FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 70 z 72Strony:  <=  <-  68  69  70  71  72  ->  => 
20-02-14 22:57  Odp: [Relacja/Galeria] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

A można wiedzieć do czego Ci był potrzebny taki fotomontaż?
Jeszcze jak znajdę więcej czasu, to lepiej i dokładniej wykonam (tylko potrzebowałbym większą rozdzielczość zdjęcia). To powyżej robiłem na szybko, zajęło mi to jakieś 40 minut.
--

Post zmieniony (20-02-14 23:05)

 
21-02-14 08:34  Odp: [Relacja/Galeria] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Bizon, nie było specjalnego powodu zamieszczenia tego zdjęcia. Jedynym jest wpis kolegi Winka, który przywołał moje sentymenta związane z relacją i tym okrętem.
A ponieważ mam w zanadrzu kilka jego fotek, których nie wstawiałem, postanowiłem wpis mój okrasić.

Sprawa przerosła moje oczekiwania, ponieważ ja nie potrafię wykonywać takich sztuk.
Raz jeszcze dziękuję, ale idąc za ciosem, wyślę Ci mailem większy rozmiar tej foty, jak znajdziesz chwilkę...
Ten zachód słońca i odkoszone fale na dziobie są urzekające. Dzięki.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
02-03-14 14:01  Odp: [Relacja/Galeria] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Zdjęcia niesamowite - może podpowiecie jak takie zmontować.

Art - ostatnio przeczytałem w Modelarstwie Okrętowym niebyt pochlebną opinię Sylwestra Grabarczyka o Twoim okręcie.
O co chodzi z tymi zaciekami kleju i niedokładnościami?
Czy będziesz wystawił model na zawodach rangi międzynarodowej/światowej?
Dlaczego SG twierdzi, że to za wysoki poziom dla Twojego Bismarck'a?
A może ja źle zrozumiałem te wypowiedzi?

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
02-03-14 21:02  Odp: [Relacja/Galeria] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
Vincent 

 

Art zrób to zdjęcie z jednym źródłem światła niezbyt mocnym z tyłu wtedy zdjęcie które wykorzystał Bizon będzie mieć jeszcze ciekawszy klimat...

 
02-03-14 23:23  Odp: [Relacja/Galeria] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Winek,
ja odbieram recenzję Sylwestra Grabarczyka jak najbardziej „pozytywnie”, wystarczy się w nią wczytać. Uważam, że jego opinia jest bardzo obiektywna, również w odniesieniu do innych modeli okrętów. Redaktor Naczelny wypowiedział się też odnośnie wyglądu modelu „na żywo” i to zdanie, podobnie jak kilka innych, są dla mnie cenne.

Udało mi się krótko rozmawiać z Sylwkiem (szkoda, że za krótko) i wyjaśnić mu kilka jego wątpliwości dotyczących umieszczonych na modelu detali w odniesieniu do źródeł fotograficznych okrętu.
Model oczywiście nie jest żadnym tam ideałem, również w zakresie wykonawstwa i też do tego miana nie pretenduje !

Pragnę podkreślić z całą mocą: to pierwszy mój poważny projekt po niemal 30 letniej przerwie w klejeniu kartonów. Na tym modelu faktycznie uczyłem się nowych dla mnie technik i poznawania materiałów, ale fakt, że w sposób przemyślany, stąd udało się uniknąć wielu błędów, ale pewnie, że nie wszystkich.

