontować karabin plot??? Bo przeczytałem opis "niby" dokładnie, przejrzałem rysunki i ni jak nie widzę tak owegoż miejsca... Albo to moja ślepota, albo głupi błąd MM...

--
<----------------------------- ------------------------------------------>

 
23-02-10 17:34  Odp: [Relacja] ORP"ORZEŁ" z Małego Modelarza
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Ja bym zaczął od środka i jechał do przodu i do tyłu a stewy najwyżej by sie ścięło. Poza tym dlaczego wcale nie retuszujesz? Tylko nie ściemniaj że to tylko na zdjeciach tak wygląda ;) (o ile na zdjeciach cokolwiek wogóle wygląda ;) ) Albo taki prosty zabieg jak pomalowanie sklejek poszycia- a jeśli ci sie nie chce, to chociaż użyć brystolu w odpowiednim kolorze... No nic, powodzenia życze i prosiłbym o lepsze (ostre) zdjęcia bo takich nie bedzie mi sie chciało oglądać.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
23-02-10 18:00  Do usunięcia
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 



Post zmieniony (08-01-11 21:00)

 
23-02-10 22:00  Odp: [Relacja] ORP"ORZEŁ" z Małego Modelarza
MAREK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17


 - 11

tomcio, karabin plot powinien być montowany pod częścią 78, tak jest (AH) MILITARY MODEL 4/96 ORP WICHER ORP ORZEŁ ,gdzie karabin ten jest chowany za ruchomym włazem. W MM jest ominięty opis jak ten karabin plot montować, pozdrawiam MAREK .

 
23-02-10 22:08  Odp: [Relacja] ORP"ORZEŁ" z Małego Modelarza
tigi   

Już wiem to z innego forum :) thx za pomoc :) Ale i tak pod tą częścią 78 nie umieścisz tego karabiny bo jest tam za mało miejsca... No ale i tak już mam rozwiązanie...Swoją drogą do głupi błąd umieścić karabin plot do sklejenia, a w planach i opisie go w ogóle pominąć...
Ja na razie bawię się drobnymi elementami, bo jak sobie myślę o wręgach podklejonych na 2 mm tekturze to mi chęć na wycinanie przechodzi... Pozdrawiam! :)

--
<----------------------------- ------------------------------------------>

 
24-02-10 16:38  Odp: [Relacja] ORP"ORZEŁ" z Małego Modelarza
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

>>Nie mam zamiaru ściemnać , że to tak na zdjęciach wygląda bo faktycznie ten model postanowiłem nie retuszować .

oj żartowałem tylko. Ale dla czego nie retuszować?

Tomcio- żeby schować działo, lufy podnosiło sie pionowo a studnia była odpowiednoio głęboka.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
25-02-10 22:13  Odp: [Relacja] ORP"ORZEŁ" z Małego Modelarza
Tomek 

 - 2

Nawiązując do postu mojego imiennika, to problem jest głębszy. Podaje się w danych ORP Orzeł, iż był uzbrojony w: 1x105 mm, 1x II 40 mm i 1 x II 13,2 mm. W kiosku znajdowała się studnia dwulufowego Boforsa, natomiast ie mam żadnych danych dotyczących Hotchkissa. Rozmawiałem kiedyś z dziadkiem mojego ucznia, który służył na ORP Sęp i potwierdził fakt istnienia tego kaemu, jednakże miejsce jego montażu do dnia dzisiejszego jest dla mnie tajemnicą. Sam chętnie się dowiem coś na temat tego elementu wyposażenia ORP Orzeł!
Pozdrawiam!
Tomek

--

 
26-02-10 10:20  Odp: [Relacja] ORP
kari   

... wprawdzie Wikipedia nigdy dla mnie nie była wyrocznią ;-), ale można znaleźć w niej m.in. uzbrojenie ORP Orzeł:
1 nkm 13,2 mm wz.XXX na podstawie morskiej R4SM typu Hotchkiss – prawdopodobnie występował tylko w ofercie lecz nigdy nie był zamontowany;
poniżej Hotchkiss na podstawie morskiej R4SM:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_maszynowy_Hotchkiss_wz._30



Post zmieniony (26-02-10 10:55)

 
26-02-10 22:23  Odp: [Relacja] ORP
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Przede wszystkim, trzeba ustalić, czy na uzbrojeniu Orła i Sępa był 1nkm czy 2 nkm-y. Jeśli prawdą jest to co pisze Tomek, a pokrywa się to z danymi na stronie orzel.one - to nkm był jeden ale nie sprzężony.

A skoro był jeden, to założenie, że był montowany na podstawie R4SM jest błędne. Na tej podstawie montowane były nkm sprzężone - wymagała tego masa całego układu.

Pojedyńczy natomiast wkm/nkm w zasadzie nie wymaga podstaw tego typu, wystarczy "słupek" z gniazdem do mocowania.
Tutaj przykład, NSW 12.7mm

http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg 3.imageshack.us/img73/8400/jez03jr1.jpg


Wobec tego, do montowania Hotchkiss wystarczyłoby (zaślepiane)gniazdo w pokładzie (kiosku, np) lub na krawędzi kiosku. Zobaczcie to foto:

http://foto.mw.mil.pl/foto.php?vhost=pulaski&id_lg=65

Tutaj, gniazdem do mocowania km M60 jest ten mosiężny pierścień na kwadratowej płytce zamocowanej do słupka na dziobie motorówki. Sam słupek nie jest jako tako elmentem podstawy tego km-u, to tylko rodzaj polera cumowniczego.

--

imagination+extrapolation

Post zmieniony (26-02-10 22:24)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024