FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 60 z 72Strony:  <=  <-  58  59  60  61  62  ->  => 
14-04-13 23:05  Odp: [relacja] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witam Panów, witam.
Ja też z niecierpliwością oczekuję na zakończenie budowy modelu, ale trochę to jeszcze potrwa.

Grzegorzu, pytasz o „stojaki”, na których posadowiony jest okręt. Są to plastikowe podstawki meblowe (rodzaj „nóżek"), które kilka lat temu zakupiłem w jednym z marketów... budowlanych.
Pozdrowienia dla modelarzy z Irlandii, Grzegorz opowiedz kolegom, że w modelu poza kartonem jest oczywiście sporo drutów, trochę plastiku i elementów fototrawionych.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
22-05-13 11:57  Odp: [Relacja] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
grzegorz71   

Witam. Uff... Ależ cacko wychodzi z tego kanclerza. Mam dwa pytania odnośnie modelu. W jaki sposób zrobiłeś szyby wirujące na dziobowej nadbudówce;kombinowałem na różne sposoby ale nic mądrego z tego nie wyszło a pomysły się wyczerpały.Drugie pyt. dotyczy sprzętu p.poż a dokładnie chodzi mi o węże strażackie [ te pomarańczowe ]. Nie pamiętam dobrze na którym zdjęciu widziałem owe węże ale wydawało mi się że stelaże na których są ułożone były odwrócone o 180 st. W Twoim modelu 5 ramion stelaża jest skierowane do góry a wydawało mi się że były skierowane ku dołowi.Mam nadzieję że pomożesz mi rozwiązać ten mój problem. Pozdrawiam i .... bandera na maszt.

 
23-05-13 00:07  Odp: [Relacja] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witaj Grzegorzu.
Szyby wirowe wykonałem przez lekkie naciśnięcie wybijakiem na folii do bindowania. Ten odcisk wystarczył, aby pozostał pożądany, kolisty ślad.
Sokole oko z Ciebie. Faktycznie, stelaże dla wężów p.poż powinny być skierowane w dół, aby powstał rodzaj koszyka. Dzięki za spostrzegawczość, zmienię to.

Miałem sobie posiedzieć do galerii, która już niebawem, ale skoro mnie wywołałeś, a okazało się, że słusznie i z pożytkiem, to przy okazji wstawię zdjęcia z ostatniej „grubszej” produkcji przy okręcie: ciężka artyleria przeciwlotnicza 105 mm (dwa rodzaje: starszego i nowszego typu). Lufy toczone, od Hala. Farba w realu lepiej się komponuje z kolorem poszycia, niż w świetle żarówki.
Amunicja własnej produkcji: drut mosiężny 0,5 mm połączony z uciętą końcówką grota szpilki.







--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
23-05-13 03:52  Odp: [Relacja] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wspanial robota wciaz zadziwiasz wykonaniem i zachecasz do dalszej pracy. Super poprostu. Art czy to wszystko klejone bcg czy cyjanoakrylem?

 
23-05-13 09:03  Odp: [Relacja] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dzięki Grzegorz. Tak, wszystkie kartonowe krawędzie łączę klejem BCG. Używam go również do „zwilżania” bruzd przy zagięciach. Cyjanoakryl stosuję jedynie do wzmocnienia połączeń tam, gdzie jest to konieczne.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
23-05-13 09:18  Odp: [Relacja] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

W tej skali jestem pewien że dziewięciu na dziesięciu tylko pomalowałoby końcówkę pocisku na kolor stalowy. Szacun jak to mówią :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
23-05-13 09:51  Odp: [Relacja] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

A ja prosiłbym o pomoc odnośnie daszków na bulajami. Czy malowane były przed czy po przyklejeniu i jakim rodzajem farby? Dziękuję.

 
23-05-13 23:04  Odp: [Relacja] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Stary, faktycznie lepiej było pomalować te łuski, no ale pradziwy mosiądz, to mosiądz.

Deweler, daszki nad bulajami, jak je nazywasz (ja je zwię okapnikami), wykonuję z drutu ok. 0,15 mm, który wcześniej, przed zwinięciem na pręt (wiertło) o odpowiedniej średnicy, maluję humbrolem nr 64 (tej farby używałem do pozostałych drutów przy okręcie).

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
24-05-13 09:05  Odp: [Relacja] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Dzięki za odpowiedź. Jestem zaskoczony, że farba tak dobrze przyjmuje i nie odpryskuje przy nawijaniu.

 
24-05-13 10:50  Odp: [Relacja] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam,

Jak widać każdy ma swoją niezawodną technikę malowania okapników. Ja z kolei najpierw nawijam drut, potem ucinam na kawałki, przyklejam uformowane okapniki do taśmy klejącej i pryskam rozcieńczonym Humbrolem (proporcje 2-farba/4-rozcienczalnik). Po wyschnięciu odklejam od taśmy i przyklejam na model.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 60 z 72Strony:  <=  <-  58  59  60  61  62  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024