Zadowolony jestem też z tego powodu, że w sposób wyrównany, a nieraz i o krok dalej, udało się z powodzeniem porównywać z moimi wspaniałymi kolegami, którzy – to chcę podkreślić – mają za sobą nie jeden i nie pierwszy poważny model, ale co najmniej kilka jak nie więcej. To wielka dla mnie radość i bardzo miłe uznanie. Czegóż można chcieć więcej po takim "debiucie" ? :))

Vincent.
Model siedzi w pudle, w kącie pod stołem, może jak będzie okazja, cyknę fotkę, o której piszesz. Ale, wiesz, myślami jestem już przy innym okręcie. Pudło w kącie, dobra rzecz ;))

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
11-07-14 22:05  Odp: [Relacja/Galeria] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witajcie.
Czas na ostateczne podsumowanie relacji.
Powód jest dość szczególny, bo okręt „dopłynął do portu”.
Podczas Mistrzostw Świata modeli okrętów sekcji C NAVIGA w Starej Zagorze w Bułgarii (28.06-06.07.2014) model pancernika Bismarck zdobył złoty medal otrzymując 97,33 pkt w skali 100.
Powiem Wam szczerze, że jest to dla mnie duże wyróżnienie, z którego jestem bardzo zadowolony.
Dlaczego?
Ponieważ to pierwszy mój model okrętu ukończony po 30 letniej przewie w zabawie z kartonami. Moi zacni koledzy z czołowych lokat mają za sobą wiele utytułowanych modeli, ja na swoim uczyłem się fachu stąd mam uzasadnione powody do radości.

Wspomnę jeszcze słowem o bardzo potrzebnym doświadczeniu z oceny modelu podczas MŚ w Bułgarii. To tam właściwie dowiedziałem się jak budować, a raczej czego nie stosować, aby nie narazić się na dąsy sędziów. Dotyczy to np. uwagi odnośnie pomalowanych przeze mnie dachów wież i osłon reflektorów. Pomimo, że jest to zgodne z dokumentacją źródłową, nie jest właściwe. Należało – jak mi zakomunikował sędzia – nakleić karton w danym kolorze, a nie malować (o tym więcej w innym wątku, jaki powstanie, gdzie opiszemy „Dobre praktyki budowy i oceny modeli w systemie NAVIGA” - już wkrótce).

No cóż, o zapisach regulaminu NAVIGA - C7 dowiedziałem się, gdy model w 3 / 4 był ukończony. Ale też przecie nie budowałem modelu z myślą o jakichkolwiek konkursach czy rywalizacji.

Poniżej podsumowanie osiągnięć z najważniejszym dyplomem i medalem oraz fotka z przebiegu oceny sędziowskiej, a raczej „obrony” modelu.
Ahoj



--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
11-07-14 22:14  Odp: [Relacja/Galeria] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Gratulacje, myśle że nie miałeś tam sobie równych.

 
11-07-14 22:25  Odp: [Relacja/Galeria] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Najpierw gratulacje.
Słusznie się należą bo model znakomity więc i nagroda jak najbardziej zasłużona.
Zauważyłem na fotce że sędziowie są uzbrojeni w lupy nagłowne.
Tym większe wyrazy uznania dla Ciebie ale...czy modele zawsze ocenia się przez lupę? Pytam dlatego bo powszechnie wiadomo że detal widziany gołym okiem może wyglądać na dopieszczony ale pod lupą już niekoniecznie.
Ja na przykład lup nie używam i czułbym się trochę nieswojo gdyby ktoś moją robotę ogladał przez "mikroskop" ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
11-07-14 22:26  Odp: [Relacja/Galeria] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
greg   

Art, moje najszczersze Gratulacje!
Złoto na Światowych Mistrzostwach, to przecież - zasłużone Mistrzostwo Świata !!!
Pozdrawiam serdecznie.

 
11-07-14 22:44  Odp: [Relacja/Galeria] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Artur -po 11 dniach wspólnie spędzonych na Mistrzostwach , mogę napisać tylko jedno
Veni , vidi , vici . ( przybyłeś , zobaczyłeś , zwyciężyłeś ) . Miałeś mniej punktów niż inni - "że co że regulaminy Navigi , inne ograniczenia , tym gorzej dla nich " :):) nic dodać nic ująć .
udanych wakacji :):)
Jędrek

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 70 z 72Strony:  <=  <-  68  69  70  71  72  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024