FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
30-05-02 11:28  [technika/narzedzia] Mini wiertarka
Wiedzmin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

wow, pierwszy dzień od kilku miesiecy kiedy wchodze rano na forum i nie ma nic nowego, czyżby wszyscy wyrwali wcześnie z rana na procesje ?

Witajcie

Ostatnio odwiedzając pewne centrum handlowe natknołem się na takie użądzonko co nazywa się "mini wiertarka" można do tego kupić mnustwo roznych wierteł i innych "ostrzy" między innymi do szlifowania, grawerowania itd. Pomyślalem że moglo by się przydać takie cóś przy modelowaniu, ale cena troche mnie osadziłą na ziemi. Więc mam pytanko, czy ktos używa takiego wynalazku? Jakie są wady, zalety, i jak to sie w ogóle sprawdza przy pracy z modelem kartonowym?

-----------------------------------------------------------------------------------
Sklejać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.
Pozdrawiam
Wiedźmin

 
30-05-02 12:54  Re: [technika/narzedzia] Mini wiertarka
Junior       

Jesli tylko do modeli kartonowych , to sobie odpusc , szkoda forsy. Lepszym rozwiazaniem, bo min tanszym jest rodzaj malutkiej recznej wiertarki , przypominajacej wygladem i rozmiarami dlugopis .Jest to bardzo sprytne i praktyczne rozwiazanie , w roz krecanym korpusie znajduja sie dwa ( wymiennne ) zaciski do mocowania wiertel od 0 do 5 mm ,Mozna tam mocowac np igly , frezy od malych elektrycznych wiertarek i td. Naprawde dobry przyrzadzik. , do wiercenia i rozwiercania malutkich otworow tekurze wystarczy.Niestety jestem chyba za tepy aby przeslac jej zdjecie, nic z tej pomocy do grafiki nie kapuje ,;))

 
30-05-02 14:36  Re: [technika/narzedzia] Mini wiertarka
Mirek 



 - 2

Junior:
Mozesz podac nazwe producenta i numer modelu dla tego cudenka?

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
30-05-02 15:07  Re: [technika/narzedzia] Mini wiertarka
ANDRZEJ       

Czołem. Kupiłem kiedyś takie ustrojstwo w MAKRO, kosztowało ok 90zł [zasilanie prosto z sieci, obroty regulowane w zakresie 10000-33000rpm]. Ustrojstwo pracuje troszkę głośno [buczy], raczej przydatne przy plastiku i żywicy ale może się nadać do szlifowania rowków, krawedzi niewielkich otworów, jest do tego od groma wymiennych końcówek. Widziałem też w tym samym sklepie urządzenie o mniejszych gabarytach [długość ok 12-15cm grube na ok2-3 cm -nieda się tego precyzyjnie określic bo miało takie ergonomiczno futurystyczne kształty]za ok 60-70 zł.Zasilane było prądem stałym 18V i ciszej pracowało od tego co mam. Obie wiertarko-szlifierko-ustrojstwa pochoddzą z dalekiego wschodu i dużo nieustępują [tylko ceną dość dużo] tym po kilkaset zł.Męcze się z moim pierwszym kartonowym modelem [7tp z MM] i narazie nie używalem tego narzędzia, ale przy gąsienicach mam zamiar.
P.S.
Przy plastyku też go dużo nie używałem, można się obejść bez niego .
POZDROWIENIA Andrzej

 
30-05-02 15:13  Re: [technika/narzedzia] Mini wiertarka
Witold       

Wiertarka "Drehmel" rzeczywiście ze wszystkimi swoimi przystawkami jest za droga w stosunku do swoich możliwości, które można wykorzystac w modelarstwie kartonowym. Jest to świetne urządzenie i chyba najbardziej przydatne przy budowie żaglowców. Tym nie mniej, nawet gdyby się ktoś skusił na jego zakup (przecież znakomicie się przydaje do innych precyzyjnych prac), to do modelarstwa kartonowego jest ono trochę za ciężkie a na dodatek obciążone kablem. To jest głowna wada (poza ceną) i wtedy znacznie lepsza jest mini wiertarka opisana wyżej. Jednakże frezowanie i inne prace wymagajace dużej prędkości obrotowej ( w Drehmelu jest ona regulowana w dużym zakresie) niestety wykluczają to proste urządzenie. Ale takich prac w podstawowym zakresie modelarstwa kartonowego prawie nie ma potrzeby wykonywać.

 
30-05-02 15:28  Re: [technika/narzedzia] Mini wiertarka
Wiedzmin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Hej

Wiertarka która widzialem, kosztuje bez wierteł itp. ok 100 zł ale są i tańsze jej odmiany np 70 zł. Więc jakieś zarrzęnięcie domowego budrzetu to nie jest, pozatym widziałem na allegro czasami podobne urzadzonka za 50 zł. Tak wiec po cenach mozna stwierdzić że to nie są jakieś super hiper urzadzenia, ale np. do wiercenia otworów w nasaczonej lakierem tektórze mozę się przydać, albo np. do szlifowania w/w tektury.
Mam proźbe do kolegi Juniora, z tego co piszesz to nie wiesz jak foto na forum zawiesić, więc jeśli je masz lub mieć możesz to wyślij mi je na maila olszowski@wp.pl a ja je na forum zawiesze ok ?

-----------------------------------------------------------------------------------
Sklejać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.
Pozdrawiam
Wiedźmin

 
30-05-02 16:22  Re: [technika/narzedzia] Mini wiertarka
Junior       

Zaraz wysle Ci zdjecia . Oczywiscie frezowac sie ta reczna wiertarka nie da , ja po prostu utywam tylko roznych stozkowych frezow do poszerzania otworow

 
30-05-02 17:56  Re: [technika/narzedzia] Mini wiertarka
Wiedzmin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Hej

Mam zdjęcia, i je wieszam:



-----------------------------------------------------------------------------------
Sklejać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.
Pozdrawiam
Wiedźmin

 
30-05-02 18:10  Re: [technika/narzedzia] Mini wiertarka
Wiedzmin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Ej nie wiem czemu to nie działa, do tej pory zawsze działało to zawieszanie obrazka. Aby zobaczyć te obrazki zajżyjcie pod te linki do obrazków, nie wiem czemu to nie działą.

-----------------------------------------------------------------------------------
Sklejać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.
Pozdrawiam
Wiedźmin

 
30-05-02 20:16  Re: [technika/narzedzia] Mini wiertarka
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziala. Zle wpisales URL. W pierwszym wpisie odwrotnie "ukosniki" a drugi jest bledny. Sprawdzaj dokladnie URL zanim go wpiszesz ;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024