FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 72Strony:  <=  <-  13  14  15  16  17  ->  => 
28-09-10 17:15  Odp: [relacja] BISMARCK -Wyd. A. Haliński - POWRÓT
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witaj Saburo.
Co do tabliczek z napisami, oczywiście, że w tej skali trudno jest napis przeczytać, ale jak się dobrze wpatrzeć, to zarys treści odczytać można. Ten piorunek przy napisie widać wyraźnie.
Tabliczka przy hangarach lotniczych jest nieco większa, też ją już wydrukowałem (sobie czeka na montaż).

Veteran wspominał, że można takie napisy wykonać w kalkomaniach, byłyby może wyraźniejsze, ale ja użyłem średniej klasy drukarki laserowej i jakoś wyszło.

Pytasz o malowanie wież artylerii.
Na teraz nie mam jeszcze koncepcji malowania ukształtowanej. Widzę, że temat ten przeorałeś dokładnie i będę go z Tobą konsultował jak do tego siądę. W każdym razie, ja rozpoznając wstępnie zagadnienie malowania na żółto dachów wież, uważam, że jednak nie wykonano tego w warunkach bojowych. Aczkolwiek może ustalenia takie powzięto na początku operacji (procedury alternatywnych działań).

Pytasz o półkola na ramionach dalmierzy, chmmm, jeżeli chodzi o te poręcze - pochwyty –to oczywiście są ukształtowane z druta, a może chodzi o te okrągłe osłony wzierników? Te w każdym razie wyszlifowałem z polistyrenu.

Saburo, fajnie by było ponownie obejrzeć Twego kolosa w nowych fotkach, oczywiście w relacji, i tak coś czuję, że niebawem nas nimi uraczysz.


Przy okazji podam Wam to, co ostatnio wydziergałem:

Działka p.lot. Flakvierling MG C/38 (sprzężone 4x2 cm) na podstawie lądowej.
(fototrawki z GPM, nieco poprzerabiane, lufy od wyd. A. Halińskiego)



oraz detektory do namierzania celów (zmodyfikowane elementy wyd. Amati)



--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
28-09-10 17:29  Odp: [relacja] BISMARCK -Wyd. A. Haliński - POWRÓT
Kharn 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Śliczne:) Gratuluję Art krzyży celowniczych. Mam co do nich pytanie: czy patrząc na efekt rzeczywisty nie masz wrażenia, że odbiegają zbytnio od skali modelu?? Pytam bo mordowałem się podobnym tematem i nijak nie byłem zadowolony z efektu:(

 
28-09-10 19:09  Odp: [relacja] BISMARCK -Wyd. A. Haliński - POWRÓT
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Na fotkach widać ile dają poprawnie zwymiarowane lufy Halińskiego. Proporcje jak oryginał.
Wyglądają świetnie - ale szkoda, że nie zrobiłeś makro.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
29-09-10 00:04  Odp: [relacja] BISMARCK -Wyd. A. Haliński - POWRÓT
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8



Kharn, nie wstawiłem tego celownika z zestawu, bo - jak wiesz - stanowi on pełne kółko z wytłoczeniami. Wolałem wykonać sam. Trudno było znaleźć dobrą średnicę (chodzi teżo grubość ścianki), uciąłem krążek z izolacji na spinaczach biurowych (tych dużych), Krzyżyk wstawiłem z żyłki 0,095mm na szczypcie BCG.
Powiem Ci że to jeden z elementów, z których jestem "dumny", bo moje własne i takie malutkie. Ale może i owszem, troszkę przeskalowane, nie mogłem trafić na nic lepszego - macie pomysły?

Saburo, może to będzie nieco lepsze zdjątko:



Racja, lufy od Hala lepiej pasują, chociaż uważam, że mają zbyt małe to rozszerzenie u wylotu (?)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
29-09-10 00:26  Odp: [relacja] BISMARCK -Wyd. A. Haliński - POWRÓT
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Detalizacja i poziom wykonania jak zwykle najwyższy. Dzięki za makro. Trochę mi brakuje takich zdjęć w Twojej relacji, a to właśnie na nich widać wiele drobnych elementów, które dorabiasz do modelu.

Pozdrawiam

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
29-09-10 07:04  Odp: [relacja] BISMARCK -Wyd. A. Haliński - POWRÓT
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Artur, dzięki - o to chodziło.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
03-10-10 07:53  Odp: [relacja] BISMARCK -Wyd. A. Haliński - POWRÓT
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witam, nazywam się Art
i postanowiłem w końcu rozpocząć budowę pewnego okrętu ;-)







--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
03-10-10 08:00  Odp: [relacja] BISMARCK -Wyd. A. Haliński - POWRÓT
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No, nareszcie szkielet (laserowy) kadłuba nam się objawił, prościutki, równiutki jak struna. Ciekawe co dalej, mam nadzieję, że nie będziesz go "paprał" pianką.

--

Post zmieniony (03-10-10 08:03)

 
03-10-10 10:10  Odp: [relacja] BISMARCK -Wyd. A. Haliński - POWRÓT
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Art, mam dwa pytania:
- jak wygląda porównanie laserowego szkieletu względem tego z modelu - czy wszystko jest takie same?
- planujesz wzbogacić szkielet o podposzycie? Znakomicie wzmacnia konstrukcję, oraz zabezpiecza poszycie od spodu. Tutaj dwa przykłady w wykonaniu : Cevy i Highlandera

--

Post zmieniony (03-10-10 10:14)

 
03-10-10 20:54  Odp: [relacja] BISMARCK -Wyd. A. Haliński - POWRÓT
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Pytasz, Tomku o pasowalność laserowego szkieletu. Nie było problemu, pewne, drobne niedociągnięcia - wyłącznie po mojej stronie, ale wyszedłem, „na prostą”

Coś z usztywnieniem szkieletu będę kombinował. Metod, jak wiecie, jest wiele.

Nie będzie to pianka, Ostoja – obawiam się wypaczenia wielgachnego kadłuba (a nie chcę eksperymentować) ani „klasyczne” podposzycie, Tomku – mam pewne obawy, co do tej metody.



Wybrałem więc inne rozwiązanie – stosowane już przez niejednego. Praca żmudna ale mam panowanie nad całością, wzmocnienia staram się układać na równi z obrysem wręg. To powinno dać spodziewany efekt usztywnienia kadłuba oraz, dodatkowo, oparcia dla listków poszycia.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 72Strony:  <=  <-  13  14  15  16  17  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024